Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy na żagańskim osiedlu. Ludzie są oburzeni słupami na środku chodnika!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Tak wygląda przebudowa ul. Sosnowej na żagańskim osiedlu. Wielu internautów kpi z latarni na środku chodnika. Wątpliwości budzą też żelbetonowe, ażurowe płyty położone na nowym parkingu. Takie same, jak przy ul. Sobieskiego, gdzie po trzech latach od remontu jest dziura na dziurze...
Tak wygląda przebudowa ul. Sosnowej na żagańskim osiedlu. Wielu internautów kpi z latarni na środku chodnika. Wątpliwości budzą też żelbetonowe, ażurowe płyty położone na nowym parkingu. Takie same, jak przy ul. Sobieskiego, gdzie po trzech latach od remontu jest dziura na dziurze... Małgorzata Trzcionkowska
Czytelniczka zamieściła na swoim profilu zdjęcia, dokumentujące remont ul. Sosnowej w Żaganiu. W sieci zawrzało! Ludzie są oburzeni efektami prac, chociaż te jeszcze się nie skończyły. Internauci kpią, że przed wejściem na nowy chodnik trzeba będzie założyć kask na głowę. A już na serio wskazują, że tam nie przejedzie osoba na wózku inwalidzkim, czy też rodzic z wózkiem dziecięcym.

Komentarzy, dotyczących remontu ul. Sosnowej w Żaganiu jest wiele. Niektóre są dowcipne. Na przykład taki komentarz do lampy na środku chodnika: "Będzie jak w tym dowcipie - ...stoi facet przy lampie, środek nocy...ledwo utrzymuje pion i bełkocze do przechodnia - Panie, ile mam guzów na głowie? - Siedem, odpowiada ten drugi - To jeszcze trzy i będę w domu".
"Mogę sobie kpić, ale nikt nie pomyślał o niepełnosprawnych. A tyle się trąbi o mieście bez barier!".
"To jest trasa profilaktyczno-edukacyjna. Jej celem jest oduczenie ludzi łażenia i gapienia się w komórki. Jak przydzwonią raz lub dwa w latarnię, to potem będą się rozglądać. Można więc powiedzieć, że to taka ścieżka edukacyjna..."

Latarnia na środku, ażurowy parking

Sprawdziliśmy. Przy ul. Sosnowej w Żaganiu wciąż trwa remont. W jednym z miejsc położono już nowy, szerszy chodnik, a na jego środku stoi latarnia uliczna.
Ulica zyskała też nowy parking. Został wykonany taką samą techniką, z ażurowych elementów żelbetonowych, jak parking przy ul. Sobieskiego.
Tam parking powstał w 2020 roku, a kosztował prawie 170 tys. zł. Po ponad 3 latach jest pełen dziur, a w czasie deszczu woda stoi nie tylko na szutrowej jezdni, ale również na miejscach parkingowych.

Co na to miasto?

W magistracie twierdzą, że latarnia na środku nowego chodnika jest tylko na chwilę...
- Na ulicy Sosnowej znajdują się jeszcze stare latarnie, które pozostawiono na etapie przebudowy drogi, aby w rejonie inwestycji nie panowały ciemności - tłumaczy Agnieszka Zychla, rzeczniczka UM Żagań. - Zgodnie z projektem nowe oświetlenie zainstalowane zostanie poza chodnikiem. Obecnie jest to teren budowy – zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2024 roku. Koszt wykonania zadania to 4.462.119,40 zł. Zadanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji strategicznych. Wkład własny Gminy Żagań o statusie miejskim to 223 105,97 zł. Kwota dofinansowania 4.239.013,43 zł. Zakres zadania obejmuje przebudowę ulic, chodników, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, wymianę oznakowania na ulicach: Sosnowej, Świerkowej i Klonowej.
Jak Wam się podoba? Co sądzicie o przebudowie?

Czytaj również na naszym portalu

Zobaczcie film o przebudowie ul. Mickiewicza w Szprotawie

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska