Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w Gorzowie. Zima idzie, a czas leci [ZDJĘCIA]

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
- Miasto chce tu mieć drogę za miesiąc. To bardzo ambitny plan, bo tu na razie nic nie ma - mówi Norbert Wierbiłowicz z Dolinek
- Miasto chce tu mieć drogę za miesiąc. To bardzo ambitny plan, bo tu na razie nic nie ma - mówi Norbert Wierbiłowicz z Dolinek Jarosław Miłkowski
Niektóre z remontowanych w Gorzowie dróg będą „na styk”. O ile pogoda nie przeszkodzi...

- Jeśli zima nie przyjdzie w listopadzie, to z pracami drogowymi powinniśmy się wyrobić. Większość z nich jest na styk - mówi wiceprezydent Artur Radziński. W poniedziałek sprawdziliśmy, jak przebiegają roboty na najważniejszych remontach w naszym mieście.

Na ul. Towarowej, którą drogowcy robią od początku lata, wylany jest asfalt, zrobione jest rondo u zbiegu z ul. Fabryczną, są słupy oświetleniowe. Drogowcy zaczynają już układać chodnik. Żwawo też pracują na ul. Fabrycznej. Teraz jest ona rozkopana na odcinku do skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka. Podobnie jest z biegnącym równolegle chodnikiem, więc dziś przejście jest tu możliwe jedynie trawnikiem wzdłuż Warty.

W poniedziałek na „objeździe” remontów był też wiceprezydent Radziński. - Opóźnienie jest tu kilkutygodniowe, ale wykonawca mówi, że będzie je nadrabiał - mówi wiceprezydent. Pierwotnie prace miały zakończyć się do końca listopada, ale wszystko jednak na to wskazuje, że połączony remont dwóch ulic będzie odbierany dopiero w grudniu.

Za cztery tygodnie miał być też oddany do użytku remontowany odcinek ul. Borowskiego. Czy będzie? Wiceprezydent Radziński wierzy, że tą ulicą będziemy mogli przejechać samochodem albo do końca listopada, albo na początku grudnia. W poniedziałek, gdy byliśmy na placu budowy, widzieliśmy, że nie został jeszcze zbudowany żaden z dwóch mostków. Nie ma przeprawy ani nad Kłodawką, ani nad jej odnogą do pobliskiego młyna.

Zobacz też: Uwaga kierowcy! Zamknięto fragment drogi nr 3 koło [MAPA]

Już niebawem ma być za to oddana do użytku fragment ul. Warszawskiej pomiędzy rondem Santockim a ul. Parkową. - Tu teraz trwają prace nad stabilizacją gruntu - mówi Radziński. Lada dzień ma być wylewany asfalt. Według urzędników, przejedziemy tędy już w przyszłym tygodniu.

A co z ul. Warszawską, która znajduje się bliżej centrum? Dziś na odcinku między szkołą podstawową Białym Kościółkiem jest jedno wielkie pole piachu. - Tak się tylko wydaje, że nic tu nie jest zrobione, bo wymieniona została cała podziemna infrastruktura - mówi wiceprezydent. Chce, by za miesiąc jeździły tędy tramwaje oraz aby droga była przejezdna. Czy to znaczy, że będziemy jeździć po jakiejś prowizorycznej nawierzchni? - Nie. To będzie normalna asfaltowa ulica z tą jednak różnicą, że wzdłuż niej np. nie będzie chodnika. Chcemy jak najszybciej odciążyć ul. Teatralną - słyszymy od Radzińskiego. Czy uda się to zrobić do końca listopada, będzie wiadomo za tydzień. Urzędnicy liczą, że zgodnie z prognozami pogoda będzie dopisywała. Niedawno prace utrudniał deszcz.
Opóźnienie z winy wykonawcy na ul. Warszawskiej urzędnicy szacują na około tydzień. I ewentualnie kary za taki czas może spodziewać się wykonawca. Prawdopodobnie nie będzie zaś naliczana kara za opóźnienia na ul. Walczaka. W dotrzymaniu terminu (30 listopada) przeszkodziło aż... 35 różnych problemów. Prace na niej mają zakończyć się dopiero wiosną. Podczas ostatniej sesji Agnieszka Surmacz z urzędu miasta wyjaśniała, dlaczego kara to tylko 1 tys. zł za dzień. - Termin inwestycji był krótki i nie chcieliśmy nikogo odstraszyć - mówiła.

Zobacz też: Stare, zapomniane lubuskie cmentarze. O ich istnieniu niewiele osób wie [ZDJĘCIA]

Jak wygląda remont ul. Walczaka w Gorzowie? 4 września 2016 wybraliśmy się z kamerą na ul. Walczaka w Gorzowie, by zobaczyć, jak (nie) postępują prace nad remontem drogi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska