MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczynamy plebiscyt Kobieta Przedsiębiorcza 2014

Redakcja
,,Kobiety Przedsiębiorcze 2013": Beata Piasny, Samanta Krzyżaniak, Agnieszka Brodzikowska, Grażyna Dereń i Marzena Wozińska.
,,Kobiety Przedsiębiorcze 2013": Beata Piasny, Samanta Krzyżaniak, Agnieszka Brodzikowska, Grażyna Dereń i Marzena Wozińska. Mariusz Kapała
To już piąta edycja plebiscytu, do którego chcemy zaprosić przedsiębiorcze kobiety. A takich w naszym województwie nie brakuje.

Czekamy na panie, które prowadzą własne firmy, kierują przedsiębiorstwami, instytucjami, fundacjami, działają społecznie i charytatywnie. Chcemy przedstawić je Czytelnikom, pokazać że płeć piękna potrafi wiele zdziałać. 

Plebiscyt ma charakter otwarty. Do 4 kwietnia czekamy zgłoszenia od Czytelników, firm, organizacji i samych zainteresowanych. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową (w załączniku na dole) i podać podstawowe dane swoje i kandydatki oraz z krótkie uzasadnieniem i wysłać ją na adres: [email protected].

Od 22 marca do 29 kwietnia będzie można zagłosować na swoją kandydatkę, wysyłając SMS. Nagrodzimy trzy panie z największą liczbą głosów oraz zwyciężczynie w powiatach. Trzy laureatki wskaże także kapituła, w skład której weszły:

  • Antonina Kowalska-Korban i Krystyna Stachów - szefowe kół gospodyń wiejskich,
  • Elżbieta Polak - marszałek województwa lubuskiego,
  • Iwona Zielińska - redaktor naczelna „Gazety Lubuskiej”.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się w maju. O dokładnym terminie poinformujemy.

A jak było przed rokiem? Przypominamy laureatki:

  • Agnieszka Brodzikowska z Sulechowa spełniła swoje marzenie i założyła niepubliczne przedszkole „Dobra Wróżka”. - Kosztowała to mnie oraz moją rodzinę wiele trudu i ogromnego poświęcenia, ale wreszcie się udało. Przedszkole to nie tylko pomysł na biznes. To realny wpływ na wychowanie nowego pokolenia. Jako matka czwórki dzieci wiem, jak jest to ważne - wyznaje pani Agnieszka. Z wykształcenia jest pedagogiem i mimo, że próbowała różnych zajęć, nigdy nie zrezygnowała z pracy z młodzieżą. Nadal wykłada na sulechowskiej PWSZ.
  • Samanta Krzyżaniak stworzyła w Zielonej Górze miejsce, w którym kobiety czują się jak w raju. To Salon Zdrowia i Urody Fascynacja. - Stworzyłam firmę jako odpowiedź na silną potrzebę wspierania kobiet, poprzez minimalizowanie mankamentów i defektów urody, redukowanie problemów i schorzeń dermatologicznych - opowiada pani Samanta. - Wierzę w magiczną siłę, jaką daje poczucie samoakceptacji wynikające z zadowolenia z własnej aparycji i estetyki.
  • Beata Piasny z Zielonej Góry jest właścicielką agencji Wizerunku i Rozwoju CAMBIAR. Jej firma oferuje coaching, szkolenia, warsztaty „w dobrym stylu” z komunikacji, wystąpień publicznych i autoprezentacji oraz treningi rozwoju osobistego. Uczy kreowania wizerunku w biznesie i stylizacji osobistej. Pani Beata działa również społecznie jako prezes Stowarzyszenia Spotkania Kobiet. Powstało ono z myślą o wspólnym działaniu, wymianie doświadczeń i poznawaniu inspirujących ludzi.
  • Grażyna Dereń z Lubiechni Wielkiej. Jej pasją jest gotowanie. Zbiera i przygotowuje materiał związany z kulinariami lubuskimi. Aby w przyszłości wydać wymarzoną książkę kulinarną. Promuje także dziedzictwo kulinarne Ziemi Lubuskiej. Jej dwa produkty zostały wpisane na Ministerialną Listę Produktu Tradycyjnego. A trzy następne oczekują na opinię etnograficzną. Prowadzi gospodarstwo rolno-agroturystyczne „Dereniówka”, które istnieje od 1947 roku. Jest kobietą przedsiębiorczą, bo jak mówi samo życie ją tego nauczyło. Nie boi się wyzwań, nie zamyka na świat.
  • Marzena Wozińska z Cigacic osiem lat temu wpadła na pomysł, aby przygotować przedstawienie dla dzieci. Wtedy nie miała pojęcia, że właśnie rodzi się Teatr Wielki w Cigacicach. - Bardzo się cieszę, że zapalona przeze mnie iskierka zmieniła się w „hulające żywioły” w postaci teatru - wyznaje pani Marzena. - Za osiągnięcie mogę uznać salwy śmiechu, jakimi raczyli nas widzowie podczas naszych występów. Zawodowo pracuję z dziećmi i daje mi to sporo radości i satysfakcji. W wolnych chwilach czytam książki, pływam i jeżdżę na rowerze, ale najbardziej lubię tworzyć teatr.
  • Agnieszka Skrzypczak-Męcfel z Gorzowa gdy miała 24 lata pracowała jako specjalista ds. marketingu i gastronomii w Hotelu „Gorzów”. W tym czasie także zdobyła wykształcenie wyższe na Uniwersytecie Szczecińskim. Po trzech latach zwolniła się, aby otworzyć własną działalność gospodarczą. I w 2009 roku otworzyła restaurację „Marmi”, która działa do dzisiaj i przynosi dochody. Jest także menadżerem Karczmy „Pod łosiem” w Wawrowie koło Gorzowa. Pani Agnieszka nie jest obojętna na krzywdę innych. Ostatnio zorganizowała koncert charytatywny dla chorej dziewczynki.

REGULAMIN PLEBISCYTU

PARTNERZY PLEBISCYTU

Sparkasse Oberlausitz-Niedersclesien

 

Urząd Marszałkowski

 

 

 

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska