Siatkarze Olimpii Sulęcin bez punktów w Białymstoku. Byli waleczni, ale nieskuteczni

Siatkarze z Sulęcina dzielnie walczyli w stolicy Podlasia, lecz zmarnowana przewaga w końcówce pierwszego seta uniemożliwiła im zdobycie choćby jednego punktu meczowego. Robert Gorbat
Nie udał się siatkarzom Olimpii Sulęcin wyjazd do Białegostoku. W sobotniej (28 października), 7. serii spotkań o mistrzostwo Tauron 1 Ligi urwali rywalom ze stolicy Podlasia tylko jednego seta.

REA BAS BIAŁYSTOK – OLIMPIA SULĘCIN 3:1 (25:21, 25:16, 23:25, 25:22)

• REA BAS: Witkoś, Kacperkiewicz, Turski, Goss, Rawiak, Janusz, Ostaszewski (libero), Micewicz (libero) oraz Kulbacki, Lisicki, Kucharzyk, Naliwajko, Kardasz, Gruszczyński i Gwardiak.
  • Olimpia: Leitermeier, Michalak, Nowik, Buczek, Bożek, Prokopczuk, Sobczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Chaciński, Gawrzydek, Szymczak, Turek, Cichosz-Dzyga i Kłysz.
  • Sędziowały: Agnieszka Myszkowska i Luiza Szymańczak (obydwie z Warszawy).
  • Widzów: 260.

Trafili na przeciwników z ambicjami

Siatkarzy Olimpii czekało w Białymstoku trudne zadanie. Gospodarze wygrali wcześniej cztery mecze i nie ukrywali, że w drodze do wymarzonych play offów nie zamierzają się potknąć na rywalach z Lubuskiego. Sulęcinianie mieli w dorobku tylko jedno, odniesione tydzień wcześniej zwycięstwo nad KGHM Chrobrym Głogów. Zgodnie z przewidywaniami, niespodzianki nie było. REA BAS triumfował „za trzy” po trwającym 2 godziny i 5 minut meczu, choć przy odrobinie szczęścia goście mogli doprowadzić przynajmniej do tie breaka.

Roztrwonili przewagę w pierwszym secie

W pierwszym secie grająca bardzo odważnie młodzież z Sulęcina prowadziła 4:0, 7:1 i 14:11. Gospodarze otrząsnęli się z przewagi rywali dopiero w połowie tej partii. Najpierw wyrównali na 15:15, a od remisu 18:18 uciekli na 23:20. To im wystarczyło, by zwyciężyć do 21.

Druga odsłona była bez historii. Tym razem to miejscowi – podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego – „rozstrzelali” przeciwników bardzo mocnymi serwisami i prowadzili niezagrożenie od pierwszej do ostatniej piłki (4:0, 9:3, 20:9). Ostatecznie triumfowali do 16.

Olimpia wreszcie zwycięska

Trzeci set przyniósł wreszcie sukces „Olimpijczykom”. Mając najlepszego zawodnika w atakującym Tytusie Nowiku odjechali białostocczanom od remisu 8:8. Wygrywali kolejno: 13:10, 19:15, 22:18 i 24:20, by na finiszu postawić kropkę nad „i” za czwartym setbolem. Uczynił to uderzeniem z krótkiej środkowy Aleks Kłysz.

W partii numer cztery marzenia ekipy trenera Konrada Copa o doprowadzeniu do tie breaka trwały tylko do stanu 4:4. Potem sprawy wziął w swoje ręce świetnie dysponowany rozgrywający gospodarzy Michał Witkoś. Tak precyzyjnie wystawiał piłki swoim kolegom, że ci bez problemów uzyskali wysokie prowadzenie: 8:4, 14:8, 18:11 i 20:14. W końcówce sulęcinianie obronili jeszcze dwa meczbole, podciągnęli wynik na 24:22, lecz więcej nie byli już w stanie wskórać.