MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprzed zielonogórskiego szpitala znika namiot, na wejściu temperaturę zmierzy ci specjalna kamera. Sprawdź, co się zmieni w lecznicy

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Sprzed głównego wejścia do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze znika specjalny namiot, który stał tutaj w czasie pandemii koronawirusa. Temperaturę zmierzy nam specjalna kamera.
Sprzed głównego wejścia do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze znika specjalny namiot, który stał tutaj w czasie pandemii koronawirusa. Temperaturę zmierzy nam specjalna kamera. Natalia Dyjas
Na czas pandemii koronawirusa przed głównym wejściem do zielonogórskiego szpitala stanął specjalny namiot, przez który musieli przejść pacjenci. I choć dostęp do lecznicy jest nadal ograniczony, to charakterystyczny pomarańczowy punkt zniknie sprzed lecznicy. Na wejściu temperaturę sprawdzi ci specjalna kamera.

Sprzed Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze po paru miesiącach pandemii koronawirusaznika specjalny namiot, przez który przechodzili pacjenci. Skąd taka decyzja?

- Decyzja wynika z kilku powodów - wyjaśnia rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Sylwia Malcher-Nowak.

Jednym z nich jest sytuacja z zagrożeniem epidemiologicznym w regionie. U nas nie ma lawinowego przyrostu kolejnych zakażonych koronawirusem.

- Zgodnie też z zaleceniami ministerstwa oraz NFZ-u "odmrażamy" nasz szpital, czyli przyjmujemy coraz większą liczbę pacjentów planowych - wyjaśnia Sylwia Malcher-Nowak. - I w związku z tym personel, który do tej pory obsługiwał w namiocie pacjentów i wszystkie osoby wchodzące do szpitala, jest też bardzo potrzebny na terenie lecznicy.

Namiot nie mógł stać przed szpitalem w nieskończoność.

Jesteś przyjmowany do szpitala i... co dalej?

Nadal pacjenci planowi, przed przyjęciem na poszczególne oddziały, muszą mieć wykonany test na koronawirusa.

Zanim planowy pacjent trafi na oddział zielonogórskiego szpitala, musi przejść badania przesiewowe na koronawirusa. Dla bezpieczeństwa!

I nadal wstęp do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze jest ograniczony (nie można swobodnie odwiedzać bliskich na oddziałach, choć można im przekazywać paczki).

- Jeżeli chodzi o główny budynek szpitala, to mamy kamerę termowizyjną - mówi Sylwia Malcher-Nowak. - Każda wchodząca osoba musi przejść obok niej.

Ona rejestruje naszą temperaturę, fakt, czy mamy maseczkę. Wszystko odbywa się pod kontrolą osób, które pracują w punkcie informacyjnym.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że likwidacja namiotu przed szpitalem to dobry pomysł?

Co jeśli musisz wejść do szpitala, a masz podwyższoną temperaturę?

- W przypadku osoby, która ma podwyższoną temperaturę, jej wejście na teren szpitala jest wstrzymane - wyjaśnia nam jeszcze rzeczniczka zielonogórskiej lecznicy. - Wezwana jest do takiej osoby pielęgniarka. Obecnie montujemy też kamerę w budynku L, czyli tam, gdzie jest ginekologia i onkologia. Tam na razie zasady, jeśli chodzi o wejście, pozostały takie same.

Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim wejdziesz do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych. Wejście na oddział możliwe jest wyłącznie za zgodą personelu oddziału.

- Przywracamy swobodny dostęp do zakładów diagnostycznych osób zarejestrowanych oraz możliwość odbioru wyników badań - wyjaśniają przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Nadal na terenie całego szpitala musisz nosić maseczkę ochronną.

Wejście główne do szpitala w Zielonej Górze - to musisz wiedzieć

Jeśli dostajemy się do lecznicy przez wejście główne, to musimy pamiętać, że do placówki wchodzimy pojedynczo, zakładamy maseczkę i zdejmujemy nakrycia głowy oraz dezynfekujemy ręce. Każda wchodząca osoba ma mierzoną automatycznie temperaturę. W razie podwyższonej temperatury włączy się alarm dźwiękowy. W takiej sytuacji wskazówek udzieli personel szpitala.

Jak dostać się do budynku L (położnictwo i onkologia) w zielonogórskim szpitalu?

Pacjenci zgłaszają się do izby przyjęć, wchodząc od strony szpitala. Muszą wypełnić ankietę, a pracownik szpitala mierzy im temperaturę. Osoby, które przejdą weryfikację, wejdą ze specjalną przepustką do szpitala.

Jak wejść do budynku U (pulmonologia, torakochirurgia, radioterapia)?

Szpital wyjaśnia, że zgłaszamy się na oddział, dzwoniąc do drzwi (są zamknięte). O dalszym postępowaniu decyduje personel. Podobnie jest w budynku E (okulistyka, laryngologia). Dostęp do poradni laryngologicznej i okulistycznej możliwy jest bezpośrednio i nie wymaga przechodzenia przez wejście główne.

Chcesz przekazać paczkę dla kogoś, kto przebywa w szpitalu?

Przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest możliwe tylko w wyznaczonych godzinach, czyli:

  • 11.00-12.00
  • oraz 15.00-16.00.

Należy podejść pod drzwi oddziału, zadzwonić i potem przekazać paczkę personelowi medycznemu. Na paczce powinna się znaleźć informacja, komu należy ją przekazać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska