Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Środowisko nauczycieli i społeczników w Zielonej Górze poruszone smutną wiadomością. Nie żyje inicjatorka Szkoły Myślenia Twórczego

(eg)
Nie żyje Danuta Konatkiewicz
Nie żyje Danuta Konatkiewicz Mariusz Kapała
W piątek, 16 lutego Szkoła Myślenia Twórczego oraz Klub Kiwanis Zielona Góra Adsum poinformowały o śmierci Danuty Konatkiewicz. To pomysłodawczyni i wieloletnia dyrektorka szkoły oraz współzałożycielka klubu oraz ceniona i lubiana nauczycielka.

Szkoły w Zielonej Górze. Nie żyje Nauczyciel Roku 2006

Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Myślenia Twórczego” rozpoczęło działalność we wrześniu 1991 roku w Zielonej Górze. Nazwa pochodziła od pracy podyplomowej Danuty Konatkiewicz. Tematem było przygotowanie projektu szkoły myślenia twórczego. Wymarzona szkoła najpierw działała w budynku amfiteatru, aby później trafić do wilii z duszą przy ul. Sowińskiego.

Pomysłodawczyni i założycielka szkoły była jej wieloletnim dyrektorem. Pedagogika myślenia twórczego była wielką pasją pani Danuty. Była nauczycielem chemii i pedagogiem twórczości. Uczniowie i rodzice doceniali podejście pani Danuty do młodzieży. W 2006 roku otrzymała ogólnopolski tytuł Nauczyciela Roku. A liceum, jako jedyna szkoła w Zielonej Górze, otrzymała certyfikat jakości „Szkoła na medal” Ministerstwa Edukacji Narodowej.

O śmierci swojej wieloletniej szefowej poinformowało Społeczne Liceum Ogólnokształcące.

– Przede wszystkim wspaniała nauczycielka i pedagog o ogromnej uważności na drugiego człowieka. Z wielką wrażliwością, uwagą i przyjaźnią kształciła kolejne pokolenia młodych ludzi. Jej troska o dobro młodego człowieka, jego serce i umysł, czyniła z niej niezwykłą nauczycielkę - chemii, twórczości i życia... – tymi słowami żegnają Danutę Konatkiewicz nauczyciele i podkreślają, że zostanie w pamięci każdego, kto miał okazję spotkać Ją na swojej drodze.

Danutę Konatkiewicz żegna klub Kiwanis

Danuta Konatkiewicz należała do grona założycielek klubu Kiwanis Zielona Góra Adsum. Należała do klubu w latach 1997-2006.

– Aktywność Danuty Konatkiewicz na rzecz dzieci nie ograniczała się tylko do działalności zawodowej. Przez wiele lat była członkinią Klubu Kiwanis Zielona Góra ADSUM, a krótko po utworzeniu stowarzyszenia sprawowała też funkcję prezydenta i reprezentowała Klub na arenie krajowej. Była inicjatorką wielu projektów, dzięki którym nasi podopieczni mogli rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe pasje – czytamy w słowach pożegnania opublikowanych przez Kiwanis w mediach społecznościowych.

Bliskie osoby podkreślają, że pani Danuta była zawsze uśmiechnięta i kreatywna oraz roztaczała wokół siebie niesamowitą aurę.

– Danusiu dziękujemy za to, że byłaś z nami, że nas inspirowałaś, że nadawałaś naszym działaniom poetyckiej barwy – podkreślają członkowie klubu.

Zobacz też wideo: Śmierć oczami dziecka

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska