STREFA IMPREZ! Koncerty, festyny, spektakle, pikniki… Zobacz, ile się dzieje w Lubuskiem tego weekendu. I wybierz się!

REDAKCJA
Święto Bzów 2021 - kolejna odsłona w niedzielę, 27 czerwca w Siedlisku nad Odrą. Eliza Gniewek-Juszczak
Dzieje się na lubuskich scenach w weekend 25-27 czerwca 2021. Zapraszamy do naszej Strefy Imprez – kalendarza wydarzeń.

Zielona Góra

W Lubuskim Teatrze nowy spektakl „Pralnia”: do śmiechu i do zadumy…

Dobrze się bawiliście na „Szczęściarzach” Tadeusza Kuty? To nie inaczej powinno być na spektaklu „Pralnia”, którego bohaterowie – małżonkowie z 30-letnim stażem - piorą brudy. W znacznych ilościach! Ale na własne życzenie. Superdieta, cudowna medytacja, wszelkie wynalazki, które uczynią cię „super” w każdym calu… Ależ tak! Kupuj, zamawiaj, kupuj, zamawiaj… Rola Elżbiety Donimirskiej – energetyczna petarda! Dzielnie sekunduje jej Janusz Młyński, a Ernest Nita? W tajemniczej kreacji…
„Pralnia” w Lubuskim Teatrze w piątek i sobotę, 25 i 26 czerwca 2021 r. o godz. 19.00, w niedziele, 27 czerwca 2021 r. o godz. 18.00.
Uwaga! Bilety w promocyjnej cenie: 40 zł.

Zielona Góra Zatonie

Wystawa fotografii i koncert kwartetu

Stowarzyszenie Nasze Zatonie i Fundacja Ogrody Kultury zapraszają w sobotę, 26 czerwca 2021 r. na wieczór w ruinach zatońskiego pałacu 26. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Adamem Sową, autorem książki „Zamki i pałace Ziemi Lubuskiej”, połączone z wystawą wielkoformatowych fotografii okolicznych zabytków.
O godz. 21.00 - kolejny koncert w ruinach. Tym razem będziemy słuchać muzyków kwartetu smyczkowego z Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. - Ci znakomici muzycy z orkiestry Agnieszki Duczmal czarować będą dźwiękami podczas koncertu, który jak zawsze w Zatoniu przeplatany będzie opowieściami o właścicielach pałacu – zachęca Jarosław Skorulski, prezes Fundacji Ogrody Kultury.
Wstęp wolny!

Zielona Góra

Festyn dla pensjonariuszy hospicjum w Zielonej Górze

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godz. 14.00, w Hospicjum przy ul. Prostej 47, działającym przy parafii Św. Józefa Oblubieńca, odbędzie się koncert charytatywny dla pensjonariuszy. Wystąpi m.in. wiolonczelistka Agata Witas oraz Wspólnota Nazaret, działająca przy parafii.

Zielona Góra, sobota, 26 czerwca, ul. Prosta 47, początek o godz. 14.00.

Zielona Góra

Koncert plenerowy Orkiestry Dętej Zastal

W niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 17.00 przed Filharmonią Zielonogórską odbędzie się koncert plenerowy Orkiestry Dętej Zastal. Impreza dzięki dofinansowaniu urzędu miasta jest bezpłatna. Usłyszymy wiele znanych utworów.
Zielona Góra, niedziela,27 czerwca, plac przed Filharmonią Zielonogórską, początek o godz. 17.00.

Budachów (Gmina Bytnica)

Lubuski Teatr z „Gusłami” na placu w Budachowie

Lubuski Teatr uczestniczy w programie Przestrzenie Sztuki, wspieranym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efekty? Już oglądamy w plenerze! Oto powstał plenerowy spektakl „Gusła” – na podstawie II i IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza - w reżyserii Grzegorza Brala. W obsadzie – dobrze znani z zielonogórskiej sceny: Elżbieta Donimirska, Aleksander Podolak, Joanna Koc, Romana Filipowska, Katarzyna Kawalec, Radosław Walenda, James Malcolm i gościnnie: Paweł Wydrzyński oraz Daniel Zawada. Aktorom towarzyszą muzycy. „Gusła” zobaczymy w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o 21.00 na placu rekreacyjnym w Budachowie. Wstęp wolny!

Gorzów Wlkp.

Moc wieczornych atrakcji

Przed nami kolejna odsłona cyklu spotkań z kulturą pod hasłem "Dobry wieczór Gorzów". W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do godz. 22.00. W tym czasie gorzowianie będą mieli okazję do wysłuchania koncertu "W objęciach czasu" w wykonaniu Jarek Pikuła Band. W trakcie tego recitalu będzie okazja do wysłuchania najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru SDM, Raz Dwa Trzy i Marka Grechuty. Następnie na scenie pojawi się duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. A jaki plan na niedzielę? W godz. 20.00 - 22.00 odbędzie się koncert Adam Bałdych Quartet. Muzycy zaprezentują program z głośnej płyty „Sacrum Profanum”.
Sobota i niedziela, Stary Rynek, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Kultura z wysoka

Na punkcie widokowym w Parku Siemiradzkiego wystąpi zespołu „Czerwie”. To polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Świetna muzyka i piękne widoki gwarantowane. Czego chcieć więcej?
Sobota, 21.00, Park Siemiradzkiego, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Folk Harbor

To będzie festiwal pełen rozmaitych atrakcji oczywiście z dużą dawką muzyki i tańca. Impreza startuje w niedzielę 27 czerwca. W godz. 14.00-16.00 na Placu Katedralnym pojawi się Strefa Relaksu, a tego samego dnia, wieczorem o godz. 20.00 w Amfiteatrze odbędzie się koncert konkursowy.
Niedziela, 14.00-16.00, Plac Katedralny; 20.00-22.00, Amfiteatr; udział darmowy.

Sulechów

Smaki Świata na rynku, czyli food trucki zaparkują tu na trzy dni

Smaki Świata Street Food, Gmina Sulechów i Sulechowski Dom Kultury zapraszają od piątku do niedzieli – od 25 do 27 czerwca 2021 – na Sulechowski Festiwal Smaków Świata.
Food trucki zaparkują na placu Ratuszowym, a będą serwować wyjątkowe potrawy

 • w piątek, 25 czerwca 2021, w godz. 16.00-21.00
 • w sobotę i niedzielę, 26 i 27 czerwca 2021, w godzinach 12.00 – 22.00.

Żagań

 • Piątek, 25 czerwca 2021 - Sala Kryształowa Żagańskiego Pałacu Kultury, godz. 20.00 Stand Up Grzegorz Dolniak "Strefa Relaksu" ostatnie bilety za 45 zł na stronie: www.biletyna.pl

[*]Sobota, 26 czerwca 2021, godz. 19.00 park Szprotawskiego Domu Kultury, koncert szprotawianki Julii Okulewicz. Wstęp wolny.
[/lista]

 • Sobota, 26 czerwca 2021, o godz. 11.00 uroczyste otwarcie miejskiej plaży Żagania na Gryżycach.

[*]Sobota 26 czerwca 2021 gminne święto strażaka w Miodnicy, z okazji 70-lecia OSP Miodnica. W programie: 15.00-16.00 msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Miodnicy, 16.00-17.00 uroczysty apel przy remozie i przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych OPS Trzebów, Jelenin i Miodnica. Od 17.00 festyn rodzinny przy świetlicy wiejskiej.
[/lista]

Żary
Sobota, 26 czerwca Stand - Up, czyli wieczór komediowy. W sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei wystąpią: Ewa Błachnio, Wojciech Kamiński i Michał Zenkner. Bilety w cenie 40 zł dostępne są na Ekobilet oraz w Salonie Wystaw Artystycznych w Rynku.
[/lista]
Żary
W niedzielę, od 9.00 do 14.00 w Folwarku Zamkowym przy ul. Poznańskiej Targ Śniadaniowy. Kolejna edycja, tym razem pod hasłem "Rozpoczęcie wakacji".
[/lista]
Nowogród Bobrzański

Kino plenerowe

W sobotę, 26 czerwca, o godzinie 21.45 na kąpielisku Baseny przy ul. Fabrycznej w Nowogrodzie Bobrzańskim odbędzie się projekcja filmu „Cudowny Chłopak”, reż. Stephen Chbosky. Wstęp darmowy, organizatorzy mają do rozdania ok. 80 wejściówek.

Wejściówki i szczegółowe informacje:

 • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim ul. Pocztowa 7, tel. (68) 327-65-57
 • Urząd Miejski w Nowogrodzie Bobrzańskim ul. Słowackiego 11, tel. 517 886 299

Dąbie

Kolejne imprezy w ramach Lubuskiego Lata Kulturalnego 2021

W miniony weekend odbyły się pierwsze wydarzenia w ramach Lubuskiego Lata Kulturalnego na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar" w Dąbiu. W najbliższych dniach zaplanowano kolejne wraz z oficjalnym otwarciem LLK 2021. Każdy znajdzie coś dla siebie! W najbliższy weekend dwa koncerty: zagrają zespół LemON i Nocny Kochanek. Będzie też komediowy spektakl teatralny pt. "Szalone nożyczki".

 • Koncert zespołu Nocny Kochanek, piątek, 25 czerwca, godz. 20.30, plaża w Dąbiu
 • Koncert zespołu LemON, sobota, 26 czerwca, godz. 20.30, plaża w Dąbiu
 • Spektakl teatralny pt. "Szalone nożyczki", niedziela, 27 czerwca, godz. 20.30, plaża w Dąbiu

Bilety do nabycia w Ośrodku Wypoczynkowym "Temar" oraz na stronie abilet.pl. Cena: 80-100 zł

Nowa Sól

Szanty nad Odrą

W sobotę, 26 czerwca 2021 roku, od godziny 17 aż do późnego wieczora na marinie w Nowej Soli odbędzie się wydarzenie kulturalne w ramach cyklu Naturalnie nad Odrą. Odbędą się Szanty nad Odrą. Wystąpią trzy zespoły Znienacka projekt, Grupa trzymająca ster oraz Za horyzontem.
Wstęp wolny.

Nowa Sól

II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Złote Serce

II Charytatywny Turniej piłki nożnej o Złote Serce zacznie się na stadionie miejskim w Nowej Soli w niedzielę, 27 czerwca, o godz. 9.30. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie laury, która urodziła się nie oddychając.

Atrakcje podczas turnieju

 • licytacje ciekawych voucherów
 • dmuchańce dla dzieci
 • fotobudka
 • lemoniada ze strefą komfortu
 • lody
 • wata cukrowa
 • popcorn,
 • pokaz kickboxingu
 • zupa gulaszowa od OHP
 • kurtyna wodna
 • punkt wolontariatu

Nowa Sól

Superfota wielkiej rodziny rowerzystów

Nowa Sól zdobyła już dwa razy zdobyła puchar Rowerowej Stolicy Polski i walczy trzeci raz. W ubiegłym roku fani dwóch kółek spotkali się na moście w Stanach, przez który przebiega popularna ścieżka rowerowa. I tam zrobiona została pierwsza fota wielkiej rodziny rowerzystów. Do wspólnego zdjęcia rowerzyści z Nowej Soli i okolicy stają w niedzielę, 27 czerwca 2021 r., o godz. 17.00. Miejsce to cypel przy kładce w porcie w Nowej Soli.

Siedlisko

Święto Bzów 2021 - Noc czerwcowa

Fundacja Karolat zaprasza na kolejną część Święta Bzów. Tym razem na noc czerwcową. Impreza odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca w Siedlisku. Rozpoczęcie o godz. 17:00. Miejsce: nad Odrą.
W programie:

 • warsztaty wyplatania wianków
 • spacer historyczny
 • spektakl plenerowy Teatru Trójkąt,
 • koncert zespołu Drewno,
 • warsztaty garncarskie,
 • występ zespołu Jutrzenka,
 • Karolat on fire.

Zielona Góra

Siódmy Nocny Spacer Pidżamowców po Wzgórzach Piastowskich

W sobotę, 26 czerwca, w Zielonej Górze odbędzie się siódmy już Nocny Spacer Pidżamowców.

Wideo: Nocny spacer w piżamach? Takie rzeczy tylko w ogrodzie botanicznym:

Spacer w pidżamach po Wzgórzach Piastowskich zawsze przyciąga sporo mieszkańców. Start imprezy zaplanowano na godzinę 22.00 przy Ogrodzie Botanicznym.

- Obowiązkowy strój to pidżama lub koszula nocna - zapowiadają organizatorzy. - Przypominamy również o wyposażeniu się w latarki.

Po spacerze zostanie zorganizowanie ognisko z kiełbaskami. Gdyby okazało się, że pogoda będzie bardzo zła, to termin imprezy może ulec zmianie. Przy okazji spaceru będzie też można wesprzeć leczenie Anny Głuch, podopiecznej Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Sobota, 26 czerwca, Ogród botaniczny w Zielonej Górze, ul. Botaniczna 50a, początek o godz. 22.00.

Zielona Góra

Charytatywne otwarcie wakacji i koncert Majki Jeżowskiej

W niedzielę, 27 czerwca, w parku Tysiąclecia w Zielonej Górze Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać zaprosi mieszkańców na charytatywne otwarcie wakacji.

Impreza odbędzie się w godzinach: 12.00-18.00, przy nowej siedzibie stowarzyszenia.

W programie m.in.:

 • malowanie twarzy,
 • animacje dla dzieci,
 • występy DJ-ów,
 • strefa z jedzeniem,
 • wyprzedaż garażowa,
 • występy,
 • licytacje dla Anny Głuch, podopiecznej fundacji,
 • a o godz. 16.30 koncert Majki Jeżowskiej z zespołem!

Niedziela, 27 czerwca, park Tysiąclecia w Zielonej Górze, godz. 12.00-18.00.

Zielona Góra Ochla

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli

W województwie lubuskim Festiwal odbędzie się w sobotę, 26 czerwca, w Muzeum Etnograficznym w Ochli w godzinach: 8.00-16.00. W programie m.in. warsztaty, konkursy, prezentacje kół gospodyń wiejskich, pokazy kulinarne.

Sobota, 26 czerwca, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli, godz. 8.00-16.00.

Gmina Świdnica
Trzydniowe samochodowe kino pod chmurką w gminie Świdnica

- Pierwszy raz w historii gminnych wydarzeń zapraszamy na samochodowe kino plenerowe - informuje Urząd Gminy w Świdnicy. - To trzy dni z ciekawymi filmami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kino odwiedzi trzy miejscowości: Świdnicę, Słone i Koźlę. Filmy będzie można oglądać ze swoich samochodów, ale będzie też strefa z leżakami.

Zasada trzech dni kina plenerowego jest prosta: o godz. 17.00 odbywają się seanse dla dzieci, o 19.00 dla dorosłych.

W piątek, 25 czerwca, na parkingu przy Zalewie o godz. 17.00 pokazany zostanie film: "Playmobil", o 19.00 "te Circle. Krąg".
W sobotę, 26 czerwca, na placu przy boisku w Słonem: 17.00 - "Wakacje Mikołajka", 19.00 - "Fighter".
W niedzielę, 27 czerwca, na boisku w Koźli: 17.00 - "Mały Książę", 19.00: "Facet (nie)potrzebny od zaraz".

Piątek-niedziela, 25-27 czerwca, gmina Świdnica, seanse o godz. 17.00 i 19.00.

Zielona Góra Ochla

Wielkie rozpoczęcie wakacji Ochla Chill&Relax

To będzie pierwsza Edycja Ochla Chill&Relax. Trzydniowe wydarzenie odbywać się będzie na kąpielisku w Zielonej Górze Ochli.

Zapraszamy Was:

 • Piątek, 25 czerwca, godzina 16:00 - 02:00
 • Sobota, 26 czerwca, godzina 16:00- 02:00
 • Niedziela, 27 czerwca, godzina 12:00-17:00 - zapowiadają organizatorzy.

Nie zabraknie stref relaksu, leżaków, hamaków, food trucków, strefy gastronomicznej, muzykę zapewnia zaś One Love. Wejście: 10 zł.

Zielona Góra Ochla, piątek-niedziela, 25-27 czerwca, początek o godz. 16.00, w niedzielę o 12.00. Obowiązuje opłata za wstęp.

Zielona Góra

Festyn dla pensjonariuszy hospicjum w Zielonej Górze

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, o godz. 14.00, w Hospicjum przy ul. Prostej 47, działającym przy parafii Św. Józefa Oblubieńca, odbędzie się koncert charytatywny dla pensjonariuszy. Wystąpi m.in. wiolonczelistka Agata Witas oraz Wspólnota Nazaret, działająca przy parafii.

Zielona Góra, sobota, 26 czerwca, ul. Prosta 47, początek o godz. 14.00.

Zielona Góra

Echa zagrają urodzinowy koncert dla Ani Orłowskiej

W sobotę, 26 czerwca, na parkingu przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze odbędzie się koncert urodzinowy dla Ani Orłowskiej. Początek o godz. 13.30 - pysznym tortem.

Następnie: 14.00 - Wrocławska Wielka Płyta.
15.15 - Atawizm
16.30 - Coverowanie: Zielona Góra gra dla Ani
17.00 - Meteroids
18.30 - Echa.

W przerwach odbywać się będą licytacje.

Zielona Góra, sobota, 26 czerwca, parking przy CRS. Początek o 13.30.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie