Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulubiony Producent Lubuski 2023. Wybierano spośród 82 zgłoszeń. Sprawdź, kto w tym roku okazał się najlepszy!

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
W konkursie doceniono m.in. producentów miodu
W konkursie doceniono m.in. producentów miodu pexels.com
Lubuszanie coraz chętniej wybierają produkty od lokalnych rzemieślników. Takie wsparcie regionalnej gospodarki jest istotne, a pomóc w tym ma powołane kilka lat temu Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Kto wygrał w tym roku?

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego wspiera i promuje lokalnych producentów. Jednym z środków jest konkurs, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród Lubuszan. Z roku na rok przybywa producentów i chętnych, aby oddać swój głos. Do zwycięzców trafiły nagrody finansowe.

- Wśród Ulubionych Producentów Lubuskich są wytwórcy z wielu branż. To pokazuje różnorodność naszego regionu. Konsumenci są też otwarci na nowe smaki – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki

Założeniem jest promocja małych rzemieślników, wytwarzających produkty żywnościowe lub rękodzielnicze na terenie całego województwa i zaangażowanie Lubuszan do kupowania lokalnie.

- W ramach akcji organizowane są działania mające na celu rozpropagowania mody na produkty dobrej jakości, kupowane bezpośrednio od producenta. Jednym z nich jest konkurs na wybór Ulubionego Producenta Lubuskiego, który w tym roku został zorganizowany po raz czwarty. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy konsumenci, którzy chcieli wesprzeć swoich ulubionych producentów - tłumaczył dyrektor LCPR Jacek Urbański

Kto w tym roku wygrał?

Oddano prawie 1500 głosów na aż 82 różnych producentów z województwa lubuskiego. Po raz drugi najwięcej głosów zdobyło - Gospodarstwo Malinówka z Drągowiny, wygrywając już drugi rok z rzędu. Drugie miejsce zajęła pasieka – Gospodarstwo Pasieczne Laudaccy, a trzecie piekarnia z Zielonej Góry "Zdrowy Bochen", która trzy lata temu wygrała.

Gospodarstwo Malinówka jest położone we wsi Drągowina nad malowniczą rzeczką Brzeźniczanką. Malinówka to przede wszystkim pasieka, którą jest prowadzona w taki sposób, aby jak najmniej przeszkadzać pszczołom – dzięki czemu pszczoły produkują doskonały miód. Państwo Świderscy w swoim gospodarstwie prowadzą także warsztaty pszczelarskie dla dzieci i dorosłych z użyciem odpowiednich strojów, na których można zobaczyć z bardzo bliska życie rodziny pszczele – czytamy na stronie Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego

Jarmark lokalnych smaków

Już 16-17 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowy w Muzeum Etnograficznym w Ochli będzie można kupić regionalne przetwory, miody i rękodzieło od ponad 80 wystawców. Będą stoiska gastronomiczne. Można rozejrzeć się za ciekawymi prezentami świątecznymi, dekoracjami czy opłatkiem na wigilijny stół. W sobotę Muzeum zaprasza od 10:00 do 15:00 a w niedzielę od 9:00 do 15:00. Ma pojawić się nawet prawdziwy Mikołaj!

Przeczytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska