W Głębokiem pod Międzyrzeczem kończą się już przygotowania do sezonu turystycznego

Dariusz Brożek, 95 742 16 83, dbrozek@gazetalubuska.pl
- Plac zabaw na kąpielisku jest bardzo fajny - zapewniają Ksawer i Małgorzata Kowalczyk ze Skwierzyny.
- Plac zabaw na kąpielisku jest bardzo fajny - zapewniają Ksawer i Małgorzata Kowalczyk ze Skwierzyny. fot. Dariusz Brożek
Na mieszkańców i wczasowiczów czeka tam kilka niespodzianek. M.in. nowy plac zabaw dla najmłodszych oraz planowany na sierpień festiwal szant.

Czteroletni Ksawer Kowalczyk często przyjeżdża z mamą Małgorzatą nad jez. Głębokie pod Międzyrzeczem. Przed kilkoma dniami spotkała go tam miła niespodzianka, czyli nowy plac zabaw przy kortach tenisowych. Z uśmiechem od ucha do ucha wspinał się na platformę i testował plastikowe zjeżdżalnie. - Ale fajowo - mówił.

Malec był zachwycony zamkiem ze zjeżdżalniami. Dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku Waldemar Stupiński zapowiada, że niebawem zostaną tam zainstalowane także huśtawki.

- Potem ogrodzimy plac. Myślimy też o zamontowaniu kamer, ale nie wiem, czy uda się to zrobić w tym sezonie - mówi.

Będzie maraton i festiwal szant

Głębokie to największe kąpielisko w powiecie. Latem wypoczywają tam tłumy mieszkańców i letników. Jakie kolejne niespodzianki szukuje dla nich administrator?

- Wkrótce przy bramie postawiona zostanie nowa budka. W ostatnich latach w jeziorze ubyło sporo wody, dlatego zastanawiamy się nad przesunięciem głównego kąpieliska w bok - mówi Magdalena Pilarczyk, kierowniczka recepcji.

Ratownicy mają się pojawić na kąpielisku w połowie czerwca. Co będzie, jeśli upały przyjdą wcześniej i ludzie zaczną się kapać w jeziorze już za dwa, lub trzy tygodnie? - Wtedy od razu zatrudnimy ratowników - zapowiada W. Stupiński.

Nadal za darmo

Przy plaży jest pole namiotowe i zjeżdżalnia, są korty i boiska. W sezonie otwarty zostanie sklep i placówki gastronomiczne. Pod koniec lipca rozegrany tam zostanie kolejny maraton sztafet, natomiast na początku sierpnia odbędzie się festiwal szant. Ostatnio w mieście pojawiły się pogłoski, że gmina ponoć zamierza sprzedać grunty pod prywatnymi domkami, dlatego skończy się darmowe plażowanie w Głębokiem.

- To nieprawda. Ani nie sprzedajemy ziemi dzierżawcom, ani nie zamierzamy wprowadzać opłat za wstęp na plażę. Podobnie jak w poprzednich latach, odpłatny będzie za to parking między polem namiotowym i kąpieliskiem - zapewnia.

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
miedzyrzeczanka
W dniu 18.05.2010 o 14:46, agora napisał:

Ktos co tu pisze nich zajrzy do regulaminu osrodka i zobaczy ,ze o 23.00 jest cisza nocna ,a w dni z dyskoteka od 23 .ooPrownujac prace sprzataczek i innych pracownikow to jedno jest pewne nie pracowali na prywatnej posesji dyrektora .Co do protokolu lub notatki sluzbowej jak byly uzgodnione ze beda to powinny byc .


A co boja sie podpisac pod swoimi obietnicami .Takiej wladzy i dyrektorowi odpowiednio nalezy podziekowac .
t
tancerka
W dniu 18.05.2010 o 14:46, agora napisał:

Ktos co tu pisze nich zajrzy do regulaminu osrodka i zobaczy ,ze o 23.00 jest cisza nocna ,a w dni z dyskoteka od 23 .ooPrownujac prace sprzataczek i innych pracownikow to jedno jest pewne nie pracowali na prywatnej posesji dyrektora .Co do protokolu lub notatki sluzbowej jak byly uzgodnione ze beda to powinny byc .


A dyskoteki w tej drewnianej budzie i tak będą do rana
a
agora
W dniu 18.05.2010 o 12:25, Sprzymierzeniec napisał:

Czy do kompetencji dyrektora nalezy rowniez uciszanie imprez??? Od tego jest telefon 997 lub 112!!! Zaraz pojawia sie panowie niebiescy i ucisza... w szak cisza nocna na Osrodku jest od godz 22. Prawda jest taka ze co by nie zrobil nowy dyrektor i tak bedzie to zle odebrane przez jedynych czy drugich... A panu o nicku stowarzyszenie radze wrocic do podstawowki i pouczyc sie ortografii, pozniej szkolic sie dalej w liceum a na studiach prawniczych dowiedziec sie w jakich sytuacjach przekazuje sie protokol... nie musieli i nie dali. Porownajcie to co sie dzialo i jak dzialaly sprzataczki i inni pracownicy za poprzedniego dyrektora. Z reszta w wiekszosci sa to te same osoby od wielu lat brane z urzedu pracy.


Ktos co tu pisze nich zajrzy do regulaminu osrodka i zobaczy ,ze o 23.00 jest cisza nocna ,a w dni z dyskoteka od 23 .ooPrownujac prace sprzataczek i innych pracownikow to jedno jest pewne nie pracowali na prywatnej posesji dyrektora .Co do protokolu lub notatki sluzbowej jak byly uzgodnione ze beda to powinny byc .
S
Sprzymierzeniec
W dniu 16.05.2010 o 10:02, Leśny ludek napisał:

Przecież w nazwie jest Ośrodek Wypoczynkowy -więc dlaczego są balangi do świtu?Czy nikt nie kontroluje kiedy są dyskoteki i do której?Jeśli gospodarz nie reaguje to go trzeba zmienić na solidną osobę.Dlaczego przez prawie całą noc sprzedaje się młodocianym piwo? Dyrektorma szansę zrobić z tego co jest prawdziwy OŚRODEK ale czy będzie chciał i potrafi?Patrzmy na ręce i oceniajmy.



Glebokie bedzie odlaczone od MOSiW i MRU takze ,a dyr.Stupinski obiecuje cuda szykujac sie na przejecie basenu,hali,stadionu.Glebokie go przeroslo ,brak praktyki i umiejetnosci na takim stanowisku.To nie bajerowanie jak w przypatku pilki,tu trza z ludzmi siasc do stolu i rozwiazac problemy, a nie uciekac od odpowiedzialnosci ,nawet nie raczyl Pan przekazac razem z komisarzem protokolu z ostatniego spodkania z dzirzawcami.My takiej wladzy pomozemy odpowiednio na wyborach za oszustwa.


Czy do kompetencji dyrektora nalezy rowniez uciszanie imprez??? Od tego jest telefon 997 lub 112!!! Zaraz pojawia sie panowie niebiescy i ucisza... w szak cisza nocna na Osrodku jest od godz 22. Prawda jest taka ze co by nie zrobil nowy dyrektor i tak bedzie to zle odebrane przez jedynych czy drugich... A panu o nicku stowarzyszenie radze wrocic do podstawowki i pouczyc sie ortografii, pozniej szkolic sie dalej w liceum a na studiach prawniczych dowiedziec sie w jakich sytuacjach przekazuje sie protokol... nie musieli i nie dali. Porownajcie to co sie dzialo i jak dzialaly sprzataczki i inni pracownicy za poprzedniego dyrektora. Z reszta w wiekszosci sa to te same osoby od wielu lat brane z urzedu pracy.
L
Leśny ludek
W dniu 16.05.2010 o 15:07, stowarzyszenie napisał:

Glebokie bedzie odlaczone od MOSiW i MRU takze ,a dyr.Stupinski obiecuje cuda szykujac sie na przejecie basenu,hali,stadionu.Glebokie go przeroslo ,brak praktyki i umiejetnosci na takim stanowisku.To nie bajerowanie jak w przypatku pilki,tu trza z ludzmi siasc do stolu i rozwiazac problemy, a nie uciekac od odpowiedzialnosci ,nawet nie raczyl Pan przekazac razem z komisarzem protokolu z ostatniego spodkania z dzirzawcami.My takiej wladzy pomozemy odpowiednio na wyborach za oszustwa.


No ale konkurs wygrał i musiał wykazać się jakąś wiedzą, no chyba że mu ktoś pomógł w osiągnięciu tego stołka.Może nie będzie tak żle.Wszystko zależy od dyrektora: chwała czy taczka.
s
stowarzyszenie
W dniu 16.05.2010 o 10:02, Leśny ludek napisał:

Przecież w nazwie jest Ośrodek Wypoczynkowy -więc dlaczego są balangi do świtu?Czy nikt nie kontroluje kiedy są dyskoteki i do której?Jeśli gospodarz nie reaguje to go trzeba zmienić na solidną osobę.Dlaczego przez prawie całą noc sprzedaje się młodocianym piwo? Dyrektorma szansę zrobić z tego co jest prawdziwy OŚRODEK ale czy będzie chciał i potrafi?Patrzmy na ręce i oceniajmy.


Glebokie bedzie odlaczone od MOSiW i MRU takze ,a dyr.Stupinski obiecuje cuda szykujac sie na przejecie basenu,hali,stadionu.Glebokie go przeroslo ,brak praktyki i umiejetnosci na takim stanowisku.To nie bajerowanie jak w przypatku pilki,tu trza z ludzmi siasc do stolu i rozwiazac problemy, a nie uciekac od odpowiedzialnosci ,nawet nie raczyl Pan przekazac razem z komisarzem protokolu z ostatniego spodkania z dzirzawcami.My takiej wladzy pomozemy odpowiednio na wyborach za oszustwa.
L
Leśny ludek
W dniu 16.05.2010 o 00:27, wędkarz napisał:

Mam bardzo prosty test na to by sprawdzić czy z nowym dyrektorem na Głębokie zawitały także nowe porządki. Zapraszam w pełni sezonu, w niedzielny świt, przy wschodnich podmuchach wiatru, po ncnych balangach na ośrodku do białego rana by spojrzeć na taflę jeziora z pomostu na kąpielisku i zaobserwować w jakim towarzystwie wędkarze płyną na połów. Jeżeli w towarzystwie tylko swoich kolegów wędkarzy, to dyrektor OK. Jeżeli towarzyszą im płynące, powrzucane do wody, kubły na śmieci, kartony zapakowane resztkami po grilowaniu, puszki i butelki po piwie, plastikowe worki i butelki, to zrób zdjęcia, pokaż je dyrektorowi i każ mu podać się do dymisji.


Przecież w nazwie jest Ośrodek Wypoczynkowy -więc dlaczego są balangi do świtu?Czy nikt nie kontroluje kiedy są dyskoteki i do której?Jeśli gospodarz nie reaguje to go trzeba zmienić na solidną osobę.Dlaczego przez prawie całą noc sprzedaje się młodocianym piwo? Dyrektorma szansę zrobić z tego co jest prawdziwy OŚRODEK ale czy będzie chciał i potrafi?Patrzmy na ręce i oceniajmy.
w
wędkarz

Mam bardzo prosty test na to by sprawdzić czy z nowym dyrektorem na Głębokie zawitały także nowe porządki. Zapraszam w pełni sezonu, w niedzielny świt, przy wschodnich podmuchach wiatru, po ncnych balangach na ośrodku do białego rana by spojrzeć na taflę jeziora z pomostu na kąpielisku i zaobserwować w jakim towarzystwie wędkarze płyną na połów. Jeżeli w towarzystwie tylko swoich kolegów wędkarzy, to dyrektor OK. Jeżeli towarzyszą im płynące, powrzucane do wody, kubły na śmieci, kartony zapakowane resztkami po grilowaniu, puszki i butelki po piwie, plastikowe worki i butelki, to zrób zdjęcia, pokaż je dyrektorowi i każ mu podać się do dymisji.

b
bramkarz
W dniu 15.05.2010 o 17:53, urzednik napisał:

Dzieki kasie od dzierzawcow bo to gmina zabrala oszczednosci z Glebokiego na hale,stadion i MRU ,bagatela 260tys dowodem sa sprawozdania roczne MOSiW.


TO jeden rok powinni obsugiwac dzierzawcow za darmo.
M
Miłośnik wody
W dniu 15.05.2010 o 12:15, Kazik napisał:

Jak władze szukają pieniędzy to niestety ale opłaty za głębokie pewnie będą. Jestem za opłatami skoro muszą być, ale żeby było za co, czysto, ładne chodniki i drogi, plac zabaw już jest to jakiś krok do przodu.


Ma Pan rację. Też chętnie dam złotówkę na wstęp jeśli toalety będą czyste a obsługa w godzinach pracy będzie pracować nad czystością ośrodka a nie liczyć czasu do15tej. Papierki leżą na uliczkach i psie odchody też. Na plażę wjeżdżają samochody i motory i nie ma pracownika, który zwróci im uwagę. Ponoć jest gospodarz tylko mało go widać. Nasz złotówka i tak będzie kroplą ale ziarnko do ziarnka..
u
urzednik
W dniu 14.05.2010 o 21:47, Gość napisał:

W końcu dzieci z Międzyrzecza mają nowy, bezpieczny plac zabaw w Głębokim. Szkoda tylko, że tak daleko. Te w mieście przypominają raczej wojskowy tor przeszkód.


Dzieki kasie od dzierzawcow bo to gmina zabrala oszczednosci z Glebokiego na hale,stadion i MRU ,bagatela 260tys dowodem sa sprawozdania roczne MOSiW.
g
goscie

Gdyby nie naciski wlascicieli byloby jeszcze gorzej,wystarczy zobaczyc na utrzymanie terenow przy domkach dzierzawcow i MOSiW .Jacy zarzadcy taki porzadek dalej brak gospodarza.

K
Kazik

Jak władze szukają pieniędzy to niestety ale opłaty za głębokie pewnie będą. Jestem za opłatami skoro muszą być, ale żeby było za co, czysto, ładne chodniki i drogi, plac zabaw już jest to jakiś krok do przodu.

m
miedzyrzęczanin

Koniec swietnosci OS.GLEBOKIE wladze i zarzadcy pchaja ten osrodek ku upadlosci.Jaka wladza taki osrodek.ABY DO WYBOROW PRZETRWAC.

W
WLASCICIELE
W dniu 15.05.2010 o 09:47, WLASCICIELE napisał:

Co za psychol skluca spoleczenstwo miedzyrzecza sugerujac w artykule ,ze wrazie sprzedazy gruntow pod domkami Miedzyrzeczanie beda musieli placic za wstep na osrodek co ma jedno do drugiego .A moze zadac pytanie dlaczego dzierzawcy maja oprocz placenia za teren pod swoimi domkami placic i utrzymywac osrodek, ktory jest wlasnoscia UMiG Miedzyrzecz .Na otatnim zebraniu z wladzami UMiG i dyr.OS.Glebokie ,dyr.i komisarz narzekali na brak pieniedzy i to oni zapowiadali wprowadzenie oplat a nie wlaciciele .Pan.Redaktorze prosze przed napianiem nastepnych artykulow zapytac wlascicieli a nie oszustow z UMiG .Oczekujemy jak najszybszego sprotowania zapisu w tym artykule ,chetnie udzielimy szczegulowych informacji.Jestesmy otwarci na spotkanie w Pana obecnosci z wladzami UMiG oraz MOSiW.

Dodaj ogłoszenie