W IV lidze znów było czerwono. Ilanka Rzepin utrzymała fotel lidera

Paweł Górski
Piłkarze Lubuszanina Drezdenko wygrali 3:0 i gonią liderującą Ilankę Rzepin
Piłkarze Lubuszanina Drezdenko wygrali 3:0 i gonią liderującą Ilankę Rzepin Facebook/Lubuszanin Drezdenko
Pięć czerwonych kartek pokazali sędziowie w 16. kolejce lubuskiej IV ligi. W największym osłabieniu mecz kończyła Stal Felgenhauer Jasień, która musiała sobie radzić bez dwóch zawodników.

Dąb bliski urwania punktów liderowi

W Sławie miejscowy Dąb Przybyszów mierzył się z liderującą Ilanką Rzepin. Faworyzowani goście objęli prowadzenie w 20 minucie po golu Mateusza Stefanowicza, lecz nie cieszyli się długo z korzystnego wyniku. Już cztery minuty później Jakub Godlewski doprowadził do remisu, który utrzymał się niemal do samego końca spotkania. Przełamał go dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy Andrzej Pawłowski, który rzutem na taśmę zapewnił Ilance triumf 2:1 i tym samym utrzymanie się na fotelu lidera.

Zwycięstwa Lubuszanina i Polonii

Pogoń za ekipą z Rzepina prowadzą Lubuszanin Drezdenko i Osiedle Sady Polonia Słubice. Ten pierwszy zespół w derbowym pojedynku pokonał znajdujący się w strefie spadkowej Meprozet Stare Kurowo 3:0. Dwa gole padły łupem Łukasza Zagdańskiego, a w 80 minucie rywala dobił Paweł Świerczyński.

Nieco trudniejszą przeprawę mieli słubiczanie, którzy na wyjeździe grali Pogonią Skwierzyna. Co prawda już po 23 minutach prowadzili oni 2:0 po golach Przemysława Begiera i Maksima Roubuta, lecz gospodarze złapali kontakt chwilę przed przerwą. W 39 minucie dokonał tego Wenison Alves Barbosa. Po zmianie stron wynik utrzymał się. Skwierzynianom odrabiania strat nie ułatwiła czerwona kartka Piotra Budy, który - co ciekawe - został dwukrotnie napomniany w przeciągu zaledwie trzech minut.

Dwie czerwone kartki w Nietkowie

Odra Nietków na własnym terenie minimalnie pokonała Stal Felgenhauer Jasień. Jedyny gol meczu padł w 21 minucie, a jego autorem był Łukasz Kaczorowski. Z czasem goście popadali w coraz większe kłopoty w postaci dwóch czerwonych kartek. Pierwszą z nich już w 37 minucie został ukarany Wołodymyr Szwed, a drugą pod koniec meczu obejrzał Pavlo Volk. Odra nie wykorzystała jednak podwójnego osłabienia rywala do powiększenia rozmiarów zwycięstwa i wygrała zaledwie 1:0.

Derby dla Sprotavii

W derbach powiatu żagańskiego Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa przed własną publicznością pokonała Czarnych Żagań 2:1. Co prawda w 43 minucie prowadzenie zapewnił przyjezdnym Krystian Chruścicki, ale mimo gola „do szatni” gospodarze nie zamierzali się poddać. Już dwie minuty później do remisu doprowadził Wojciech Dawidowicz, a na początku drugiej odsłony bramkę na wagę trzech punktów zdobył Leszek Jagodziński. Co ciekawe, 20 minut później zawodnik ten obejrzał swoją drugą żółtą kartkę, ale gra w dziesiątkę nie przeszkodziła Sprotavii w odniesieniu zwycięstwa.

Rezerwy trzecioligowców na plus

Z kompletem punktów 16. serię gier zakończyły drugie drużyny lubuskich trzecioligowców. Lechia II Zielona Góra pokonała Syrenę Zbąszynek 4:2. Już na półmetku spotkania podopieczni trenera Mateusza Reusa prowadzili 4:1 dzięki trafieniom Łukasza Pietrzaka, Kacpra Lechowicza oraz dwukrotnie Jakuba Kołodennego. Jedyną bramkę dla Syreny zdobył w 44 minucie Dawid Sowiński. Przed drugą połową szkoleniowiec drużyny ze Zbąszynka Radosław Nolka zdecydował się dokonać aż pięć zmian, jednak nie poprawiło to za bardzo wyniku. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki nieznacznie zmniejszył Piotr Bimek.

Trzy punkty na swoje konto zapisały również rezerwy AstroEnergy Warty Gorzów, które pokonały Pogoń Świebodzin 2:0. Obydwa gole padły łupem Dawida Ufira, który zdobył je na początku drugiej połowy.

Wyniki 16. kolejki IV ligi:

• Odra Nietków – Stal Felgenhauer Jasień 1:0 (bramka: Kaczorowski)
  • Meprozet Stare Kurowo – Lubuszanin Drezdenko 0:3 (Zagdański 2, Świerczyński)
  • Promień Żary – Spójnia Ośno Lubuskie 6:1 (Wiliński 3, Pruchniak, Scandola, Michalczuk)
  • Pogoń Skwierzyna – Osiedle Sady Polonia Słubice 1:2 (Barbosa – P. Begier, Roubut)
  • Korona Kożuchów – Stal Sulęcin 0:0
  • Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – Czarni Żagań 2:1 (Dawidowicz, Jagodziński – Chruścicki)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Ilanka Rzepin 1:2 (Godlewski – Stefanowicz, Pawłowski)
  • Lechia II Zielona Góra – ZAP Syrena Zbąszynek 4:2 (Kołodenny 2, Pietrzak, Lechowicz – Sowiński, Bimek)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Pogoń Świebodzin 2:0 (Ufir 2)