Wielki pingpongowy maraton z zyskami

(rk, rg)
Najmłodsza w Gorzovii, 23-letnia Magdalena Sikorska wygrała w piątek i sobotę swoje pierwsze pojedynki w tym sezonie. W niedzielnym meczu z Warmią Lidzbark Warmiński nie pomogła jednak koleżankom pokonać wyżej notowanych rywalek. fot. Kazimierz Ligocki
Od piątku do niedzieli ekstraklasowe drużyny z Gorzowa Wlkp. rozegrały łącznie aż cztery spotkania. Panie wygrały dwa pojedynki, zaś panowie triumfowali w zaległym meczu w Ostródzie. W sumie wyszło na spory plus.

Pewna wygrana Olejnika i spółki

W zaległym meczu ósmej kolejki męskiej superligi gorzowianie zdecydowanie pokonali w Ostródzie podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch zwycięstw przyjezdnych. Najpierw Paweł Platonow pokonał Szymona Malickiego 3:1, a chwilę później Martin Olejnik w takim samym stosunku ograł Karola Szarmacha. Czech przegrywał w pierwszym secie 6:9, w trzecim nawet 4:8, a mimo to obydwa rozstrzygnął na swoją korzyść do 9. W trzecim pojedynku kontuzjowany Radosław Żabski miał niewiele do powiedzenia w starciu z Bartoszem Szarmachem. Nie zdołał urwać rywalowi nawet jednego seta. Końcowy triumf Gorzovii Romusa przypieczętował Olejnik, pewnie pokonując do zera Malickiego. Gorzowianie umocnili się dzięki dwóm dużym punktom na trzeciej, zaś ostródzianie pozostali na piątej pozycji w tabeli.

OSTRÓDZIANKA CONDOHOTELS MORLINY OSTRÓDA - GORZOVIA ROMUS GORZÓW WLKP. 1:3

Malicki - Płatonow 1:3 (10:12, 8:11, 13:11, 6:11), K. Szarmach - Olejnik 1:3 (9:11, 11:3, 9:11, 3:11), B. Szarmach - Żabski 3:0 (11:3, 11:3, 11:8), Malicki - Olejnik 0:3 (4:11, 11:13, 8:11)

Niespodzianka w Nadarzynie

W piątek gorzowianki zagrały awansem z Wanzl Scanią w Nadarzynie i niespodziewanie pokonały aktualne wicemistrzynie Polski. W pierwszej grze Chinka Xiaoshan Yan łatwo wygrała z gorzowianką Martą Smętek 3:0, ale kolejne pojedynki były już popisem podopiecznych trenera Ryszarda Kulczyckiego. Reprezentantki kraju Magdalena Szczerkowska i Klaudia Kusińska uległy - odpowiednio - Li Liu 2:3 (pomimo przegrania przez zawodniczkę Gorzovii dwóch pierwszych setów) i Magdalenie Sikorskiej 1:3. Ta ostatnia odniosła swe pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Kropkę nad ,,i'' postawiła świetnie dysponowana Liu, która pewnie pokonała swą rodaczkę Xiaoshan 3:1.

WANZL SCANIA NADARZYN - GORZOVIA GORZÓW WLKP. 1:3

Xiaoshan - Smętek 3:0 (12:10, 11:3, 11:8), Szczerkowska - Liu 2:3 (11:7, 11:7, 7:11, 2:11, 8:11), Kusińska - Sikorska 1:3 (13;11, 9:11, 2:11, 9:11), Xiaoshan - Liu 1:3 (5:11, 9:11, 11:9, 5:11)

Z łodziankami był spacerek

Dzień później, w sobotę, gorzowianki potwierdziły dobrą formę w Łodzi. Grając zgodnie z terminarzem z tamtejszą Jedynką Magellanem nie oddały rywalkom nawet jednego seta. Ostatnia drużyna w ekstraklasowej tabeli nie stawiła naszym choćby minimalnego oporu. Mecz trwał zaledwie 60 minut.

JEDYNKA MAGELLAN ŁÓDŹ - GORZOVIA GORZÓW WLKP. 0:3

Ślifirczyk - Liu 0:3 (8:11, 2:11, 5:11), Nowacka - Smętek 0:3 (4:11, 5:11, 3:11), Adamaszek - Sikorska 0:3 (3:11, 7:11, 6:11)

Zabrakło łutu szczęścia

W niedzielę gorzowianki kolejny raz zagrały awansem - tym razem we własnej hali z drużyną z Lidzbarka Warmińskiego. Stawką spotkania była wysoka, czwarta lokata w tabeli. Po trzech pojedynkach gospodynie prowadziły 2:1. Swoje gry wygrały Li Liu (choć przegrywała z Moniką Pietkiewicz 7:10 w czwartej i 4:7 w piątej partii!) oraz Marta Smętek. Mimo gładkiej porażki Magdaleny Sikorskiej z Qian Wang, nasz zespół był bliski końcowego triumfu. W potyczce dwóch najwyżej sklasyfikowanych pingpongistek ekstraklasy druga Liu prowadziła z pierwszą Wang 2:1 w setach i 5:4 w czwartej odsłonie. Niestety, wyższe umiejętności zaprezentowała w końcówce reprezentantka Warmii. Na tym skończyły się emocje, bo słabiutka Sikorska postawiła się Pietkiewicz - zresztą nieskutecznie - tylko w trzecim secie.

GORZOVIA GORZÓW WLKP. - WARMIA LIDZBARK WARMIŃSKI 2:3

Liu - Pietkiewicz 3:2 (6:11, 7:11, 11:5, 12:10, 11:9), Sikorska - Wang 0:3 (6:11, 2:11, 10:12), Smętek - Załomska 3:1 (9:11, 11:7, 11:8, 11:4), Liu - Wang 2:3 (11:5, 5:11, 11:1, 8:11, 9:11), Sikorska - Pietkiewicz 0:3 (8:11, 3:11, 10:12)
Pozostałe wyniki w ekstraklasie kobiet: KTS Forbet Tarnobrzeg - SKTS Sochaczew 3:1, AZS UE Wrocław - Bronowianka Kraków 3:0, Warmia Lidzbark Warmiński - Stella Gniezno 3:1, Wanzl Scania Nadarzyn - MKSTS Polkowice 3:1. Awansem: Warmia - Bronowianka 3:1.

GORZOVIA Z BOGORIĄ, A ZKS DO NADARZYNA

Zespoły męskiej superligi zakończą we wtorek, 30 bm., pierwszą rundę zasadniczej fazy rozgrywek. Hitem dziewiątej kolejki będzie z pewnością pojedynek w gorzowskiej hali przy ul. Jagiełły, gdzie miejscowa Gorzovia Romus podejmie broniącą mistrzowskiego tytułu Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Trzeci w tabeli gospodarze tracą do niepokonanych gości tylko dwa oczka. Teoretycznie nie stoją więc na straconej pozycji, choć siła gry ,,Wandziego'' i spółki jest ogromna. Wyjazdowy mecz z Wanzlem Scanią Nadarzyn czeka natomiast ZKS Drzonków. Stawką tej potyczki jest oddalenie od siebie widma degradacji do pierwszej ligi. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18.00.