WINOBRANIE 2019. Korowód winobraniowy wyruszy 14 września o...

  WINOBRANIE 2019. Korowód winobraniowy wyruszy 14 września o godz. 12.00. [TRASA, ZGŁOSZENIA, ZBIÓRKA]

  (vp)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Jak co roku, jednym z najważniejszych wydarzeń zielonogórskiego winobrania jest korowód. W tym roku obędzie się on w sobotę, 14 września.
  Barwny, głośny i niezwykle wesoły - taki co roku jest korowód winobraniowy w Zielonej Górze. W ub. roku odbył się 15 września.
  1/3
  przejdź do galerii

  Barwny, głośny i niezwykle wesoły - taki co roku jest korowód winobraniowy w Zielonej Górze. W ub. roku odbył się 15 września. ©Paweł Wańczko  Korowód winobraniowy 2019 pod hasłem „Świat cyrku i osobliwości”


  Korowód od wielu lat stanowi niezwykle efektowne podsumowanie winobraniowych wydarzeń kulturalno-artystycznych, a jednocześnie – dzięki transmisji telewizyjnej – jest wizytówką Zielonej Góry dla mieszkańców regionu i kraju.

  W tym roku wiodące hasło Korowodu brzmi: ŚWIAT CYRKU I OSOBLIWOŚCI - KLAUNI / MAGICY / DZIWOLĄGI / WARIACI / SIŁACZE

  W tym roku królować będą maski, niecodziennie i nieoczywiste stroje, udziwnione fryzury, osobliwe układy choreograficzne i twarze nie z tego świata.

  Winobranie 2019 – trasa korowodu w Zielonej Górze


  Podobnie jak w ubiegłym roku trasa korowodu winobraniowego przebiegać będzie al. Konstytucji 3 Maja od Hotelu Ruben do ul. Wrocławskiej. W związku z tym zbiórka w wyznaczonych sektorach odbywać się będzie:
  • sektor I na prawej (patrząc w kierunku Palmiarni) jezdni al. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. Moniuszki,
  • sektor II i IV (ewentualnie w razie potrzeby także sektor VI) – na prawej jezdni ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. 1 Maja,
  • sektor III i V - na lewej jezdni ul. Długiej („pod prąd”) na wysokości jw.

  WINOBRANIE 2019. Korowód winobraniowy wyruszy 14 września o godz. 12.00. [TRASA, ZGŁOSZENIA, ZBIÓRKA]


  Wjazd pojazdów mechanicznych do poszczególnych sektorów odbywać się będzie od strony ul. Dąbrówki/Łużyckiej. Na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie dodatkowy punkt informacyjny. Termin wjazdu i ustawienia się w swoim sektorze: godz. 8.00 – 10.00.

  Grupy piesze proszone są o stawienie się w wyznaczonych sektorach do godz. 11.30.

  Z przyczyn środowiskowych apelujemy o ograniczenie planowanego udziału w Korowodzie winobraniowym pojazdów silnikowych do niezbędnego minimum (uwaga ta nie dotyczy zorganizowanej grupy pojazdów zabytkowych z „załogami” oraz pojazdów specjalnego przeznaczenia), np. zamiast grup tańczących na platformach TIR-ów – przemarsz pieszy z elementami choreograficznymi i mobilnym nagłośnieniem. Liczba dostępnych platform będzie ograniczona.

  Zobacz też: PROGRAM WINOBRANIA 2019. Koncerty, pokazy, spotkania. Sprawdź, co będzie się działo podczas tegorocznego Winobrania [7-17 września]

  Winobranie 2019. Gdzie zgłaszać swój udział w Korowodzie?


  Deklaracji udziału w korowodzie winobraniowym można dokonywać drogą telefoniczną na numery telefonów: 730 731 434 lub 602 772 055 lub na specjalnie w tym celu utworzony adres mailowy koordynatora Korowodu: korowod2019@teatr.zgora.pl.

  Zgłaszać się mogą także osoby fizyczne, proponujące ciekawą formę swojego udziału w Korowodzie. Termin zgłaszania deklaracji udziału – do 31. sierpnia 2019 r.

  Zgłoszenie powinno zawierać informację o nazwie firmy, jej krótką charakterystykę (te informacje będą w trakcie Korowodu podawane przez głośniki w poszczególnych sektorach), o planowanej liczbie uczestników grupy, ewentualnych pojazdach silnikowych – numery rejestracyjne, wystroju itp. oraz niezbędne dane kontaktowe (nazwisko osoby odpowiedzialnej, nr telefonu i adres mailowy).

  Każdej zgłoszonej firmie, instytucji, organizacji czy stowarzyszeniu do dnia 6. września br. zostaną przesłane wszystkie szczegółowe informacje organizacyjne – na wskazany adres mailowy lub telefon.  „Jako jeden z organizatorów WINOBRANIA 2019 podobnie jak w latach ubiegłych, pragnę zachęcić do podjęcia decyzji o wzięciu czynnego udziału w tegorocznym Korowodzie Winobraniowym, który odbędzie się w Zielonej Górze dnia 14. września (sobota) od godz. 12.00.

  Zapraszam zatem do zaprezentowania tysiącom bezpośrednich obserwatorów i telewidzów tego, co w naszym święcie najważniejsze: uśmiechu, pomysłowości oraz dorobku wszystkich pokoleń zielonogórzan – a jednocześnie efektownej formy marketingowej firm.

  Robert Czechowski
  Dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  partnerzy plebiscytu pokażcie klasę

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Drzewo wolności będzie przypominać o niezwykle ważnej dacie

  Drzewo wolności będzie przypominać o niezwykle ważnej dacie

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  "Polska Toskania" | OBEJRZYJ FILM o lubuskim winiarstwie! O ludziach i ich pasjach...

  winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie winobranie