Województwo lubuskie. Wybrano Lubuskie Perły Turystyczne....

  Województwo lubuskie. Wybrano Lubuskie Perły Turystyczne. Kto zasłużył na wyróżnienie w 2018 roku? [ZDJĘCIA]

  mat. pras. lubuskie.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Lubuska Perła Turystyczna 2018. Anielskie Ogrody to ekologiczne gospodarstwo rolne z pięknym ogrodem przydomowym w Budachowie.
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Archiwum GL

  17 października w ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki odbył się IV Lubuski Sejmik Turystyczny - „Odra – lubuskie okno na świat”. Na imprezie przyznano Lubuskie Perły Turystyczne 2018.
  17 października w ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki odbył się IV Lubuski Sejmik Turystyczny - „Odra – lubuskie okno na świat”. Na imprezie przyznano Lubuskie Perły Turystyczne 2018, które otrzymały „Kostrzyńskie Pompeje” – Stare Miasto Kostrzyn, Anielskie Ogrody z Budachowa oraz Szlaki Turystyczne w Rzeczpospolitej Ptasiej.

  - Mamy markę „Lubuskie warte Zachodu”. Wszyscy wiedzą, że możemy otwarcie, bez kompleksów zdobywać świat. Nasz wizerunek jest pozytywny, kojarzony z winem. Na wszystkich targach goście chętnie odwiedzają nasze stoisko – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

  Podczas imprezy wręczono Lubuskie Perły Turystyczne, które otrzymały:

  - „Kostrzyńskie Pompeje” – Stare Miasto Kostrzyn
  Nad prawym brzegiem Odry rozciąga się jedyna w swoim rodzaju dzielnica Kostrzyna nad Odrą – Stare Miasto. Przez stulecia to tutaj właśnie leżało serce Kostrzyna – w marcu 1945 r. obrócone w popiół i zgliszcza. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem miało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, ze miasto zamarło na 60 lat. Dziś spod hałd wywiezionej ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek im chodniki.

  - Anielskie Ogrody
  To ekologiczne gospodarstwo rolne z pięknym ogrodem przydomowym w Budachowie. Część terenów Anielskich Ogrodów leży na Natura 2000. We wsiach na terenie których leży gospodarstwo od ponad 20 lat odbywają się znane festyny: „Ruskich Pierogów” w Budachowie i „Pieczonego Ziemniaka” w Dobrosułowiu.

  - Szlaki Turystyczne w Rzeczpospolitej Ptasiej
  Wykorzystują niezwykle wartościowe walory przyrodnicze Ujścia Warty. Od 2002 r. produkt ten wzbogacony został o kolejne atrakcje skierowane m.in. do turystów zainteresowanych przyrodą, obserwacją ptaków i fotografowaniem. Od. 2010 r. wytyczono i oznakowano 6 ptasich szlaków turystycznych o łącznej dł. 72 km wiodących przez tereny chronione – Park Krajobrazowy, Natura 2000 i sąsiedztwo Parku Narodowego „Ujście Warty”.  - Jestem przekonana, że możemy być zagłębiem turystycznym i możemy wykreować wspaniałe produkty turystyczne, a mamy już takie sukcesy. Połowę powierzchni naszego regionu zajmują lasy, mamy ponad 500 jezior, jedyny taki Szlak Wina i Miodu w Polsce. To już jest nasza marka, ponieważ konsekwentnie przez wiele lat prowadziliśmy intensywną promocję Szlaku Wina i Miodu. Mamy tradycje winiarskie, które sięgają XIII wieku. Dziś mamy winnice na 35 hektarach w Zaborze, Lubuskie Centrum Winiarstwa, winiarzy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, to jest co najmniej 40 winnic i oczywiście stolicę polskiego wina w Zielonej Górze - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

  Marszałek przypomniała o naszych dwóch skarbach wpisanych na listę UNESCO. – Prowadziliśmy bardzo aktywnie kampanię „Zaparkuj w Lubuskiem” nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W październiku odbyła się w Londynie wystawa Parku Mużakowskiego zorganizowana przez Saksonię, naszego partnera. Warto promować region lubuski. Jestem przekonana, że nigdzie tak fantastycznego regionu nie ma, z takim zagłębiem produktów turystycznych: 252 zamki, pałace i dwory, szlak pocysterski, jedyny taki szlak kościołów drewnianych w Europie z najstarszym kościołem drewnianym w Klępsku - mówiła.

  Ferrari świata motocykli konstruuje się w Brodach. WIDEO:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia