Wybory prezydenckie 2020. Sondaż prezydencki w Lubuskiem: Andrzej Duda wygra. Będzie II tura [KOMENTARZE]

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
- Kampania będzie skierowana na to, żeby Andrzej Duda wygrał wybory w pierwszej turze - mówi Marek Ast. - Jeśli będzie druga tura, urzędujący prezydent przegra - uważają Waldemar Sługocki i Anita Kucharska-Dziedzic. Jak wyniki sondażu prezydenckiego GL komentują politycy i politolog?

Wybory prezydenckie 2020. Na kogo zagłosowaliby Polacy?

W walce o prezydenturę, póki co, nic nie jest jeszcze przesądzone. Wszystko wskazuje na to, że będzie potrzebna druga tura wyborów.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak głosowaliby Polacy, gdyby wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj. Wyniki badań zrealizowanych przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 10-14 lutego na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego - mogą dawać do myślenia. Wynika z nich bowiem jasno, że póki co nic nie jest przesądzone i właściwie każdy z kandydatów - może poza Krzysztofem Bosakiem - ma szansę na wygraną.

Czytaj także

Sondaż prezydencki w Lubuskiem. Komentarze polityków

Jak wyniki przedstawiają się w Lubuskiem?

LUBUSKIE. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory prezydenta Polski odbywały się dziś?

Wybory prezydenckie 2020

 1. 35.66%
 2. 24.38%
 3. 15.38%
 4. 11.99%
 5. 8.59%
 6. 4.00%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

- Te wyniki odzwierciedlają nastroje polityczne, które są w społeczeństwie. PiS ma ponad 30-procentowe poparcie i to widać w tym sondażu – mówi dr Piotr Klatta, niezależny politolog z Gorzowa, o wynikach sondażu GL. W pierwszej połowie zeszłego tygodnia o preferencje wyborcze pytaliśmy 500 Lubuszan.

Czytaj także

- Te wyniki, poza rezultatem Szymona Hołowni, nie są niespodzianką – mówi poseł Marek Ast, przewodniczący PiS-u w Lubuskiem. Kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. Z sondażu GL wynika, że ma szansę osiągnąć najlepszy rezultat w I turze ale jego reelekcja nie jest pewna.

- Kampania będzie ukierunkowana na to, żeby rozstrzygnąć wybory już w I turze – mówi M. Ast. Jest przekonany, że jeśli dojdzie do II tury, urzędujący prezydent wyjdzie z niej zwycięsko: – Zaprocentuje, że był we wszystkich lubuskich powiatach.

Zdaniem dra Klatty, wyniki wyborów mogą różnić się od tych sondażowych: - Jeśli Koalicja Obywatelska nie popełni żadnego głupstwa, to prezydentem, po II turze, może zostać Małgorzata Kidawa-Błońska (kandydatka Koalicji – dop.). Na wyniku Dudy może odbić się bowiem ostatnie głosowanie nad pieniędzmi dla telewizji publicznej oraz „pocieranie oka środkowym palcem” przez posłankę Lichocką. PiS obecnie ma z tego powodu poważny problem wizerunkowy. Może z niego jednak wyjść obronną ręką, jeśli zdecyduje się przeznaczyć pieniądze na onkologię. W ostatnich miesiącach przyjęto pakiet onkologiczny, a teraz, zamiast go finansować, Sejm, głosami PiS, przeznaczył 2 mld zł na media państwowe – mówi politolog.

- Jestem zaskoczony wysokim poparciem dla Dudy. Czyżby Lubuszanie nie widzieli, co robi PiS?! – mówi poseł Waldemar Sługocki, szef PO w Lubuskiem. Jego zdaniem na sondażowy wynik kandydatki Koalicji ma wpływ to, że jeszcze nie spotykała się z Lubuszanami.

Czytaj także

Mocno zaskoczona wynikiem kandydata środowisk lewicowych Roberta Biedronia jest posłanka Anita Kucharska-Dziedzic, liderka lubuskiej Wiosny. W Lubuskiem osiąga on gorszy wynik od Szymona Hołowni, który startuje z własnego komitetu. – Poparcie dla naszego kandydata będzie rosło, gdy w kampanii będzie on częściej widoczny w mediach. Hołownia to gwiazda telewizji. Stratę do rywali Robert Biedroń nadrobi – mówi Kucharska-Dziedzic. – Wyniki wielu sondaży pokazują, że II tura jest pewna, a jeśli do niej dojdzie, to Duda przegra – dodaje posłanka lewicy. A Sługocki dodaje, że Kidawa-Błońska będzie mieć spore szanse na zwycięstwo, jeśli w I turze zdobędzie co najmniej 26 proc.

Czytaj także

- W II turze to Kidawa-Błońska może wygrać z obecnym prezydentem. Pozostali kandydaci, z wyjątkiem pana Bosaka, prawdopodobnie poproszą swoich wyborców o głosowanie na nią. Nie zmienia to faktu, że jest jednak słabym kandydatem Koalicji. Dużo lepszym byłby Borys Budka – mówi dr Klatta.

Na kogo oddaliby głos Lubuszanie, gdyby doszło do drugiej tury?

Lubuskie. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski?

 1. 54.00%
 2. 46.00%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

Lubuskie. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski?

 1. 50.40%
 2. 49.60%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

Lubuskie. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski?

 1. 56.10%
 2. 43.90%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

Lubuskie. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski?

 1. 70.80%
 2. 29.20%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

Lubuskie. Na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Polski?

 1. 54.10%
 2. 45.90%

Sondaż Polska Press Grupa / Dobra Opinia

Kim jest statystyczny wyborca Dudy?

Andrzeja Dudę, kandydata PiS na prezydenta, częściej popierają mężczyźni (56,4 proc.). I niemal w całości są to wyborcy PiS-u (94,5 proc. pytanych, którzy w sondażu GL wskazali urzędującego prezydenta, sympatyzuje z partią rządzącą). Kandydata PiS-u najczęściej popierają osoby w wieku co najmniej 60 lat (34 proc.).

Czytaj także

Kobiety głosują na Kidawę-Błońską

57,4 proc. wskazań na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej pochodziło od pań. Nasi ankieterzy często słyszeli: „Jestem kobietą, więc głosuję na kobietę”. Potencjalny elektorat Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to w 88,9 proc. sympatycy Koalicji Obywatelskiej i w 6,5 proc. sympatycy lewicy. Byłą marszałek Sejmu najczęściej popierają osoby w wieku 44-59 lat (35,1 proc.). Co ciekawe, spora część sympatyków PO pójdzie na II turę tylko, jeśli będzie w niej Kidawa-Błońska lub Kosiniak-Kamysz.

Hołownia bierze głosy sympatyków PO

Startującego z własnego komitetu Szymona Hołownię najczęściej popierają kobiety (51,9 proc.). Aż 43,5 proc. głosów Lubuszan wskazujących Hołownię pochodzi od osób, którzy deklarują się jako sympatycy Koalicji Obywatelskiej. Największe poparcie Hołownia ma wśród osób w wieku 18-29 lat (32,5 proc.).

Czytaj także

Biedronia częściej popierają panie

Z sondażu GL wynika, że 53,2 proc. elektoratu Roberta Biedronia, kandydata środowisk lewicowych, stanowią kobiety. 84 proc. jego poparcia stanowią głosy sympatyków Lewicy, a 14 proc. sympatyków Koalicji. Najczęściej głosują na niego osoby w wieku 30-44 lat (35 proc.) i 18-29 lat (31,7 proc.).

Kosiniaka-Kamysza lubią nie tylko w PSL-u

Waldemar Kosiniak-Kamysz może liczyć nie tylko na głosy sympatyków swojego rodzimego PSL-u (72,5 proc.), ale też na głosy sympatyków Koalicji (17,5 proc.) czy Lewicy (7,5 proc.). Najczęściej popierają go mężczyźni (55,8 proc.) oraz osoby w przedziale 45-59 lat i co najmniej 60 lat (w obu przypadkach po 30,2 proc.).

Z Bosakiem sympatyzują młodzi

W naszym sondażu kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość 40 proc. głosów uzyskał od osób pomiędzy 18. a 29. rokiem życia. Bosaka popierają najczęściej wyborcy Konfederacji (89,5 proc.). Nie wskazał go natomiast żaden sympatyk Lewicy i PSL-u. 55 proc. poparcia ma od mężczyzn.

Czytaj także

Trwa głosowanie...

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

WIDEO:Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja. Marszałek Witek ogłosiła decyzję

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 49

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jeśli w I turze głosy rozejdą się zgodnie z preferencją partii politycznych, a tak zapewne będzie, jeśli dobrze nie przemyślimy swojej decyzji, wygranym będzie obecnie urzędujący Prezydent- A. Duda i to właśnie, co szalenie prawdopodobne już w I turze. Twardy elektorat PIS, którego w Polsce jest najwięcej spośród twardego elektoratu wszelakich ugrupowań, żadna inna partia nie może pochwalić się tak wielką rzeszą ludzi, którzy już na start wiedzieli na kogą zagłosują, wygra te wybory. To oczywisty błąd wybierać prezydenta po takiej preferencji, jednak tak się stanie. Głowa Państwa winna nie utożsamiać się z żadną partia polityczna, to wiemy, jednak sami dokonując wyboru, łączymy go z konkretnym ugrupowaniem! A przecież to wybory prezydenckie, nie parlamentarne! Zatem wybierzmy zgodnie ze swoim przekonaniem, ale na Boga, nie kierujmy się zapleczem jakie stoi za kandydatem. Wybór byłby dużo prostszy, gdyby opozycja zdecydowała się wystawić jednego kandydata. Tak się jednak nie stało.

Zatem mamy twardy elektorat PIS, który odda głos na Pana Dudę, mamy środowiska lewicowe, które oddadzą swój głos na P. Biedronia, twardą prawicę z P. Bosakiem, no i w końcu mamy środek, powiedzmy centroprawicę, największa grupa, która jako jedyna może w tych wyborach zagrozić kandydaturze P. Dudy. Problem w tym, ze ów największa grupa ma, aż trzech kandydatów- Kidawa- Błonska, Kosiniak- Kamysz, Hołownia. Jako całość, grupa na tyle duża, że może w I turze wskazać nowego Prezydenta, jednak podzielone głosy wesprą szanse Dudy na wygraną w I turze.

To jasne, że ów grupa powinna się „dogadać” i zagłosować wspólnie na jednego kandydata. Którego?

W mojej ocenie tylko jeden kandydat nie wyskoczył z przysłowiowego kapelusza, ma doświadczenie w poruszaniu się po scenie politycznej, ale po kolei.

Pani Kidawa mam wrażenie, że została wypchnięta z szeregu przez Pana Schetynę, brakuje jej charyzmy, a jej największym atutem jest, uwaga, ze jest kobietą, litości. Kandydat jest odzwierciedleniem nicości, w jakiej sama platforma znajduje się od dłuższego czasu. Na marginesie miła kobieta, ale na Prezydenta się nie nadaje. Panu Hołowni brakuje obycia na tej konkretnej scenie, choć ogólnie scenę ma okiełznaną, właściwe go nie znamy. Może za kilka lat...

Pozostaje Pan Kosiniak- Kamysz. Człowiek obyty na scenie politycznej, mocno zaangażowany w to co robi, ma mnóstwo chęci. Jak się zastanowić, jedyny kandydat, który ma szansę wygrać z A. Dudą już w I turze, pod warunkiem, że elektorat dwóch pozostałych, a szczególnie Platformy, zagłosuje mądrze wskazując właśnie na niego. To tyle. Wszystkim życzę mądrości podczas najbliższych wyborów.

H
Henryk
16 lutego, 20:34, Kk:

Pani Malgorzta na prezydenta?wstyd dla Polski. Ale wiadomo cale lubuskie to większość komunistów

17 lutego, 07:52, Nie Tusk:

No własnie wolał bym liroja hehe ona nie ma wygladu na Prezydenta nawet na soltysaa glowy wogole z kartku czytac nie umie ta Lubuskie to komuna [wulgaryzm] im w dupe

Jesteś idiota, bo na świecie prezydentami było 38 kobiet i te państwa były wygrane. Ale co dziwić się, że tak piszesz, bo jesteś prostakiem i może widzisz tylko 500 PIS i Dudy.

H
Henryk

Prezydentem powinna zostać Małgorzata Kidawa Bońska to odpowiedzialny człowiek a nie przekupny tak jak jest nim Duda to człowiek bez honoru i ambicji. Tym człowiekiem można sterować, bo niema własnego zdania a tak naprawdę to człowiek Żydów z Izraela i Kaczyńskiego, bo też jest Żydem. I dlatego niszczą nasz kraj gdzie Duda rozdawał paszporty w Izraelu niech odpowie, dlaczego to robił żadne państwo tak się nie zachowało jak to zrobił Duda. I kto by chciał mieć tak chwiejnego prezydenta, który może chce sprzedać nasz kraj.

P
PisWamWDude

PREZYDENT POWINIEN SZANOWAĆ KONSTYTUCJE I DBAĆ O DOBRO POLSKI. ANDRZEJ DUDA DBA O DOBRO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO A POLSKĘ MA D..PIE.

G
Gość
16 lutego, 17:42, Marcin:

Brzydzę się PiSem i Dudą.

16 lutego, 17:46, DrAtanazyKula:

Uwaga. Dyżurny troll POKOdowski na forum. Pisze pod różnymi nickami jadnak słabość umysłu i prostackie teksty natychmiast go zdradzają. Takie forumowe KiBło.

16 lutego, 22:18, Marcin:

To ty masz dziwny nick. Podpisz się imieniem to podyskutujemy konstruktywnie i na argumenty.

dr anatazykula jest i pisze poprawnie ,ale też dosadnie kto che niech czyta kto nie niech omija !

G
Gość
16 lutego, 18:48, bob:

Judasze pisowscy

16 lutego, 20:33, Gość:

To PO niech sprzeda Polske

17 lutego, 7:54, Ppwce:

Powce juz sprzedało tylko PIS odkupił naprawił a komuna sprzedała firmy Niemcom Ruskim a dla Polski noc komuniścu i Judasze POwce

Dla przypomnienia zarówno PO jak i PiS pochodzą odblokować tworu jakim był AWS, który to doszczętnie zrujnował nasz kraj.... To wtedy nastała polityka TKM...

Wiedząc że nie mają szans na mandat pod tą martwą partia powstały PO i PiS. Ludzie ci sami - większości nieudacznicy....

P
Ppwce
16 lutego, 18:48, bob:

Judasze pisowscy

16 lutego, 20:33, Gość:

To PO niech sprzeda Polske

Powce juz sprzedało tylko PIS odkupił naprawił a komuna sprzedała firmy Niemcom Ruskim a dla Polski noc komuniścu i Judasze POwce

G
Gość
16 lutego, 22:20, Wstyd i hańba:

Jezeli on decyduje krajem , kto bedzie Naszym Prezydentem ,co maja miec Polacy to niech sam nim zostanie ... Jaras K

17 lutego, 7:48, Nie Po:

Zobaczymy co bedziecie posac o tej Kidawie najpierw sobie wybierzecie a pozniej bedzie taka nie taka ona nawet wygladu nie ma gluoia baba

Pan prezydent ma wygląd? I co ty daje - jest marionetką.

Na jakiej postawie snujesz swoje wywody o głupocie ?

N
Nie Tusk
16 lutego, 20:34, Kk:

Pani Malgorzta na prezydenta?wstyd dla Polski. Ale wiadomo cale lubuskie to większość komunistów

No własnie wolał bym liroja hehe ona nie ma wygladu na Prezydenta nawet na soltysaa glowy wogole z kartku czytac nie umie ta Lubuskie to komuna [wulgaryzm] im w dupe

P
Powce
16 lutego, 20:27, Gość:

Tylko prezydent Andrzej Duda może godnie nasz kraj reprezentować. Jest politykiem ugodowym. Dawał szansę sędziom(kaście), aby się naprawili i nie dotrzymali słowa więc teraz z nimi walczy. Po stronie kasty jest PO-SLD-PSL. Godnie reprezentuje nas za granicą. Dzięki jego staraniom mamy zniesione wizy do USA. Dba o wzmacnianie naszej armii. Odwiedza ludzi w każdym powiecie. Nie dopuszczono go do głosu w izraelu z okazji wyzwolenia obozu w Oświęcimiu więc zrezygnował z przyjazdu czym uratował honor Polski. O opozycji świadczą jej wyborcy jak niedawno krzyczęli na wiecu Andrzeja Dudy, a Kidawa im dziękowała. Na pana Bosaka i Konfederację też radzę uważać po tym jak Konfederacja głosowała razem z totalnymi przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu już należy do opozycji totalnej i nie jest antysystemowa.

16 lutego, 20:44, Gość:

Więcej TVPiS oglądaj, będziesz jeszcze bardziej udawał inteligentnego.

Glupie Powce Polske sprzedajecie a nasze dzieci nie beda miały co jeść

N
Nie Po
16 lutego, 22:20, Wstyd i hańba:

Jezeli on decyduje krajem , kto bedzie Naszym Prezydentem ,co maja miec Polacy to niech sam nim zostanie ... Jaras K

Zobaczymy co bedziecie posac o tej Kidawie najpierw sobie wybierzecie a pozniej bedzie taka nie taka ona nawet wygladu nie ma gluoia baba

G
Gość
16 lutego, 19:45, XXX:

Niestety z całym szacunkiem dla Pana Prezydenta to nie odciął się od korzeni. Nadal jest marionetką w rękach prezesa i tańczy jak mu zagra. Co do obietnic to - frankowiczów nie patrzę - nie dotrzymał słowa w sprawie choćby podniesienia kwoty wolnej od podatku co obiecywał, pozwala na pchanie publicznej daniny pewnemu panu w Toruniu, zapewne podpisze 2 mld na publiczną tv, która została publiczną z nazwy. Brak tej samodzielności i zależność od PiSu tzn prezesa dyskredytują go w mojej ocenie jako Prezydenta.

16 lutego, 20:07, DrAtanazyKula:

No cóż nikt nie jest doskonały i raczej spojrzałbym na całokształt Dudy zarówno w kraju jak i za granicą. Z drugiej strony postawiłbym każdego z kandydatów, chyba wyglądają słabo?

16 lutego, 20:34, XXX:

Tu nie chodzi o doskonałość. Prezydent jako urząd wymaga od kandydata samodzielności a nie uległości. Ma być osobą która będzie działać dla wszystkich obywateli a nie jednej opcji - tej wskazanej przez pewnego Pana niskiego wzrostu. Tu należy zwrócić również uwagę na tego Pana, który opisuje siebie jako wielkiego Wodza, walczącego z komuną tymczasem jego wcześniejsze wypowiedzi - co robił 13 grudnia, oraz czyny - są dobrzy byli komuniści jak np Piotrowicz i źli - tego nie wskazują. A właśnie ten Pan jest dla Pana Prezydenta wyrocznią i najwyższą instancją.

W gospelu by było - amen bracie.

G
Gość
16 lutego, 20:27, Gość:

Tylko prezydent Andrzej Duda może godnie nasz kraj reprezentować. Jest politykiem ugodowym. Dawał szansę sędziom(kaście), aby się naprawili i nie dotrzymali słowa więc teraz z nimi walczy. Po stronie kasty jest PO-SLD-PSL. Godnie reprezentuje nas za granicą. Dzięki jego staraniom mamy zniesione wizy do USA. Dba o wzmacnianie naszej armii. Odwiedza ludzi w każdym powiecie. Nie dopuszczono go do głosu w izraelu z okazji wyzwolenia obozu w Oświęcimiu więc zrezygnował z przyjazdu czym uratował honor Polski. O opozycji świadczą jej wyborcy jak niedawno krzyczęli na wiecu Andrzeja Dudy, a Kidawa im dziękowała. Na pana Bosaka i Konfederację też radzę uważać po tym jak Konfederacja głosowała razem z totalnymi przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu już należy do opozycji totalnej i nie jest antysystemowa.

16 lutego, 23:17, Gość:

👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👅

NO NO WYBORY POKAŻĄ !!!!!!

G
Gość
16 lutego, 19:45, XXX:

Niestety z całym szacunkiem dla Pana Prezydenta to nie odciął się od korzeni. Nadal jest marionetką w rękach prezesa i tańczy jak mu zagra. Co do obietnic to - frankowiczów nie patrzę - nie dotrzymał słowa w sprawie choćby podniesienia kwoty wolnej od podatku co obiecywał, pozwala na pchanie publicznej daniny pewnemu panu w Toruniu, zapewne podpisze 2 mld na publiczną tv, która została publiczną z nazwy. Brak tej samodzielności i zależność od PiSu tzn prezesa dyskredytują go w mojej ocenie jako Prezydenta.

16 lutego, 20:07, DrAtanazyKula:

No cóż nikt nie jest doskonały i raczej spojrzałbym na całokształt Dudy zarówno w kraju jak i za granicą. Z drugiej strony postawiłbym każdego z kandydatów, chyba wyglądają słabo?

16 lutego, 20:34, XXX:

Tu nie chodzi o doskonałość. Prezydent jako urząd wymaga od kandydata samodzielności a nie uległości. Ma być osobą która będzie działać dla wszystkich obywateli a nie jednej opcji - tej wskazanej przez pewnego Pana niskiego wzrostu. Tu należy zwrócić również uwagę na tego Pana, który opisuje siebie jako wielkiego Wodza, walczącego z komuną tymczasem jego wcześniejsze wypowiedzi - co robił 13 grudnia, oraz czyny - są dobrzy byli komuniści jak np Piotrowicz i źli - tego nie wskazują. A właśnie ten Pan jest dla Pana Prezydenta wyrocznią i najwyższą instancją.

DOKŁADNIE TAK JET I TAK ZOSTANIE JAK ZOSTANIE !!!!!

G
Gość
16 lutego, 20:27, Gość:

Tylko prezydent Andrzej Duda może godnie nasz kraj reprezentować. Jest politykiem ugodowym. Dawał szansę sędziom(kaście), aby się naprawili i nie dotrzymali słowa więc teraz z nimi walczy. Po stronie kasty jest PO-SLD-PSL. Godnie reprezentuje nas za granicą. Dzięki jego staraniom mamy zniesione wizy do USA. Dba o wzmacnianie naszej armii. Odwiedza ludzi w każdym powiecie. Nie dopuszczono go do głosu w izraelu z okazji wyzwolenia obozu w Oświęcimiu więc zrezygnował z przyjazdu czym uratował honor Polski. O opozycji świadczą jej wyborcy jak niedawno krzyczęli na wiecu Andrzeja Dudy, a Kidawa im dziękowała. Na pana Bosaka i Konfederację też radzę uważać po tym jak Konfederacja głosowała razem z totalnymi przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu już należy do opozycji totalnej i nie jest antysystemowa.

👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👅

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3