Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Dziś i jutro możesz się jeszcze spisać! Gdzie? W urzędach lub galerii handlowej!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Kończy się czas na zamieszczenie swoich danych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Można zrobić to jeszcze do 30 września. Z tej okazji GUS przygotował „Nocne spisywanie dla zapracowanych”.
Kończy się czas na zamieszczenie swoich danych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Można zrobić to jeszcze do 30 września. Z tej okazji GUS przygotował „Nocne spisywanie dla zapracowanych”. Szymon Starnawski
Nie wziąłeś jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym? To Twój obowiązek. Jeśli tego nie zrobisz, zapłacisz karę. Może się spisać dziś i w sobotę, a także 30 września. Nie tylko w urzędzie... W jakich godzinach i gdzie? Sprawdź to!

W ramach prowadzonych działań dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i
Mieszkań 2021, w sobotę 25 września br. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze organizuje Noc spisową. Akcja skierowana jest do wszystkich Lubuszanek i Lubuszan, którzy dotychczas nie spełnili obowiązku spisowego.

Kończy się czas na zamieszczenie swoich danych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Można zrobić to jeszcze do 30 września. Z tej okazji GUS przygotował „Nocne spisywanie dla zapracowanych”.

Zielona Góra. Dziś i jutro możesz się jeszcze spisać! Gdzie?...

W sobotę do północy otwarte będą urzędy statystyczne

Z inicjatywy Centralnego Biura Spisowego, w ramach działań dynamizujących prowadzenie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, w dniu 25 września br. w godzinach 8.00 – 24.00 zorganizowana zostanie na terenie wszystkich województw akcja – „Noc spisowa”.
W ramach akcji otwarte zostaną punkty spisowe w siedzibie Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze (ul. Spokojna 1) oraz w oddziale Urzędu Statystycznego w Gorzowie Wlkp. (ul. Kazimierza Jagiellończyka 10). Punkty będą czynne w godzinach od 8.00 do 24.00. Będą mogli z nich skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa lubuskiego, którzy dotychczas nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone również wszystkie Gminne Biura Spisowe w województwie lubuskim.
Lista Biur Spisowych, które wezmą udział w akcji, została opublikowana na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Spisać się też będziemy mogli w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze.

- W związku z kończącym się Narodowym Spisem Powszechnym 2021 oraz faktem, że część mieszkańców nadal nie wzięła udziału w spisie, zostanie zorganizowana w najbliższa sobotę "Noc spisowa". W dniu 25 września w godzinach od 8:00 do 24:00 czekamy na respondentów w punkcie spisowym w siedzibie urzędu przy ul. Podgórnej 22 – informuje Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej zielonogórskiego magistratu.

Spiszesz się też przy okazji zakupów w galerii Focus Mall

W najbliższy piątek i sobotę 24-25 września oraz w czwartek 30 września, w galerii Focus Mall zostanie zorganizowany punkt Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy rachmistrza w wypełnieniu formularza Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Punkt Urzędu Statystycznego będzie znajdował się na poziomie 0, przy sklepie Empik. Będzie można z niego skorzystać w piątek i sobotę między godziną 13:00 a 20:00. Podobna akcja prowadzona będzie też w ostatni dzień spisu tj. w czwartek 30 września w godzinach 13:00 do 20:00.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W tym roku rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa jeszcze do 30 września. Coraz mniej czasu na spisanie się mają te osoby, które jeszcze nie dopełniły formalności.
Udział w Spisie możliwy jest za pomocą elektronicznego formularza na stronie spis.gov.pl. Mamy jednak świadomość, że są mieszkańcy, którzy potrzebują i oczekują naszej pomocy. Stąd obecność rachmistrzów w punktach łatwo dostępnych dla mieszkańców, takich jak galeria Focus Mall, gdzie pracownicy Urzędu Statystycznego pomogą dokonać obowiązku spisowego - mówi Dyrektor Roman Fedak z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.
Zobacz też:

Jak się przygotować do spisu?

Wystarczy zgłosić się do stanowiska Urzędu Statystycznego w Focus Mall, mieć przy sobie dowód osobisty lub znać swój numer PESEL. Jeśli wypełniamy dane w imieniu całej rodziny, to również powinniśmy mieć numer PESEL jej członków. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kwadrans.
Udział w spisie jest obowiązkowy, wynika to z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Więcej o tym przeczytasz tutaj:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska