Ależ weekend! Grają: Voo Voo, Dr Misio, Bullfinch, bawią kabarety Jurki i K2, a Ewa Minge i Paula Tumala wezmą udział w akcji dla kobiet

hakZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (5 zdjęć)
Będzie się działo w weekend 22 – 24 marca 2019 r.! Koncertów moc! W akcji też kabarety. A w kinach wyczekiwane: thriller „Ciemno, prawie noc” i horror „To my”.

Zielona Góra
Bullfinch z prądem i rockowym pazurem
Znakomity rockowy zespół Bullfinch to projekt basisty, gitarzysty, wokalisty, kompozytora, autora anglojęzycznych tekstów – Jarosława Gila, znanego z Betatest i Cadillac, a przed laty z formacji 3:40. Lider wraz z kolegami da koncert „Plugged” w piątek, w Fabryce przy ul. Moniuszki.
Fabryka, ul. Moniuszki, piątek, 22 marca 2019, 20.00, wstęp: 20 zł.
(HAK)

Zielona Góra
Złóż sobie pianinko, czyli Dzień Otwarty
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia zaprasza w sobotę, 23 marca 2019 r., wszystkich chętnych do swojej siedziby przez ul. Dzikiej (były budynek Domu Harcerza) na Dzień Otwarty. To w tej placówce uczniowie realizują program kształcenia jak w szkole podstawowej (bezpłatnej!), ale też rozwijają muzyczny talent (m.in. uczą się gry na fortepianie, skrzypcach, flecie, perkusji, wiolonczeli, klarnecie, trąbce, harfie i gitarze). Rodzice ze swoimi sześcioletnimi dziećmi mogą zapoznawać się z ofertą placówki w godz. 11.00-14.00. Będą też mogli podziwiać prace origami, wykonane przez dyrektora OSM Slawomira Kozłowskiego. – I sami złożyć pianinko z logo szkoły! – zachęca S. Kozłowski.
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, ul. Dzika 6, sobota, 23 marca 2019, 11.00-14.00.
(HAK)

Zielona Góra
Arek Jakubik nie w filmie, ale na scenie Piwnicy Kawon
Dr Misio z Arkiem Jakubikiem przy mikrofonie
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego („Kler”, „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”) – Arkadiusz Jakubik zajedzie w niedzielę do Piwnicy Artystycznej Kawon z zespołem Dr Misio, który ma na koncie płyty „Młodzi”, „Pogo” i „Zmartwychwstaniemy”. Usłyszymy m.in. „Mentolowe papierosy”, „Pismo”, „Młodzi”, „Dziewczyny”, „Pogo”.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, niedziela, 24 marca 2019, 19.00, bilety: 35/45 zł.
(HAK)

Gorzów Wlkp.
Paula Tumala i Ewa Minge dla kobiet
W marcu Gorzów jest kobietą - taką akcję dla gorzowianek przygotował magistrat. W niedzielę odbędzie się wyjątkowe spotkanie o kobietach, z kobietami i dla kobiet, a głównymi gośćmi spotkania będzie gorzowianka Paula Tumala (ambasadorka miasta, znana fotomodelka) oraz Ewa Minge (ambasadorka Lubuskiego, znana projektantka). W programie rozmowy i warsztaty o zdrowiu, profilaktyce, modzie, urodzie, sztuce i literaturze. Program: 11.00, prezentacja ambasadorek miasta; 11.20, „Jak żyć z Hashimoto” - Paula Tumala; 12.30, Stowarzyszenie Kobieta Biznes i Rozwój; 12.45, „Skuteczne kierowanie zespołem; 13.30, „Moda nie może służyć jedynie próżności” - Ewa Minge; 14.15, „Po prostu to rób!” - Adriana Szklarz; 14.30, „Jesteś gwiazdą tylko jeszcze o tym nie wiesz” - Małgorzata Kocik; 14.50, „Jak nas widzą, tak nas piszą” - Natalia Ślizowska.
Przystań sportów wodnych, ul. Fabryczna, niedziela, 24 marca 2019, od 11.00, udział darmowy.
(SNDR)

Gorzów Wlkp.
Koncert symfoniczny pod batutą maestro Markiem Pijarowskim
W filharmonii koncert symfoniczny „Pod mistrzowską batutą”. Melomani poznają romantyczny, nieznany świat Ignatza Waghaltera i Rachmaninowa w najwyższej, mistrzowskiej formie. Waghalter to niemiecki kompozytor, pianista i dyrygent żydowskiego pochodzenia. Artysta w swoich utworach zwracał się w stronę romantyzmu i niemieckiej tradycji. Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Marek Pijarowski (dyrygent) i Aleksandra Kuls (skrzypce).
Filharmonia Gorzowska, piątek, 22 marca 2019, 19.00, bilety: 40-55 zł.
(SNDR)

Kinowa premiera
Co kryją ciemności w Wałbrzychu…
„Ciemno, prawie noc”: ekranizacja bestsellerowej powieści Joanny Bator. Powracająca po latach w rodzinne strony dziennikarka (Magda Cielecka) zmierzy się nie tylko ze swoją przeszłością ale i z głęboko skrywanymi tajemnicami lokalnej społeczności i szkieletami, czyhającymi w szafach… Grają też: Agata Buzek, Marcin Dorociński, Roma Gąsiorowska. Reżyseria: Borys Lankosz („Rewers”).
Helios i Cinema 3D w Gorzowie, Cinema City w Zielonej Górze, Pionier w Żarach.
(HAK)

Zielona Góra
Finałowy akord Festiwalu Dni Muzyki nad Odrą
W Filharmonii Zielonogórskiej ostatnia odsłona polsko-niemieckiego festiwalu. W piątek z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod batutą Adriana Prabavy (Niemcy) wystąpi francuski wirtuoz gry na oboju - Dawid Walter. W programie m.in. Koncert obojowy B-dur H. Reinharta, II Symfonia D-dur J. Brahmsa.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 22 marca 2019, 19.00, bilety: 35/40 zł.
(HAK)

Zielona Góra
Kufajka Rencisty zagra w hołdzie Brylewskiemu
Sulęciński zespół Kufajka Rencisty zagra w hołdzie Robertowi Brylewskiemu, muzykowi związanemuz Brygadą Kryzys, Armią, Izraelem.
JazzKino, ul. Sobieskiego, sobota, 23 marca 2019, 20.00, bilety: 20 zł.
(HAK)

Kinowa premiera
To my, czyli kto?
Najnowszy film mistrza przewrotnego horroru Jordana Peele’a (Oscar za scenariusz „Uciekaj!”). Południowa Kalifornia. Matka i ojciec spędzają czas z dziećmi w domku na plaży. Nagle ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji…
Helios i Cinema 3D w Gorzowie, Cinema City w Zielonej Górze.
(HAK)

Gorzów Wlkp.
Janusz i Grażyna będą się bawić
Odkop swój złoty łańcuch, a z dna szafy wyciągnij stary, kreszowy dres. C-60 zaprasza na imprezę w klimatach lat 80., 90. oraz muzyki współczesnej. Powód? „Grażyna & Janusz Party”. Na tej imprezie, jak powrót do przeszłości, wszyscy będą bawić się świetnie!
Klub C-60, ul. Zaułek, piątek, 22 marca 2019, 22.00, wstęp: 10 zł.
(SNDR)

Kostrzyn nad Odrą/ Gorzów Wlkp.
Na jazzową nutę
The Beat Freaks to projekt muzyczny znakomitych muzyków jazzowych z polsko - duńskim rodowodem. Zespół tworzą: Michał Starkiewicz (gitara), Tomek Licak (saksofon tenorowy), Paweł Grzesiuk (bas) i Radek Wośko (perkusja). Debiutancki krążek „Leon” został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych oraz samych muzyków. W 2018 roku zespół nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego „Zamoyski”.
Kostrzyn, KCK, piątek, 22 marca 2019, 19.00, bilety: 20 zł.
Gorzów Wlkp., Jazz Club pod Filarami, sobota, 23 marca 2019, 19.30, bilety: 30 zł.
(SNDR)

Gorzów Wlkp.
Voo Voo na scenie z nową płytą
Historia zespołu Voo Voo, legendy polskiego rocka, rozpoczęła się 33 lata temu z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego. Obecnie w składzie grają: Wojciech Waglewski (gitara, śpiew), Mateusz Pospieszalski (saksofony, śpiew), Karim Martusewicz (kontrabas) i Michał Bryndal (perksuja). Zespół na swoim koncie ma bogatą dyskografię i wiele nagrań koncertowych. Teraz grupa prezentuje materiał z najnowszej płyty „Za niebawem”.
Teatr Osterwy, niedziela, 243 marca 2019, 19.00, bilety: 55-65 zł.
(SNDR)

[b]Zielona Góra
Wyśmienity jazz w Hydro(za)gadce
Piotr Wyleżoł Quartet będzie promował tym koncertem album „Human Things” wydany w legendarnej serii Polish Jazz vol. 79. W składzie obok lidera – pianisty i kompozytora Piotra Wyleżoła - pojawią się: zjawiskowy saksofonista, laureat Grammy – Dayna Stephens (USA) oraz wybitni polscy muzycy, wieloletni członkowie kwartetu Tomasza Stańki: Sławek Kurkiewicz – kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusja.
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka, niedziela, 24 marca 2019, 19.00, bilety: 30 zł.
(HAK)

Zielona Góra
Poeta ks. Jerzy Hajduga gościem Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w niedzielę, 24 marca na kolejną odsłonę Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Bohaterem wydarzenia będzie ks. Jerzy Hajduga z Drezdenka, polski duchowny katolicki, należący do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Poeta, autor tomików poetyckich m.in. „Współbrzmienie”, „Jeszcze”, „Zatrzymać z czasu chwile”. Wyróżniony w tym roku przez Kapitułę 25. Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za całokształt twórczości. Rozmowę moderować będzie ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. US. Salon wzbogaci koncert Dominiki Świątek, wokalistki, kompozytorki, kierownika muzycznego Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.
Biblioteka Norwida, niedziela, 24 marca 2019, 17.00, darmowe wejściówki (hol).
(HAK)

Otyń
Zielonogórski kabaret K2 atakuje skeczem
„Program z kobietą” oraz nowe skecze będzie można obejrzeć w Gminnym Centrum Kultury. Kabaret K2 powstał w legendarnym zielonogórskim klubie Gęba. Powołany do życia w maju 2012 od razu został dostrzeżony na festiwalach kabaretowych, na których otrzymał główne nagrody. K2 jest jedną z gwiazd tegorocznej trasy Polska Noc Kabaretowa.
Sala kameralna GCK, piątek, 22 marca 2019, 19.00, bilety: 20 zł.
(EGJ)

Nowa Sól
Festiwal Tańca Sfera Ruchu
Sfera Ruchu to inicjatywa zapoczątkowana przez Annę Piotrowską z Bytomia oraz Marka Zadłużnego z Zielonej Góry zrealizowana po raz pierwszy w 2010 roku w Zielonej Górze. Tym razem festiwal odbędzie się w Nowej Soli. Dziś, od 17.00 wystąpią m.in.: Zespół TRANS (Międzyrzecz), Pracownia Teatru Tańca (Zielona Góra), Katarzyna Myrda (Łódź), Teatr Edwarda Gramonta Terminus A Quo (Nowa Sól). W sobotę prezentacje będą w godz. 16.00-21.00. Wystąpią m.in.: Pracownia Tańca Pryzmat (Olsztyn), Pracownia Tańca Współczesnego (Zielona Góra), Teatr Ruchu ŚDK (Świebodzin), Pracownia Teatru Tańca (Zielona Góra), Agnieszka Sterczyńska (Warszawa).
Nowosolski Dom Kulutry, piątek i sobota, 22 i 23 marca 2019. Bilety: 15 zł - na 1 dzień festiwalu (22.03), 25 zł - karnet na dwa dni festiwalu (22-23.03).
(EGJ)

Zielona Góra
Urodzinowy recital Nataszy Iwaniszyn
„Moje Alter ego” to tytuł recitalu urodzinowego Nataszy Iwaniszyn - wokalistki, autorki tekstów, malarki, aktorki teatrów amatorskich i zielonogórskich scen kabaretowych. Wystąpią z nią: Natasza Smirnowa – fortepian i Robert Chyła – saksofon.
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, sobota, 23 marca 2019, 19.00, wstęp wolny.
(HAK)

Sulęcin
Zabawa u Bulka
The Synki i Krambabula wystąpią w Klubie u Bulka. The Synki to zespół z Wielkopolski, który lubuje się w klimatach ska oraz reggae, chociaż co słychać, otwarci są też na inne gatunki muzyczne. Z kolei Krambabula to folk-rockowy zespół z Poznania, który gra energetyczną mieszkankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka.
Klub u Bulka, sobota, 23 marca 2019, 20.30, bilety: 20-25 zł.
(SNDR)

[b]Zielona Góra/Siedlec
Kolejna dwa koncerty VI Festiwalu Muzyki Pasyjnej
Instytut Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego i Lubuskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na kolejne koncerty VI Festiwalu Muzyki Pasyjnej.
W sobotę, 23 marca 2019 r. w Zielonej Górze wystąpią: Beata Dunin-Wąsowicz (sopran), Bogumiła Tarasiewicz (mezzosopran), Bartłomiej Stankowiak (fortepian), Vu Thi Thanh Huyen (sopran), Justyna Kozłowska (sopran), Chór Mieszany Instytutu Muzyki UZ, Chór Żeński Instytutu Muzyki UZ, Łucja Nowak – dyrygent, Patryk Cyplik – prowadzenie koncertu.
Zielona Góra, kościół pw. św. Urbana I, sobota, 23 marca 2019, 18.30, wstęp wolny.
W niedzielę, 24 marca 2019 r. w Siedlcu wystąpią m.in.: Chór Męski Tuchorzacy, Klaudia Woźniak (sopran), Beata Dunin-Wąsowicz (sopran), Bogumiła Tarasiewicz (mezzosopran), Julian Tatarynowicz (organy), Robert Wawrzyński – dyrygent.
Siedlec, kościół pw. św. Michała Archanioła, niedziela, 24 marca 2019, 15.30, wstęp wolny.
(HAK)

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3