Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Były policjant z Gorzowa podejrzany o handel narkotykami. To kolejny taki przypadek w lubuskiej policji!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
W ubiegłym tygodniu z tej samej jednostki zwolniono policjantkę, zamieszaną w przemyt ponad 100 kilogramów środków odurzających do Szwecji.
W ubiegłym tygodniu z tej samej jednostki zwolniono policjantkę, zamieszaną w przemyt ponad 100 kilogramów środków odurzających do Szwecji. Pixabay
W ubiegłym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie zwolniono policjantkę, zamieszaną w przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków. Choć kobieta miała na swoim koncie wyrok za przemyt środków odurzających, to została przyjęta do służby, bo nie figurowała w rejestrze karnym. Przepracowała tak pół roku. Teraz okazuje się, że nie był to jedyny taki przypadek w gorzowskiej jednostce!

Doświadczony policjant podejrzany o handel narkotykami

Pod koniec ubiegłego roku dyscyplinarnie zwolniony ze służby został inny funkcjonariusz - także zatrudniony w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. To policjant z ponad dziesięcioletnim stażem, który został zatrzymany ze sporą ilością narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest jednym z podejrzanych w dużym śledztwie dotyczącym przestępstw narkotykowych w Lubuskiem. Czy obie te sprawy mają ze sobą związek?

Zobacz także:

To sami policjanci wykryli przestępczą działalność kolegi

Informację o dyscyplinarnym zwolnieniu funkcjonariusza z policji potwierdza komenda wojewódzka.

W listopadzie z szeregów policji zwolniony został funkcjonariusz pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Chciałbym podkreślić, że możliwe było to tylko dzięki inicjatywie i aktywności policjantów, którzy dotarli do takiej informacji i zgromadzili odpowiedni materiał dowodowy świadczący o złamaniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przez tego funkcjonariusza. To wyraźny sygnał, że dla takich osób nie ma miejsca w policji - mówi Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie.

Rzecznik lubuskiej policji stanowczo zaprzecza, że sprawa policjantki zwolnionej za przemyt i funkcjonariusza podejrzanego o handel narkotykami w jakikolwiek sposób się ze sobą wiążą.

**

Pragnę zapewnić, że ta sprawa nie ma absolutnie żadnego związku z funkcjonariuszką, która odbyła wyrok w Szwecji i została usunięta z szeregów Policji - dodaje Marcin Maludy.

**

Sprawę byłego policjanta podejrzanego o handel narkotykami komentuje, choć bardzo oszczędnie, Prokuratura Okręgowa w Gorzowie, która nadzoruje śledztwo.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej obrotu narkotykami w Gorzowie i okolicach, w którą zaangażowany był również policjant do niedawna pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Na tę chwilę mogę jedynie potwierdzić, że mężczyzna usłyszał zarzuty. Nie będę mówił o ich dokładnym charakterze, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy - mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury również wyraźnie podkreśla, że ubiegłotygodniowe zwolnienie policjantki, która zataiła, że była karana za przemyt narkotyków i sprawa policjanta podejrzanego o handel narkotykami nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Przeczytaj również:

WIDEO: Podejrzani o brutalne pobicie zostali zatrzymani

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska