MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Choinka dla życia to akcja, w której Lasy Państwowe pomagają i doceniają tych, którzy pomogą!

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Oddaj krew i odbierz choinkę od Lasów Państwowych!
Oddaj krew i odbierz choinkę od Lasów Państwowych! Jacek Katos
W ramach promocji Honorowego Krwiodawstwa można dziś oddać krew, a w podziękowaniu otrzymać piękną, żywą choinkę od Lasów Państwowych. Akcja trwa do godziny 14:00! Biorą w niej udział zielonogórscy leśnicy i zachęcają do tego innych.

Od rana w zielonogórskim punkcie pobrań, przy ulicy Wazów 42a trwa akcja “Choinka dla życia”. Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi zapraszają do udziału. Oddaj krew i odbierz choinkę - apelują!

-Dzisiaj mamy akcję “Choinka dla Życia”, to już kolejna edycja tej akcji. Spotykamy się z Lasami Państwowymi po raz trzeci. Jest to promocja Honorowego Krwiodawstwa. Lasy Państwowe nam pomagają zarówno w pozyskaniu krwi, bo sami leśnicy oddają krew, jak i w tym, żeby to krwiodawstwo promować - mówi Monika Fabisz–Kołodzińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Oddaj krew i odbierz choinkę od Lasów Państwowych
Oddaj krew i odbierz choinkę od Lasów Państwowych materiał prasowy

Krew jest zawsze potrzebna

Każdy może oddać krew. Wystarczy być osobą zdrową między 18 a 65 rokiem życia. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Jest konieczna w wielu stanach zagrożenia życia, dlatego tak istotne jest, aby krwiodawców przybywało.

-Staram się oddawać krew 4 razy w roku- mówi pani Beata, Honorowy Dawca Krwi – warto to robić, bo nie da się jej wyprodukować, ani kupić.

Choinka w zamian za krew

Lasy Państwowe już po raz trzeci włączają się w to wydarzenie. Pomagają, bo leśnicy sami oddają krew i zachęcają innych, tak aby krwi udało się zebrać jak najwięcej.

-My jako leśnicy zielonogórscy angażujemy się we wszystkie akcje, które pomagają mieszkańcom Zielonej Góry. Szczególnie tym potrzebującym. Chcemy wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez akcję, w której będziemy obdarowywali choinkami krwiodawców - mówi Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze

Zostań dawcą!

Dziś do godziny 14:00 można jeszcze przyjść do punktu pobrań, aby wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i tym samym uratować komuś życie. Choinek starczy dla wszystkich!

-Chcemy podziękować wszystkim, którzy oddadzą krew, ten drogocenny dar, którego nie da się wyprodukować. Takim gestem podziękowania jest choinka, która pochodzi z plantacji naszego Nadleśnictwa Szprotawa - mówi Alicja Mrozek, Nadleśnictwo Szprotawa

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska