Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gorzów podzielił pieniądze na kulturę. Jakie imprezy dostały wsparcie?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa odbędą się już po raz trzydziesty szósty.
Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa odbędą się już po raz trzydziesty szósty. Magda Marszałek
Ponad trzydzieści podmiotów dostało łącznie 670 tys. zł w konkursie na zadania kulturalne. Prawie co dziesiąta złotówka z tej kwoty pójdzie na organizację festiwalu Romane Dyvesa.

Pieniądze na miejską kulturę podzielono w czterech kategoriach. W jednej z nich – kultura lokalna – pieniądze dostało dziesięć podmiotów. Najwięcej, bo 40 tys. zł przyznano na 45-lecie Buziaków (pieniądze dostało stowarzyszenie przyjaciół tego zespołu). Wsparto też takie wydarzenia i pomysły jak: IX Gorzowskie Zaduszki, które w tym roku będą pod hasłem „Ocalić od zapomnienia. Wpisami w kamienie Gorzowa, wydanie książki przypominającej postać Sylwestra Kuczyńskiego, kolejny numer „LandsbergON-u” czy „Łączą nas ludzie i miejsca”.

W kategorii kultura otwarta największe wsparcie – 30 tys. zł - otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlicach na swoją orkiestrę. Pieniądze pójdą też na Święto ulicy Teatralnej, kolejną odsłonę Koncertu dla sąsiada, pięć koncertów na 50-lecie Gorzowskiego Towarzystwa Muzycznego czy na Dni kultury z bratem Albertem, które będą poświęcone Stanisławowi Żytkowskiemu.

W kolejnej kategorii – kultura uczy – najwięcej, 36 tys. zł, otrzymało stowarzyszenie Jazz Celebrations na Jazz Wieczorową porą. Wsparte zostały także m.in. Międzypokoleniowy Dzień Tańca, Piknik i Schroederów czy cykl spotkań Na zapiecku.

Co dziesiąta złotówka na festiwal

Największe wsparcie ze wszystkich podmiotów kulturalnych otrzymało Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej. W ramach kategorii kultur otrzymało ono 70 tys. zł na XXXVI Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa a także 12 tys. zł na XVIII Wigilię Kultur i Narodów. Wsparte zostały też kolejne Spotkania z Kulturą Łemkowską oraz Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego, który ma w tym roku już pięćdziesiątą pierwszą edycję.

Łącznie w ramach konkursu na zadania w kulturze przeznaczono z miejskiej kasy 670 tys. zł.

Czytaj również:
Kilkadziesiąt inwestycji na liście. Co Gorzów planuje zrobić w 2024 roku?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska