GORZÓW WLKP. Nie będzie Marszu Równości. Miasto nie daje zgody

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Zaktualizowano 
Marsze Równości odbywały się do tej pory m.in. w Zielonej Górze i Białymstoku. Mariusz Kapała
To na razie nieoficjalna informacja: nie odbędzie się zaplanowany na sobotę 24 sierpnia Marsz Równości w Gorzowie. Nie odbędą się też prawie wszystkie zgłoszone na ten dzień pikiety i manifestacje.
Trwa głosowanie...

Czy miasto podjęło słuszną decyzję?

W sobotę 24 sierpnia przez Gorzów miał przejść Marsz Równości. Pierwszą taką imprezę w mieście planowało troje gorzowian. Jak ustaliliśmy – na razie nieoficjalnie – prezydent Jacek Wójcicki nie zgodził się na marsz. Poza tym nie zgodził się też na praktycznie wszystkie pikiety i manifestacje. Gorzowianie zgłosili ich 25. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że miasto pozwoli tylko na jedną manifestację, która została zgłoszona jako pierwsza – jeszcze przed wpłynięciem wniosku o zgodę na Marsz Równości.

Marsz Równości to jeden z gorętszych tematów ostatnich tygodni w Gorzowie. O to, by prezydent nie godził się na jego organizację apelowała radna Alicja Burdzińska z PiS. Za marszem byli m.in. radna wojewódzka Anna Synowiec i radny miejski Piotr Wilczewski. Z kolei kilka dni temu poseł Jarosław Porwich napisał do prezydenta, aby ten zgodził się na marsz, ale wyznaczył urzędnika, który będzie mógł go rozwiązać w przypadku, gdyby doszło na nim do obrazy uczuć religijnych.

Po wydaniu oficjalnej decyzji przez miasto organizatorzy zaplanowanych wydarzeń będą mogli odwołać się od tej decyzji do sądu.

Aktualizacja z 13.25
Dlaczego miasto podjęło decyzję, by nie zgodzić się na Marsz Równości i 24 innych wydarzeń? - Powodem były względy bezpieczeństwa, Prezydent Jacek Wójcicki nie mógł podjąć takiej decyzji w stosunku do jednego zgromadzenia o nazwie: informacja o współczesnych zagrożeniach. To zgromadzenie zostało zgłoszone jako pierwsze. W związku z tym pozostałe zgromadzenia muszą dostosować swoje plany organizacyjne do niego. W tym przypadku względy bezpieczeństwa nie są również aż tak rygorystyczne, bo ma ono charakter mobilny - poinformował nas rzecznik urzędu miasta Wiesław Ciepiela, potwierdzając tym samym nasze wcześniejsze ustalenia.

Aktualizacja z 13.45
- Będziemy odwoływać się od tej decyzji. Mecenas już w tej sprawie działa - powiedziała nam Monika Drubkowska, jedna z organizatorek marszu. Jej zdaniem, sąd przychyli się do racji organizatorów i Marsz Równości się odbędzie.

II Marsz Równości i kontrmanifestacja w Zielonej Górze. Poru...

Zielona Góra. Za nami II Marsz Równości w Zielonej Górze. W ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 59

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-22T12:19:55 02:00, Gość:

dzieci koalicji zwaną Po wyszli na ulice o jaką równosc oni walczą jak obrazają i kpią z innych tak samo robi Po

W PIS tez sa geje i lesbijki.

Tylko boja sie do tego przyznac.

G
Gość

dzieci koalicji zwaną Po wyszli na ulice o jaką równosc oni walczą jak obrazają i kpią z innych tak samo robi Po

G
Gość

Bardzo dobrze,nie potrzebne Nam jakiekolwiek zadymy.

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

2019-08-20T10:06:19 02:00, Gość:

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

2019-08-20T10:52:54 02:00, drAtanazyKula:

A przede wszystkim Polska wolna od ideologii LGBTQiAP !!!

Poprostu Gorzow miastem

milosci,tolerancji i zrozumienia.

Gorzow otwarty na milosc

Dla wszystkich ludzi

d
drAtanzyKula

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Gorzowianie pozytywnie mnie zaskoczyli dając odpór neomarksistowskiej ideologii LGBTQiAP.

PS. Kto rozszyfruje i wyjaśni cały ten skrót?

d
drAtanazyKula
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

2019-08-20T10:06:19 02:00, Gość:

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

A przede wszystkim Polska wolna od ideologii LGBTQiAP !!!

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

G
Gość
2019-08-19T15:41:56 02:00, Gosc:

Piekne niemieckie miasto w Brandeburgii chwilowo okupowane przez "zaburzanska ludnosc". Szkoda ze 100 km od Berlina taki mentalny skansen.

Coz...prowincjonalna wiocha godzine drogi od cywilizacji

2019-08-19T16:24:55 02:00, Gość:

To wypad do tej cywilizacji tam zobaczycie co robią muzułmanie z tęczowymi i dopiero zrozumiecie co to jest tolerancja jak tu wam źle ameby

2019-08-20T01:37:43 02:00, Gość:

Mieszkam w Berlinie. W tureckiej dzielnicy. Czuje sie tutaj bezpieczniej niz w tym zasciankowym Gorzowie. To przykre. Ale to prawda.

Szkoda ze Gorzow nie jest Landsbergiem. Bylby teraz pewnie ladnym miastem w Brandeburgii kolo Berlina, nie prowinicjonalnym zasciankiem na zachodzie Polski mijanym w drodze pomiedzy Poznaniem a Berlinem

Szkoda że jesteś amebą 😂

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

m
marek Rafał

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

G
Gość
2019-08-19T15:41:56 02:00, Gosc:

Piekne niemieckie miasto w Brandeburgii chwilowo okupowane przez "zaburzanska ludnosc". Szkoda ze 100 km od Berlina taki mentalny skansen.

Coz...prowincjonalna wiocha godzine drogi od cywilizacji

2019-08-19T16:24:55 02:00, Gość:

To wypad do tej cywilizacji tam zobaczycie co robią muzułmanie z tęczowymi i dopiero zrozumiecie co to jest tolerancja jak tu wam źle ameby

Mieszkam w Berlinie. W tureckiej dzielnicy. Czuje sie tutaj bezpieczniej niz w tym zasciankowym Gorzowie. To przykre. Ale to prawda.

Szkoda ze Gorzow nie jest Landsbergiem. Bylby teraz pewnie ladnym miastem w Brandeburgii kolo Berlina, nie prowinicjonalnym zasciankiem na zachodzie Polski mijanym w drodze pomiedzy Poznaniem a Berlinem

G
Gorzowianka7
2019-08-19T14:07:16 02:00, Gość:

Przecież ten marsz zostałby spacyfikowany już na pierwszej ulicy..

Nie wierzę, że Stilon pozwoliłby, aby pedofile i inni zboczeńcy chodzili i prowokowali zwykłych ludzi, często kpiąc z ich wiary i uczuć religijnych..

2019-08-19T15:33:36 02:00, Gość:

Pedofile? Zwykłych ludzi? Nie ma tu nic do prowokowania. Zwykły marsz o równe prawa.

Co gdyby Twoje dziecko było homoseksualne?

2019-08-19T15:51:30 02:00, Alfred31:

Wszyscy mają równe prawa, dlaczego ta mniejszość chce specjalnych praw.

2019-08-19T16:44:42 02:00, Gość:

Nie chce specjalnych praw tylko równych. A jeśli chodzi o prawa to własnie zakaz tego marszu pokazuje, że nie maja równych praw bo wszyscy inni mogą maszerować a im odbiera się to prawo. Dlaczego ?

Gdzie tutaj równość ?

Ale o jaką równość tęczowe środowisko nawołuje??? Chodzi o prawo do...??? Czy.mamy zgadzać się np. na adopcję dziecka przez pary homoeksualne? A gdzie tu są prawa dziecka, m. In. do wychowania w rodzinie, w której funkcjonują mama i tata. Psychologia rozwojowa potwierdza znaczący wpływ obojga rodziców na rozwój dzieci. Układ sprzeczny z naturą człowieka ma negatywny wpływ na psychikę i emocje dzieci.

G
Gość
2019-08-19T19:42:44 02:00, Suweren:

POLSKA WOLNA OD LGBT. ŻĄDAM REFERENDUM W SPRAWIE ZAKAZU PARAD TZW RÓWNOŚCI



Raczej takie referendum

Polska wolna od nienawisci.

Polska pelna milosci i zrozumienia.

Polska radosci.

Polska wolnosci slowa.

Polska wolnosci wyznania.

Polska toleracji i zrozumnienia.

Ponad wszystko Polska pelna milosci

Dodaj ogłoszenie