GORZÓW WLKP. Nie będzie Marszu Równości. Miasto nie daje zgody

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Marsze Równości odbywały się do tej pory m.in. w Zielonej Górze i Białymstoku. Mariusz Kapała
To na razie nieoficjalna informacja: nie odbędzie się zaplanowany na sobotę 24 sierpnia Marsz Równości w Gorzowie. Nie odbędą się też prawie wszystkie zgłoszone na ten dzień pikiety i manifestacje.
Trwa głosowanie...

Czy miasto podjęło słuszną decyzję?

W sobotę 24 sierpnia przez Gorzów miał przejść Marsz Równości. Pierwszą taką imprezę w mieście planowało troje gorzowian. Jak ustaliliśmy – na razie nieoficjalnie – prezydent Jacek Wójcicki nie zgodził się na marsz. Poza tym nie zgodził się też na praktycznie wszystkie pikiety i manifestacje. Gorzowianie zgłosili ich 25. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że miasto pozwoli tylko na jedną manifestację, która została zgłoszona jako pierwsza – jeszcze przed wpłynięciem wniosku o zgodę na Marsz Równości.

Marsz Równości to jeden z gorętszych tematów ostatnich tygodni w Gorzowie. O to, by prezydent nie godził się na jego organizację apelowała radna Alicja Burdzińska z PiS. Za marszem byli m.in. radna wojewódzka Anna Synowiec i radny miejski Piotr Wilczewski. Z kolei kilka dni temu poseł Jarosław Porwich napisał do prezydenta, aby ten zgodził się na marsz, ale wyznaczył urzędnika, który będzie mógł go rozwiązać w przypadku, gdyby doszło na nim do obrazy uczuć religijnych.

Po wydaniu oficjalnej decyzji przez miasto organizatorzy zaplanowanych wydarzeń będą mogli odwołać się od tej decyzji do sądu.

Aktualizacja z 13.25
Dlaczego miasto podjęło decyzję, by nie zgodzić się na Marsz Równości i 24 innych wydarzeń? - Powodem były względy bezpieczeństwa, Prezydent Jacek Wójcicki nie mógł podjąć takiej decyzji w stosunku do jednego zgromadzenia o nazwie: informacja o współczesnych zagrożeniach. To zgromadzenie zostało zgłoszone jako pierwsze. W związku z tym pozostałe zgromadzenia muszą dostosować swoje plany organizacyjne do niego. W tym przypadku względy bezpieczeństwa nie są również aż tak rygorystyczne, bo ma ono charakter mobilny - poinformował nas rzecznik urzędu miasta Wiesław Ciepiela, potwierdzając tym samym nasze wcześniejsze ustalenia.

Aktualizacja z 13.45
- Będziemy odwoływać się od tej decyzji. Mecenas już w tej sprawie działa - powiedziała nam Monika Drubkowska, jedna z organizatorek marszu. Jej zdaniem, sąd przychyli się do racji organizatorów i Marsz Równości się odbędzie.

II Marsz Równości i kontrmanifestacja w Zielonej Górze. Poru...

Zielona Góra. Za nami II Marsz Równości w Zielonej Górze. W ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 48

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-22T12:19:55 02:00, Gość:

dzieci koalicji zwaną Po wyszli na ulice o jaką równosc oni walczą jak obrazają i kpią z innych tak samo robi Po

W PIS tez sa geje i lesbijki.

Tylko boja sie do tego przyznac.

G
Gość

dzieci koalicji zwaną Po wyszli na ulice o jaką równosc oni walczą jak obrazają i kpią z innych tak samo robi Po

G
Gość

Bardzo dobrze,nie potrzebne Nam jakiekolwiek zadymy.

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

2019-08-20T10:06:19 02:00, Gość:

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

2019-08-20T10:52:54 02:00, drAtanazyKula:

A przede wszystkim Polska wolna od ideologii LGBTQiAP !!!

Poprostu Gorzow miastem

milosci,tolerancji i zrozumienia.

Gorzow otwarty na milosc

Dla wszystkich ludzi

d
drAtanzyKula

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Gorzowianie pozytywnie mnie zaskoczyli dając odpór neomarksistowskiej ideologii LGBTQiAP.

PS. Kto rozszyfruje i wyjaśni cały ten skrót?

d
drAtanazyKula
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

2019-08-20T10:06:19 02:00, Gość:

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

A przede wszystkim Polska wolna od ideologii LGBTQiAP !!!

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

2019-08-20T09:44:03 02:00, Gość:

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

2019-08-20T09:54:09 02:00, Gość:

Tęczowi sprowadzają tą nienawiść

Ty i tylko ty sam jestes odpowiedzialny za swoja nienawisc.

Nie szukaj wymowek do bijatyki.

PoSzukaj milosci w swoim sercu

To wtedy zrozumiesz jak pieknym czlowiekem w srodku jestes.

Wiec nie boj sie milosci w sobie samym znalesc.

Milosc uwalnia od nienawisci.

G
Gość
2019-08-20T07:33:24 02:00, marek Rafał:

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

2019-08-20T08:50:25 02:00, Gość:

Dawaj może się spotykamy tęczowa paróweczko

POLSKA WOLNA OD NIENAWISCI

POLSKA MILOSCI

POLSKA TOLERANCJI

Zamiast dazyc do bojek kochaj blizniego swego.

G
Gość
2019-08-19T15:41:56 02:00, Gosc:

Piekne niemieckie miasto w Brandeburgii chwilowo okupowane przez "zaburzanska ludnosc". Szkoda ze 100 km od Berlina taki mentalny skansen.

Coz...prowincjonalna wiocha godzine drogi od cywilizacji

2019-08-19T16:24:55 02:00, Gość:

To wypad do tej cywilizacji tam zobaczycie co robią muzułmanie z tęczowymi i dopiero zrozumiecie co to jest tolerancja jak tu wam źle ameby

2019-08-20T01:37:43 02:00, Gość:

Mieszkam w Berlinie. W tureckiej dzielnicy. Czuje sie tutaj bezpieczniej niz w tym zasciankowym Gorzowie. To przykre. Ale to prawda.

Szkoda ze Gorzow nie jest Landsbergiem. Bylby teraz pewnie ladnym miastem w Brandeburgii kolo Berlina, nie prowinicjonalnym zasciankiem na zachodzie Polski mijanym w drodze pomiedzy Poznaniem a Berlinem

Szkoda że jesteś amebą 😂

m
marek Rafał

No skoro prezydent okazał się PiSiorem, to trzeba na marsz się wybrać.

G
Gość
2019-08-19T15:41:56 02:00, Gosc:

Piekne niemieckie miasto w Brandeburgii chwilowo okupowane przez "zaburzanska ludnosc". Szkoda ze 100 km od Berlina taki mentalny skansen.

Coz...prowincjonalna wiocha godzine drogi od cywilizacji

2019-08-19T16:24:55 02:00, Gość:

To wypad do tej cywilizacji tam zobaczycie co robią muzułmanie z tęczowymi i dopiero zrozumiecie co to jest tolerancja jak tu wam źle ameby

Mieszkam w Berlinie. W tureckiej dzielnicy. Czuje sie tutaj bezpieczniej niz w tym zasciankowym Gorzowie. To przykre. Ale to prawda.

Szkoda ze Gorzow nie jest Landsbergiem. Bylby teraz pewnie ladnym miastem w Brandeburgii kolo Berlina, nie prowinicjonalnym zasciankiem na zachodzie Polski mijanym w drodze pomiedzy Poznaniem a Berlinem

G
Gość
2019-08-19T19:42:44 02:00, Suweren:

POLSKA WOLNA OD LGBT. ŻĄDAM REFERENDUM W SPRAWIE ZAKAZU PARAD TZW RÓWNOŚCI



Raczej takie referendum

Polska wolna od nienawisci.

Polska pelna milosci i zrozumienia.

Polska radosci.

Polska wolnosci slowa.

Polska wolnosci wyznania.

Polska toleracji i zrozumnienia.

Ponad wszystko Polska pelna milosci

G
Gość
2019-08-19T16:53:15 02:00, olga:

Czyli co tęczowi pomyleńcy, którym mylą się obiekty pożądania i tożsamość płciowa nie będą mogli w Gorzowie opluć nikogo?

2019-08-19T17:07:35 02:00, SOWA:

Naukowo jest udowodnione ze nikomu nic sie nie myli jezeli chodzi o obiekt pozadania czy tozsamosc plciowa.

Takim innym juz sie rodzisz.

Poczytaj sobie o tym a nie sluchaj co na ambonie ci wciskaja!

2019-08-19T18:48:18 02:00, Gość:

pod taką teorie można podłożyć wszystko... pedofil też już się taki rodzi że gwałci dzieci ?? jakie "badania" to wykazały?? natura sama zwalcza najsłabsze ogniwo jak są tacy normalni zdrowi to niech się rozmnażają pokaż mi jedną parę homo która "zrobiła" sobie dziecko by utrzymać "populacje"

Tacy jak ty to wogole nie powinni sie rozmnazac.

Poza tym nie kazdy hetero chce miec dzieci.

Jest juz wystarczajaco ludzi na swiecie i dzieci co nie maja rodzicow

Albo dzieci po domach dziecka, ktorych rodzice sa w takich smutkach ze musza je ciagle zapijac alkoholem.

Juz lepiej jak zostana takue dzieci wychowane przez pary homoseksualne.

Tam przynajmniej distana cieply dom.

T azm przynajmniej nie musza patrzec na zapitego tatusia, ktory bije mame.

Bo on ma wedlug niego na to prawo jako wierny katolik

.

G
Gość
2019-08-19T16:53:15 02:00, olga:

Czyli co tęczowi pomyleńcy, którym mylą się obiekty pożądania i tożsamość płciowa nie będą mogli w Gorzowie opluć nikogo?

2019-08-19T17:07:35 02:00, SOWA:

Naukowo jest udowodnione ze nikomu nic sie nie myli jezeli chodzi o obiekt pozadania czy tozsamosc plciowa.

Takim innym juz sie rodzisz.

Poczytaj sobie o tym a nie sluchaj co na ambonie ci wciskaja!

pod taką teorie można podłożyć wszystko... pedofil też już się taki rodzi że gwałci dzieci ?? jakie "badania" to wykazały?? natura sama zwalcza najsłabsze ogniwo jak są tacy normalni zdrowi to niech się rozmnażają pokaż mi jedną parę homo która "zrobiła" sobie dziecko by utrzymać "populacje"

G
Gość
2019-08-19T17:57:13 02:00, Stąd:

A może trzeba było zorganizować protest pod Urzędem czy domem Wójcickiego, że miasto rozkopane tak długo, że znaki drogowe leżą na jezdniach i są niszczone, że kostka drogowa jest nie zbierana tylko zakopywana, że śmieci i resztki palet są utylizowane w ziemi, że wykonawcy op....ą się cały tydzień, a w soboty i niedziele markują pracę po2, 3 godziny. My za to płacimy. Protest za zakup wieżowca który mógł niszczeć sobie, bank by płacił. A oni chcą buyć trendy i marsz równości organizują. Są ważniejsze sprawy. Na koniec. CO TO ZA ORGANIZATOR PRO LIFE że nie ujawnia się z nazwiska/nazwy? Wstydzi się, Drubkowska i jej komitet oporów nie mieli. Sprawa śmierdzi, a miasto zdycha, ale discopolo, kurczak załatwi sprawę.

A p o co ma sie ta osoba publicznie ujawniac co ten marsz chciala zorganizowac.

Marsz nie dostal pozwolenia. To jaki to ma sens. To chyba logiczne dla ciebie.

Ta osoba chciala prowadzic i uczestniczyc w tym marszu.

Wiec wtedy napewno bys ja widzial.

Dodaj ogłoszenie