Kolejka sensacji w piłkarskiej IV lidze. Zmiana na fotelu lidera

Paweł Górski
Ilanka Rzepin wyprzedziła Lubuszanina Drezdenko i została nowym liderem IV ligi
Ilanka Rzepin wyprzedziła Lubuszanina Drezdenko i została nowym liderem IV ligi Facebook/MKS Ilanka Rzepin
15. seria gier lubuskiej IV ligi przyniosła sporo nieoczekiwanych rezultatów. Fotel lidera stracił po niej Lubuszanin Drezdenko, który niespodziewanie przegrał w Żaganiu.

Lider poległ w Żaganiu

Do największej niespodzianki doszło w Żaganiu, gdzie miejscowi Czarni pokonali liderującego Lubuszanina Drezdenko. Już od początku spotkania lepiej wiodło się gospodarzom, którzy objęli prowadzenie w dziewiątej minucie za sprawą gola Jakuba Skiby. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził co prawda Marcin Celejewski, ale po zaledwie kwadransie Czarni wrócili na zwycięską ścieżkę dzięki bramce Bartosza Szczęcha. Niedługo później prowadzenie żagańskiej ekipy podwyższyli Kacper Kuleczka i Mikołaj Irski. W 88 minucie Łukasz Zagdański nieco zmniejszył rozmiary porażki Lubuszanina. Ostatecznie Czarni zwyciężyli 4:2.

Warta pokonała Polonię

Niespodziewaną porażkę poniosła również druga w tabeli Osiedle Sady Polonia Słubice, która uległa rezerwom AstroEnergy Warta Gorzów 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył w 30 minucie Kamil Walków.

Pogrom w wykonaniu nowego lidera

Z potknięć dwóch pierwszych drużyn skorzystała Ilanka Rzepin, która na własnym terenie rozbiła rezerwy Lechii Zielona Góra 5:0. Już na półmetku gospodarze prowadzili 3:0 po golach Mateusza Stefanowicza, Luki Nonishviliego i Fabiana Żygielewicza. Na początku drugiej połowy młodych zielonogórzan dobili Andrzej Pawłowski i Mateusz Stefanowicz. Dzięki temu zwycięstwu Ilanka została nowym liderem lubuskiej IV ligi.

Stal wygrała po raz pierwszy od dwóch miesięcy

Na tym jednak niespodzianki się nie skończyły. W Sulęcinie Odra Nietków musiała uznać wyższość znajdującej się w strefie spadkowej Stali. Gospodarze wygrali 1:0 po golu Rafała Kotwicy z 35 minuty. Sprawiło to, że sulęcinianie wydostali się z zagrożonej degradacją pozycji.

Pogoń Skwierzyna świetnie zaczęła, lecz fatalnie skończyła

W starcie Syreny Zbąszynek z Pogonią Skwierzyna lepiej weszli goście, dla których gola już w drugiej minucie strzelił Remigiusz Brzytwa. Później jednak do głosu doszli miejscowi. Najpierw szybko wyrównał Wiktor Kuberski, a w drugiej połowie przyjezdnych dobili Paweł Dulat oraz Marcel Kubiak. Dodatkowo Pogoń kończyła mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Krzysztofa i Mateusza Kieżuniów.

Remis rzutem na taśmę

W Świebodzinie niemal od początku spotkania prowadzili piłkarze Z.U. Zachód Sprotavii Szprotawa. Już w dziewiątej minucie Kalu Uche strzelił na 1:0 dla gości i taki wynik utrzymał się niemal do końcowego gwizdka. Wszystko zmieniło się jednak w doliczonym czasie drugiej połowy – najpierw czerwoną kartkę obejrzał Oktawian Horodyski, a chwilę później gola na wagę remisu zdobył dla Pogoni Nikita Melnyk.

Druga w sezonie wygrana Korony

Przed 15. kolejką jedyne zwycięstwo Korony Kożuchów miało miejsce na inaugurację rozgrywek, kiedy to pokonała ona Spójnię Ośno Lubuskie 3:1. Od tego czasu ekipa z powiatu nowosolskiego miała ogromny problem z wygrywaniem. Po trzech miesiącach podopiecznym trenera Wojciecha Sawickiego udało się przełamać. Co prawda domowe starcie z Meprozetem Stare Kurowo nie zaczęło się dla nich dobrze, bo w 24 minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Szwieca, ale Korona odwróciła losy spotkania w drugiej połowie. Chwilę po zmianie stron wyrównał Aleks Włodarczyk, a w 69 minucie Maciej Grochowski zapewnił kożuchowskiej drużynie zwycięstwo 2:1. Dzięki temu podniosła się ona z ostatniego miejsca, które okupowała od dłuższego czasu.

Wyniki 15. kolejki IV ligi:

• Ilanka Rzepin – Lechia II Zielona Góra 5:0 (bramki: Stefanowicz 2, Noniashvili, Żygielewicz, Pawłowski)
  • Stal Sulęcin – Odra Nietków 1:0 (Kotwica)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Pogoń Skwierzyna 3:1 (Kuberski, Dulat, Kubiak – Brzytwa)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Dąb Sława-Przybyszów 2:2 (Szczeciński, Paradowski – Szafer 2)
  • Korona Kożuchów – Meprozet Stare Kurowo 2:1 (Włodarczyk, Grochowski – Szwiec)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – AstroEnergy Warta II Gorzów 0:1 (Walków)
  • Czarni Żagań – Lubuszanin Drezdenko 4:2 (Skiba, Szczęch, Kuleczka, Irski – Celejewski, Zagdański)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Promień Żary 1:0 (Cipior)
  • Pogoń Świebodzin – Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa 1:1 (Melnyk – Uche)