MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncerty, spektakle, pokazy… Zobaczcie, ile się dzieje w regionie tego weekendu. I wybierzcie się!

hak, sndr, mt, tr
Na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros
Na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros Materiały zespołu Los Companieros
Nie ma nudy latem. Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku, 17 lipca do niedzieli, 19 lipca 2020 r.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 17 lipca 2020, piątek

  • 11.00 - bajki, bajdy, banialuki Różowy Kapturek Teatr Żelazny z Katowic. Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)
  • 20.00 - bluesowe noce - koncert zespołu Blues Junkers - Klub Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej/bilety
  • 21.30 - kino letnie - Muza dokumentu. Być mistrzem… „Over the Limit” (Grand Prix X Solanin, dokument, 72 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: w piątek spektakl „Shirley Valentine”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W piątek, 17 lipca o godz. 21.00 w ośrodku Temar w Dąbiu będziemy mogli zobaczyć znaną i lubiana przez lubuską publiczność Izabelę Noszczyk w świetnym monodramie „Shirley Valentine”. Spektakl Willy’ego Russella to monolog czterdziestoletniej „kury domowej”, świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. Spektakl Fundacji Teatru Scena Poczekalnia.
Bilety: 25 zł normalny i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu, w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry ( bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 18 lipca 2020, sobota

  • 10.00 - 18.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera - 5 zł na 5 Urodziny - zwiedzanie Centrum Przyrodniczego. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze
  • 12.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera - wystawa plenerowa - Centrum Nauki Keplera (deptak)
  • 14.00 - 16.00 - Koncert Botaniczny: Janusz Lewandowski Trio recital - Ogród Botaniczny i Mini ZOO
  • 18.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera: Pokaz premierowy Błękitna Kropka (3D) - Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus
  • 21.30 - kino letnie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina – „7 uczuć” reż. Marek Koterski (fabularny, 120 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: w sobotę spektakl „Grubaska”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W sobotę, 18 lipca o godz. 21.00 w ośrodku Temar w Dąbiu będziemy mogli zobaczyć znaną i lubiana przez lubuską publiczność Izabelę Noszczyk w świetnym monodramie „Grubaska”: żyjesz w świecie, który wymaga od ciebie doskonałości. Ci niedoskonali mają przechlapane, mają zołzy zamiast koleżanek w pracy, mają faceta bydlaka, nawet w sklepie nimi pomiatają. A ty taka właśnie jesteś: niedoskonała. „Grubaska” to sceniczna adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej „Lardżelka”.
Bilety: 25 zł normalny i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu, w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry ( bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 19 lipca 2020, niedziela

16.00 - 18.00 - akcja animacja: Lekcja Break Dance z Break Hill - Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

Zielona Góra Ochla

Dobre, smaczne, bo Lubuskie – w Muzeum Etnograficznym

W niedzielę, 19 lipca 2020, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli zaprasza od 12.00-17.00 na imprezę „Dobre, smaczne, bo Lubuskie”. Impreza odbędzie się w zabytkowej przestrzeni plenerowej Muzeum. W poszczególnych zagrodach prezentowane będą potrawy związane z dziedzictwem kulturowym mieszkańców naszego regionu. Uruchomione zostaną zabytkowe piece, w których przygotowywane będą potrawy. Zaprezentowane zostaną wina regionalne, wyroby z dziczyzny i specjały z gospodarstw agroturystycznych, swoje stoiska przygotują również lubuscy winiarze. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych.
Obowiązuje bilet wstępu – 8 zł.

Zielona Góra

Wycieczka po Gryżyńskim Parku Krajobrazowym

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę, 19 lipca, na spacer po Gryżyńskim Parku Krajobrazowym wraz z wizytą w zagrodzie żubrów w Sycowicach. Trasa liczy około 15 kilometrów. Spotkanie uczestników na dworcu PKP o godz. 8.50, odjazd pociągu o godz. 9.09 Bilet do Będowa kosztuje 7,60 zł. Powrót z Radnicy też PKP o godz. 15.58 lub o godz. 19.11 (bilet 8,20).
Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące.

Gorzów Wlkp.

Moc wrażeń na Starym Rynku

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a w więc kolejny weekend z kulturą i rozrywką w ramach akcji "Dobry Wieczór Gorzów! W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Na pierwszy ogień idzie spektakl muzyczny "Okularnicy", na który zaprasza Teatr Osterwy. Następnie posłuchacie "Musicalove love". Muzycy z Filharmonii Gorzowskiej zaserwują publiczności takie hity, jak "Skrzypek na dachu", "Mamma mia", "Koty", czy "Upiór w operze". Udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Niedziela świętem Terno

Teatr Muzyczny Terno gości na naszych scenach już... od 65 lat! Taki sam jubileusz pracy artystycznej obchodzi założyciel Terno, Edward Dębicki. W niedzielę o godz. 17.00 na rynku w ramach cyklu spotkań "Dobry wieczór Gorzów!" rozpocznie się koncert "65 lat wędrówki artystycznej Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO". Przyjdźcie koniecznie i bawcie się dobrze. Takie jubileusze nie zdarzają się często! Udział darmowy.

Strzelce Krajeńskie

SOK na lato za darmo

Ośrodek kultury zaprasza mieszkańców w sobotę na godz. 20.00 na Rynek Miejski. W ramach wakacyjnej akcji "Scena Letnia" już w ten weekend będziecie mogli wziąć udział w koncercie "W objęciach czasu". Udział darmowy.

Lubikowo (gm. Przytoczna)

Wyciskanie, odbijanie i tor przeszkód na dokładkę!

W niedzielę pakujcie ręcznik, coś do picia, wsadźcie dzieciaki w foteliki i... przyjedźcie na plażę do Lubikowa (gm. Przytoczna). Zaplanowano tu cykl imprez sportowych. O 10.00 rozpocznie się otwarty turniej w tenisa stołowego (na czterech stołach!). O 15.00 będzie można się spróbować w wyciskaniu na klatę (nie trzeba wcale być bykiem; wygra ten, kto najwięcej razy podniesie sztangę ważącą tyle, co on sam). Z kolei o 16.00 zaczynają się kolejne zawody: tym razem do pokonania będzie nie piłeczka czy sztanga ale tor przeszkód - trochę podobny do tego z telewizyjnego show Ninja Warrior Polska. A wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody, na plaży, przy jednym z najczystszych jezior w Lubuskiem.

Żagań

Wędrówka po mieście

W piątek 17 lipca 2020, o godz. 17.00 warto wybrać się na spacer po Żaganiu z przewodniczką, Haliną Dobrakowską, prezeską Towarzystwa Przyjaciół Żagania. Zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej, koło pałacu. Podczas wędrówki usłyszymy ciekawostki związane z pobytem wojsk napoleońskich w Żaganiu, o związkach Stendhala z franciszkanami oraz roli, jaką odegrał Wallenstein w rozwoju żagańskiego handlu. Będzie też opowieść o kanoniku, późniejszym proboszczu i członku fundacji augustianów oraz jego pasjach. Trasa: Centrum Informacji Turystycznej – Żagański Pałac Kultury – pl. Słowiański – ul. Pomorska – pl. gen. Maczka – Ratusz.

Żagań

Wakacyjna sobota w Muzeum Obozów Jenieckich

W sobotę (18 lipca 2020) o godzinie 15.00 rozpocznie się wakacyjna sobota w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Będzie można skorzystać z bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Dojazd na wydarzenie darmowym autobusem. 18 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 22 i 29 sierpnia. Wyjazd: Rynek godz. 14.45 – Żaganny – Konopnickiej – Kochanowskiego – Muzeum, powrót: tunel ,, HARRY” o godz. 17.00 – Kochanowskiego -Konopnickiej- Żaganny- Rynek.

Żagań

Zagra zespół Los Companieros

W niedzielę 19 lipca o godz. 20.00 na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros. To pierwszy letni koncert w cyklu "Koncertów pod platanami".
Los Companieros to zespół indiański grający muzykę peruwiańską i z regionu andyjskiego - Peru, Boliwii i Ekwadoru. Niesamowity klimat tworzy w szczególności fletnia pana. Etniczna muzyka śpiewana jest w języku hiszpańskim i quechua.

Szprotawski Dom Kultury zaprasza

Koncert "Wspomnień czar"

W sobotę 18 lipca 2020 o godz. 19.00 Szprotawski Dom Kultury zaprasza na kolejną imprezę, tym razem na ul. Wolności w Szprotawie, na koncert "Wspomnień czar". Wspominać i czarować pięknymi dźwiękami będą: Ida Tamara Zagórska -sopran lirico spinto, pedagog śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureatka wielu konkursów w tym międzynarodowych, koncertująca na scenach całej Polski i Natalia Chekanovska- pianistka, koncertmistrz, absolwentka Odeskiej Państwowej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów międzynarodowych.

Przytoczna

Panie, panowie: poczujecie się jak w Mrągowie

W niedzielę kolejne wydarzenie na Scenie Letniej przy Pałacu w Przytocznej. O 19.30 rozpocznie się koncert międzyrzeczanki Katarzyny Muszyńskiej oraz Romana Lasoty. Po nich na scenę wejdzie zespół Babsztyl, czyli znani i lubiani wykonawcy muzyki country (w Przytocznej zagrają wcześniej, niż w Mrągowie!).
Bilety kosztują 10 zł, pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego, mile widziane maseczki!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska