Koncerty, spektakle, pokazy… Zobaczcie, ile się dzieje w regionie tego weekendu. I wybierzcie się!

hak, sndr, mt, tr
Na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros
Na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros Materiały zespołu Los Companieros
Udostępnij:
Nie ma nudy latem. Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku, 17 lipca do niedzieli, 19 lipca 2020 r.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 17 lipca 2020, piątek

  • 11.00 - bajki, bajdy, banialuki Różowy Kapturek Teatr Żelazny z Katowic. Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)
  • 20.00 - bluesowe noce - koncert zespołu Blues Junkers - Klub Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej/bilety
  • 21.30 - kino letnie - Muza dokumentu. Być mistrzem… „Over the Limit” (Grand Prix X Solanin, dokument, 72 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: w piątek spektakl „Shirley Valentine”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W piątek, 17 lipca o godz. 21.00 w ośrodku Temar w Dąbiu będziemy mogli zobaczyć znaną i lubiana przez lubuską publiczność Izabelę Noszczyk w świetnym monodramie „Shirley Valentine”. Spektakl Willy’ego Russella to monolog czterdziestoletniej „kury domowej”, świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. Spektakl Fundacji Teatru Scena Poczekalnia.
Bilety: 25 zł normalny i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu, w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry ( bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 18 lipca 2020, sobota

  • 10.00 - 18.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera - 5 zł na 5 Urodziny - zwiedzanie Centrum Przyrodniczego. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze
  • 12.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera - wystawa plenerowa - Centrum Nauki Keplera (deptak)
  • 14.00 - 16.00 - Koncert Botaniczny: Janusz Lewandowski Trio recital - Ogród Botaniczny i Mini ZOO
  • 18.00 - 5. Urodziny Centrum Nauki Keplera: Pokaz premierowy Błękitna Kropka (3D) - Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus
  • 21.30 - kino letnie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina – „7 uczuć” reż. Marek Koterski (fabularny, 120 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: w sobotę spektakl „Grubaska”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W sobotę, 18 lipca o godz. 21.00 w ośrodku Temar w Dąbiu będziemy mogli zobaczyć znaną i lubiana przez lubuską publiczność Izabelę Noszczyk w świetnym monodramie „Grubaska”: żyjesz w świecie, który wymaga od ciebie doskonałości. Ci niedoskonali mają przechlapane, mają zołzy zamiast koleżanek w pracy, mają faceta bydlaka, nawet w sklepie nimi pomiatają. A ty taka właśnie jesteś: niedoskonała. „Grubaska” to sceniczna adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej „Lardżelka”.
Bilety: 25 zł normalny i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu, w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry ( bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: 19 lipca 2020, niedziela

16.00 - 18.00 - akcja animacja: Lekcja Break Dance z Break Hill - Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

Zielona Góra Ochla

Dobre, smaczne, bo Lubuskie – w Muzeum Etnograficznym

W niedzielę, 19 lipca 2020, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli zaprasza od 12.00-17.00 na imprezę „Dobre, smaczne, bo Lubuskie”. Impreza odbędzie się w zabytkowej przestrzeni plenerowej Muzeum. W poszczególnych zagrodach prezentowane będą potrawy związane z dziedzictwem kulturowym mieszkańców naszego regionu. Uruchomione zostaną zabytkowe piece, w których przygotowywane będą potrawy. Zaprezentowane zostaną wina regionalne, wyroby z dziczyzny i specjały z gospodarstw agroturystycznych, swoje stoiska przygotują również lubuscy winiarze. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych.
Obowiązuje bilet wstępu – 8 zł.

Zielona Góra

Wycieczka po Gryżyńskim Parku Krajobrazowym

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę, 19 lipca, na spacer po Gryżyńskim Parku Krajobrazowym wraz z wizytą w zagrodzie żubrów w Sycowicach. Trasa liczy około 15 kilometrów. Spotkanie uczestników na dworcu PKP o godz. 8.50, odjazd pociągu o godz. 9.09 Bilet do Będowa kosztuje 7,60 zł. Powrót z Radnicy też PKP o godz. 15.58 lub o godz. 19.11 (bilet 8,20).
Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące.

Gorzów Wlkp.

Moc wrażeń na Starym Rynku

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a w więc kolejny weekend z kulturą i rozrywką w ramach akcji "Dobry Wieczór Gorzów! W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Na pierwszy ogień idzie spektakl muzyczny "Okularnicy", na który zaprasza Teatr Osterwy. Następnie posłuchacie "Musicalove love". Muzycy z Filharmonii Gorzowskiej zaserwują publiczności takie hity, jak "Skrzypek na dachu", "Mamma mia", "Koty", czy "Upiór w operze". Udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Niedziela świętem Terno

Teatr Muzyczny Terno gości na naszych scenach już... od 65 lat! Taki sam jubileusz pracy artystycznej obchodzi założyciel Terno, Edward Dębicki. W niedzielę o godz. 17.00 na rynku w ramach cyklu spotkań "Dobry wieczór Gorzów!" rozpocznie się koncert "65 lat wędrówki artystycznej Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO". Przyjdźcie koniecznie i bawcie się dobrze. Takie jubileusze nie zdarzają się często! Udział darmowy.

Strzelce Krajeńskie

SOK na lato za darmo

Ośrodek kultury zaprasza mieszkańców w sobotę na godz. 20.00 na Rynek Miejski. W ramach wakacyjnej akcji "Scena Letnia" już w ten weekend będziecie mogli wziąć udział w koncercie "W objęciach czasu". Udział darmowy.

Lubikowo (gm. Przytoczna)

Wyciskanie, odbijanie i tor przeszkód na dokładkę!

W niedzielę pakujcie ręcznik, coś do picia, wsadźcie dzieciaki w foteliki i... przyjedźcie na plażę do Lubikowa (gm. Przytoczna). Zaplanowano tu cykl imprez sportowych. O 10.00 rozpocznie się otwarty turniej w tenisa stołowego (na czterech stołach!). O 15.00 będzie można się spróbować w wyciskaniu na klatę (nie trzeba wcale być bykiem; wygra ten, kto najwięcej razy podniesie sztangę ważącą tyle, co on sam). Z kolei o 16.00 zaczynają się kolejne zawody: tym razem do pokonania będzie nie piłeczka czy sztanga ale tor przeszkód - trochę podobny do tego z telewizyjnego show Ninja Warrior Polska. A wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody, na plaży, przy jednym z najczystszych jezior w Lubuskiem.

Żagań

Wędrówka po mieście

W piątek 17 lipca 2020, o godz. 17.00 warto wybrać się na spacer po Żaganiu z przewodniczką, Haliną Dobrakowską, prezeską Towarzystwa Przyjaciół Żagania. Zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej, koło pałacu. Podczas wędrówki usłyszymy ciekawostki związane z pobytem wojsk napoleońskich w Żaganiu, o związkach Stendhala z franciszkanami oraz roli, jaką odegrał Wallenstein w rozwoju żagańskiego handlu. Będzie też opowieść o kanoniku, późniejszym proboszczu i członku fundacji augustianów oraz jego pasjach. Trasa: Centrum Informacji Turystycznej – Żagański Pałac Kultury – pl. Słowiański – ul. Pomorska – pl. gen. Maczka – Ratusz.

Żagań

Wakacyjna sobota w Muzeum Obozów Jenieckich

W sobotę (18 lipca 2020) o godzinie 15.00 rozpocznie się wakacyjna sobota w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Będzie można skorzystać z bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Dojazd na wydarzenie darmowym autobusem. 18 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 22 i 29 sierpnia. Wyjazd: Rynek godz. 14.45 – Żaganny – Konopnickiej – Kochanowskiego – Muzeum, powrót: tunel ,, HARRY” o godz. 17.00 – Kochanowskiego -Konopnickiej- Żaganny- Rynek.

Żagań

Zagra zespół Los Companieros

W niedzielę 19 lipca o godz. 20.00 na dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury zagra zespół Los Companieros. To pierwszy letni koncert w cyklu "Koncertów pod platanami".
Los Companieros to zespół indiański grający muzykę peruwiańską i z regionu andyjskiego - Peru, Boliwii i Ekwadoru. Niesamowity klimat tworzy w szczególności fletnia pana. Etniczna muzyka śpiewana jest w języku hiszpańskim i quechua.

Szprotawski Dom Kultury zaprasza

Koncert "Wspomnień czar"

W sobotę 18 lipca 2020 o godz. 19.00 Szprotawski Dom Kultury zaprasza na kolejną imprezę, tym razem na ul. Wolności w Szprotawie, na koncert "Wspomnień czar". Wspominać i czarować pięknymi dźwiękami będą: Ida Tamara Zagórska -sopran lirico spinto, pedagog śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureatka wielu konkursów w tym międzynarodowych, koncertująca na scenach całej Polski i Natalia Chekanovska- pianistka, koncertmistrz, absolwentka Odeskiej Państwowej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów międzynarodowych.

Przytoczna

Panie, panowie: poczujecie się jak w Mrągowie

W niedzielę kolejne wydarzenie na Scenie Letniej przy Pałacu w Przytocznej. O 19.30 rozpocznie się koncert międzyrzeczanki Katarzyny Muszyńskiej oraz Romana Lasoty. Po nich na scenę wejdzie zespół Babsztyl, czyli znani i lubiani wykonawcy muzyki country (w Przytocznej zagrają wcześniej, niż w Mrągowie!).
Bilety kosztują 10 zł, pamiętajcie o zachowaniu dystansu społecznego, mile widziane maseczki!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Hans o nowej płycie, polskiej scenie rapowej i inspiracjach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie