MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Zielonej Górze. Czy nie zabraknie w mieście prądu i ciepła? Jak zabezpiecza się Elektrociepłownia?

kali
Elektrociepłownia Zielona Góra zapewnia, że prądu i ciepła nam nie zabraknie
Elektrociepłownia Zielona Góra zapewnia, że prądu i ciepła nam nie zabraknie Leszek Kalinowski
Mieszkańcy miasta nie tylko martwią się, by nie zakazili się koronawirusem lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, handlowcy, ale także pracownicy Elektrociepłowni. Bo przecież oni zapewniają nam prąd i ciepło.

Czy rzeczywiście obawy zielonogórzan są zasadne? Elektrociepłownia Zielona Góra – w związku z zagrożeniem chorobą wywołaną przez koronawirusa- wprowadziła odpowiednie środki oraz procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję i dystrybucję ciepła i energii elektrycznej dla miasta.

Elektrociepłownia wprowadziła środki specjalne na czas walki z koronawirusem

Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i przedsiębiorstw.

Jak informuje Agnieszka Dietrich z biura prasowego PGE Energia Ciepła, do której należy Elektrociepłownia „Zielona Góra” - od początku monitorowana jest sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Dlatego bardzo szybko podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

Koronawirus w Zielonej Górze. Biuro Obsługi Klienta zamknięte

Od 13 marca Biuro Obsługi Klienta zostało zamknięte dla odwiedzających, a wszelkie sprawy można załatwiać drogą mailową bądź telefoniczną. Wprowadzona została praca zdalna dla wszystkich pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa.

Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej dla osób pracujących przy obsłudze technicznej sieci ciepłowniczej.

Elektrociepłownia Zielona Góra zakładem o strategicznym charakterze

Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Został także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania kluczowego obszaru produkcji przy potencjalnej ponadstandardowej absencji pracowników.

Jak podkreśla Agnieszka Dietrich -jako zakład o charakterze strategicznym dla mieszkańców miasta Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

- W tej szczególnej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, naszym priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników, podwykonawców i klientów oraz zapewnienie ciągłości produkcji i dostaw ciepła i energii dla mieszkańców i instytucji Zielonej Góry – mówi Krzysztof Kwiecień, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra” – Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest wyjątkowa i podejmujemy zdecydowane decyzje i działania.

Elektrociepłownia Zielona Góra
Elektrociepłownia „Zielona Góra” to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutor i jedyny dostawca ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. EC Zielona Góra jest spółką dbającą o środowisko naturalne. Całość energii elektrycznej i ponad 90 procent ciepła jest wytwarzane w bloku gazowo – parowym zasilanym gazem ziemnym ze złóż krajowych. Pozostałą ilość ciepła Elektrociepłownia produkuje w nowoczesnych kotłach gazowo – olejowych, gdzie gaz jest paliwem podstawowym. Ciepło i energia elektryczna wytwarzana jest w sposób skojarzony, wysoce efektywnie i ekologicznie.

ZOBACZ TEŻ
ELEKTROCIEPŁOWNIA MA 45 LAT

Zielonogórska Elektrociepłownia - 21 października 2019 roku

ZIELONA GÓRA: Elektrociepłownia ma 45 lat. Zwalcza smog. Roz...

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska