Korowód Winobraniowy 2019 w Zielonej Górze. Magia, taniec, śpiew. To jest prawdziwy cyrk! [RELACJA LIVE]

maw/Katos
Korowód Winobraniowy 2019 wystartuje o godzinie 12.00. Na trasie już można spotkać uśmiechniętych uczestników. Pięknie przebranych i gotowych na wielkie wydarzenie.
Korowód Winobraniowy 2019 wystartuje o godzinie 12.00. Na trasie już można spotkać uśmiechniętych uczestników. Pięknie przebranych i gotowych na wielkie wydarzenie. Mariusz Kapała
Na to wydarzenie czekają zielonogórzanie. Bez niego nie mogłoby się odbyć Winobranie! To niepowtarzalne widowisko, przyciąga tłumy nie tylko mieszkańców, ale i gości z kraju i zagranicy. Już w sobotę, 14 września wielki, barwny i szalony korowód przejdzie głównymi ulicami miasta. Od al. Konstytucji 3 Maja do ul. Wrocławskiej. Wszystko rozpocznie się o godzinie 12.00. Cyrkowcy, akrobaci, sportowcy, artyści, Glinoludy, szaleńcy, przebierańcy, kuglarze, uczniowie, pasjonaci. Kogo tam nie będzie! Ludyczny, fantastyczny marsz będzie na pewno świętem radości. Tak zapewniał nas Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru. Na naszym portalu będziecie mogli śledzić Korowód Winobraniowy 2019 LIVE! Specjalnie dla Was będziemy tam z kamerą. Zobaczycie, co dzieje się w Zielonej Górze minuta po minucie. Zapraszamy! Startujemy kilka minut przed oficjalnym rozpoczęciem Korowodu Winobraniowego 2019!

Korowód Wiobraniowy 2019 - RELACJA LIVE


Korowód Winobraniowy 2019. Na ten moment czekali mieszkańcy!

To jeden z najważniejszych punktów winobraniowego programu. Z roku na rok przygotowywany pod innym hasłem. Tym razem postanowiono pobawić się w cyrk! Pogoda dopisuje. Od rana nad Zieloną Górą świeci słońce. Jak przyznał nam podczas jednej z rozmów dyrektor Lubuskiego Teatru, od 10 lat modli się o piękną pogodę i od 10 lat, jak widać, to się udaje.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz Korowód Winobraniowy 2019?

Organizatorzy Korowodu Winobraniowego starają się co roku wprowadzać nowe elementy. Jak zawsze wykazują się ogromną pomysłowością i kreatywnością. A efekty ich prac będziecie mogli podziwiać już od godziny 12.00. Wtedy to wystartuje święto radości. Główną ulicą miasta tanecznym krokiem przemaszeruje tłum pozytywnych, uśmiechniętych ludzi, a wśród nich m.in. dzieci, młodzież, aktorzy, sportowcy, tancerze, winiarze i Glinoludy, cyrkowcy, akrobaci. No i oczywiście na czele w towarzystwie pięknych kobiet pojawi się dostojny Bachus! Tym razem wraz z prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim wybrali dość oryginalny pojazd. Tak się bawi Zielona Góra!

- To jest jedna z najwspanialszych imprez w Polsce. Myślę, że także spokojnie można powiedzieć, że w Europie. Takiego korowodu, takiego Winobrania nie zobaczycie nigdzie indziej. To jest fantastyczna wizytówka miasta i regionu. Udział dzieciaków, młodzieży, pasjonatów, wariatów artystycznych jest niepowtarzalny i typowo zielonogórski - mówił nam Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

- Korowód Winobraniowy to już Himalaje emocji. Wiem, jak ważne jest to wydarzenie, które co roku jest coraz piękniejsze i czuję te emocje, które docierają do mnie z każdej strony - podkreślał nam wiele razy Marcin Wiśniewski, nasz zielonogórski Bachus

MNÓSTWO ZDJĘĆ Z KOROWODU WINOBRANIOWEGO ZNAJDZIECIE TUTAJ

Korowód Winobraniowy 2019 za nami. Wiele opowiadano o tym wydarzeniu jeszcze przed 14 września. Zapewniano, że będzie to niesamowite widowisko. Radosne święto, które tworzyć będą wspaniali, uśmiechnięci ludzie.Z niecierpliwością czekali na nie zielonogórzanie. Specjalnie na korowód przyjechali do nas goście m.in. z Warszawy, Poznania, Leszna czy Gdańska. Tłumy przybyły jeszcze chwilę przed godziną 12.00 na al. Konstytucji 3 Maja. Każdy chciał zająć dobre miejsce, aby móc oglądać ten wielkie uliczny spektakl. Jak było? Z roku na rok organizatorzy korowodu udowadniają, że jest on niepowtarzalnym elementem, bez którego Winobranie nie mogłoby się odbyć. Tym razem barwny korowód przeszedł pod hasłem "Świat cyrku i osobowości".  Cyrkowcy, szczudlarze, akrobaci, motocykliści, artyści, aktorzy, dzieci, tancerze, mieszkańcy. Do udziału w widowisku organizatorzy zaprosili także najlepsze polskie teatry uliczne i plenerowe. Wszyscy odpowiednio przebrani tanecznym krokiem przemierzali główne ulice miasta. Ale zabawa nie trwała tylko na al. Konstytucji 3 Maja. Przeniosła się także na deptak i Plac Teatralny przy Lubuskim Teatrze. Bachus oddał niechętnie klucze do bram Winnego Grodu, ale nie powiedział jeszcze ostatniego zdania. Oficjalnie rządzić będzie do niedzieli. Zobaczcie naszą relację live oraz mnóstwo zdjęć barwnego, cyrkowego Korowodu Winobraniowego>>>> <script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/83410562-50f4-6b29-8201-ea6f8ba81845,a0c3b7d6-8244-6914-2e18-d5cf932eba3b,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script><iframe frameborder="0" width="270" height="360" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/kCpIX7uzi6mQ7yv2qAC" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>- To jest jedna z najwspanialszych imprez w Polsce. Myślę, że także spokojnie można powiedzieć, że w Europie. Takiego korowodu, takiego Winobrania nie zobaczycie nigdzie indziej. To jest fantastyczna wizytówka miasta i regionu. Udział dzieciaków, młodzieży, pasjonatów, wariatów artystycznych jest niepowtarzalny i typowo zielonogórski - mówił nam Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.A tak rozpoczęło się Winobranie 2019 <script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2513864d-175d-6fef-839a-a9b0c860136f,683e3478-a41b-aa66-0e12-81b75feb8d3d,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Korowód Winobraniowy 2019 przeszedł do historii! Cyrkowcy, a...

POLECAMY GALERIE Z WINOBRANIA 2019

Na winobraniowe koncerty przychodzi wielu zielonogórzan!

Winobranie dobiega końca... Jak tegoroczne święto Zielonej G...

Czwartek (12 września) na winobraniowej scenie należał do zielonogórskiego zespołu Cadillac, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.Cadillac to mistrzowie coverów. Tym razem muzycy zagrali winobraniowej publiczności hity gigantów rocka Pink Floyd. To było prawdziwe muzyczne show w oprawie świateł, animacji wideo oraz efektów pirotechnicznych. Zobaczcie zdjęcia w naszej GALERII>>Cadillac tworzą: Jarosław Gil (wokal, gitara basowa), Zenek Chodorowski (gitary, wokal), Zenek Czernicki (instr. klawiszowe, wokal), Marek Kieloch (instr. perkusyjne).

WINOBRANIE 2019. Cadillac zagrał zielonogórzanom przeboje Pi...

Winobranie 2019 trwa w najlepsze. Za nami kolejny koncert, na który czekali zielonogórzanie. Tym razem na głównej scenie pojawił się Grzegorz Hyży. Piosenkarz i autor tekstów popularność zyskał dzięki udziałowi w programie X-Factor. Tam jego talent dostrzegli jurorzy, a widzowie pokochali barwę głosu i osobowość. Grzegorzowi udało się dojść do wielkiego finału. Ostatnio mogliśmy oglądać jego również w roli jurora. W 2018 roku był jednym z trenerów dziewiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Artysta ma na swoim koncie dwie płyty "Momenty" i "Z całych sił". A na każdej z nich utwory, które szybko stały się hitami. Podczas winobraniowego koncertu nie mogło więc zabraknąć takich piosenek, jak "O pani!", "Wstaję" czy 'Pod wiatr". Jak bawiliście się w środę, 11 września na koncercie Grzegorza Hyżego? Zobaczcie naszą relację! WIDEO: Koncert Michała Szpaka na Winobraniu

Winobranie 2019. Grzegorz Hyży po raz pierwszy zaśpiewał dla...

Centrum Przesiadkowe MZK znajduje się przy dworcu. I jest połączone z peronami kolejowymi. Tu nie tylko przesiądziemy się wygodnie z pociągu na miejski autobus, ale także skorzystamy z poczekalni, toalety czy kupimy bilet. Dzięki windzie wjedziemy na wiadukt przy ul. Sulechowskiej

WINOBRANIE 2019 Bachus zaprasza nas na spacer po mieście. Zo...

Winobranie 2019. Michał Szpak zaczarował zielonogórską publi...

W niedzielę (8 września) w samo południe w Konkatedrze p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze od była się uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości wspólnie przemaszerowali najpierw po pomnik Św. Urbana I, patrona Zielonej Góry, a następnie pod scenę przy Ratuszu, gdzie o 13.00 odbyła się ekspozycja relikwii Św. Urbana I.Kolejnym punktem programu był blok artystyczny ku czci Św. Urbana I w oprawie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Ludowego „Maki”. Jego Ekscelencja ks. biskup Tadeusz Lityński oraz prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki złożyli mieszkańcom i gościom Zielonej Góry życzenia.Zobacz też: Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej (07.09.2019)

WINOBRANIE 2019. Winobraniowy marsz z relikwiami Św. Urbana ...

Winobranie Winobraniem, ale poruszać się też trzeba! W pierwszy dzień święta Zielonej Góry – sobotę, 7 września, mieszkańcy miasta oraz przybyli goście mogli się pobujać w tanecznych rytmach wydobywających się ze sceny przy ratuszu. DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA:Dyskoteka Dorosłego Człowieka to już stały punkt Winobrania. Zapodający gorące rytmy DJ Paweł BAMSE Jakubowski zagwarantował zgromadzonym pod sceną blisko dwie godziny szaleńczej zabawy. Nie zabrakło największych hitów lat 70., 80. i 90. oraz czegoś współczesnego. Wszystko po to, aby trafić w gusta wszystkich i sprostać każdym wymaganiom muzycznym. Gorączka sobotniej nocy na zielonogórskiej starówce przy ratuszu trwała do północy, a zza konsolety wydobywały się dźwięki, które porwały wszystkich w okolicy. Łapcie zdjęcia i film z tego wydarzenia.

ZIELONA GÓRA. Dyskoteka Dorosłego Człowieka porwała tłumy. P...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie