Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laur Bezpieczeństwa czeka

Redakcja
Statuetkę i medale przyzna kapituła, a trzy osoby z największą liczbą głosów w plebiscycie Czytelników otrzymają dyplomy
Statuetkę i medale przyzna kapituła, a trzy osoby z największą liczbą głosów w plebiscycie Czytelników otrzymają dyplomy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP
Często o nich zapominamy, a to oni przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w naszych firmach. Pora, aby pracownicy służb BHP wyszli z cienia.

- Pomysł nagradzania pracowników służb BHP wyszedł od członów naszego stowarzyszenia
- mówi Jan Kotowski,  prezes lubuskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP w Zielonej Górze.  - Laur Bezpieczeństwa chcemy  przyznawać za szczególny wkład w tworzenie  bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy.

O ludziach zajmujący się bezpieczeństwem i higieną pracy przypominamy sobie  dopiero wtedy, gdy musimy przejść obowiązkowe szkolenie.  Tymczasem większość z nich ma olbrzymią wiedzę i w znaczny sposób przyczynia się do poprawy warunków pracy.  - Pokazując ich osiągnięcia można tym samym promować dobre praktyki - uważa prezes Kotowski.

Są już pierwsi kandydaci do nagrody

Plebiscyt ma charakter otwarty. Udział w nim może wziąć każdy czynny zawodowo pracownik służb BHP oraz osoby zaangażowane w popularyzację idei bezpieczeństwa pracy np. lekarze medycy pracy, pracownicy naukowi z tej branży.  Kandydatów  mogą nominować zakłady pracy, pracodawcy, organizacje związane ze służbami BHP, Czytelnicy, internauci i przedstawiciele redakcji ,,GL”.  Zgłosić się mogą także sami zainteresowani. Z tego prawa skorzystał już zielonogórski oddział Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP i nominował 15 osób, które przedstawiamy poniżej:

  • Waldemar Bobaryko z Głogowa. Starszy inspektor ds. BHP, zatrudniony w spółce Sitech w Polkowicach. W swojej firmie wprowadził m.in. system pozwalający na kontrolowanie wypadków przy pracy, incydentów oraz ich przyczyn (SMS o treści BHP.13 ).
  • Józef Bugiera z Raculi. Specjalista ds. BHP. Pracuje w Co­wan Mobel w Krzywańcu, prowadzi też własną działalność obsługując kilkanaście firm (BHP.9).
  • Dorota Danielak z Zielonej Góry. Główny specjalista ds. BHP, od ponad 30 lat zajmuje się BHP, pracuje w Urzędzie Miasta Zielona Góra (BHP.6).
  • Piotr Kojtych z Modrzycy. Emerytowany nauczyciel, od 6 lat prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z BHP. Jest głównym specjalistą ds. BHP (BHP.7 ). 
  • Adam Kosieliński z Zielonej Góry. Specjalista ds. BHP. Obecnie doraźnie zajmuje się nadzorem BHP (BHP.10 ).
  • Edward Kowal, profesor zwyczajny, pracownik naukowy Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy, wieloletni wykładowca problematyki bhp i ergonomii na Uniwersytecie Zielonogórskim (BHP.15 ). 
  • Julian Kozłowski z Sule­chowa. Starszy inspektor ds. BHP, ratownik, inspektor ochrony przeciwpożarowej. Pracuje w sulechowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (BHP.5 ).
  • Lesław Lisowski z Zielonej Góry, starszy inspektor ds. BHP, specjalista ds. ochrony środowiska. Zatrudniony w HL Personal w Sulechowie oraz na części etatu w Toppoint Polska (BHP.11).
  • Łukasz Ławrowski z Sule­chowa. Starszy specjalista ds. BHP, pracownik IPT Akromar. Nominowany za duże zaangażowanie i systematyczne podnoszenie  kwalifikacji (BHP.12 ). 
  • Piotr Rogowski z Nowogrodu Bobrz. Główny specjalista ds. BHP. Pracuje w Ford Germaz, prowadzi też własną działalność. Wykładowca w zakresie pierwszej pomocy przedlekarskiej (BHP.3).
  • Roman Skopczyński z Żar. Starszy inspektor ds. BHP. Wykładowca w zakresie BHP i PPOŻ. Audytor wewnętrzny zintegrowanych systemów zarządzania (BHP.1 ).
  • Tomasz Skrok ze Szczecina. Starszy specjalista ds. BHP. Ma własną firmę, działa na rzecz wielu firm, także zielonogórskich (BHP.4).
  • Jolanta Welcz z Zielonej Góry. Staszy specjalista ds. BHP. Pracuje na etacie w jednej z firm w Lubsku, prowadzi też  działalność gospodarczą (BHP.8 ).
  • Andrzej Wiater. Starszy specjalista ds. BHP. Zatrudniony  w Rockwool International A/S w Cigacicach na stanowisku kierownika ds. BHP (BHP.2).
  • Dorota Wołoszańska, lekarz medycyny. Ceniona za empatię, życzliwość, wiedzę medyczną i ogromną cierpliwością (BHP.14 ).

Możesz już zagłosować

Dziś o godz. 11 uruchomiony zostanie system do głosowania. Do 12 lutego, do 14.59 będzie można głosować przez internet - na stronie www.gaze­talu­buska.pl/bhp, a do 9 marca, do godz. 11.59 wysyłać SMS-y.

Jeden SMS to 10 punktów. Każdy może wysłać dowolną ilość SMS-ów. Natomiast dzienny limit głosów przez internet wynosi 3 z jednego urządzenia.

Aby zagłosować za pomocą SMS należy wpisać treść podaną przy kandydacie (np. BHP.33) i wysłać go  na nr 72355. Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Przebieg głosowania można śledzić na stronie www.gaze­talu­buska.pl/bhp.

Trzy osoby z największą liczbą głosów otrzymają dyplomy, z kolei kapituła konkursu przyzna, wg swojego uznania, statuetki i medale.

Przyślij zgłoszenie

Kandydatów można zgłaszać na stronie www.gazetalubu­ska.pl/bhp lub mailem na adres plebiscyt @gazetalubuska.pl. Czekamy do 22 lutego. O konkursie można przeczytać  również na stronie Stowarzyszenia: www.ospsbhp.zgora.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska