MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie Wawrzyny 2020: Naukowy, Literacki, Dziennikarski. Kto w tym roku otrzyma nagrody?

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Archiwalne zdjęcia z gali Lubuskie Wawrzyny 2019
Archiwalne zdjęcia z gali Lubuskie Wawrzyny 2019 Michał Korn
Jeszcze tylko do 18 stycznia można zgłaszać kandydatów do corocznych nagród Lubuskie Wawrzyny. Tradycyjnie nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: literackiej, naukowej i dziennikarskiej.

Lubuskie Wawrzyny mają już swoją wieloletnią renomę i cieszą się dużym zainteresowaniem pisarzy, naukowców i dziennikarzy.
Wawrzyn Literacki, organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, odbywa się w tym roku już po raz 27.

Archiwalne zdjęcia z gali Lubuskie Wawrzyny 2019

Lubuskie Wawrzyny 2020: Naukowy, Literacki, Dziennikarski. K...

Lubuskie Wawrzyny 2020 to promocja twórców i ich prac

Konkurs adresowany jest dla autorów związanych z województwem lubuskim, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach. Z kolei Wawrzyn Naukowy, w tym roku organizowany po raz 16., ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej. Natomiast Wawrzyn Dziennikarski służy promocji dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich, odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego. W tym roku odbędzie się 8. edycja tego konkursu.
Zgłoszenia książek posiadających ISBN oraz materiałów dziennikarskich wydanych w 2020 roku przyjmuje główny organizator Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (II piętro – sekretariat). Warunkiem zgłoszenia książek do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i Naukowego jest dostarczenie osobiście lub pocztą 3 egzemplarzy publikacji, natomiast do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego wymagane jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 18 stycznia 2021 r. Prosimy o dopisek na przesyłce „Lubuskie Wawrzyny” oraz określenie kategorii konkursu.

Zobacz też:

Zofia Mąkosa, kolejnymi tomami trylogii „Wendyjska Winnica”: „Cierpkie grona”, „Winne miasto”, „Dolina nadziei” – podbiła serca czytelników

Lubuskie Wawrzyny. Zofia Mąkosa, autorka trylogii „Wendyjska...

Lubuskie Wawrzyny - Srebrne pióra i nagrody pieniężne

Zwycięzców tegorocznych Lubuskich Wawrzynów poznamy podczas Gali, zaplanowanej na 25 lutego 2021 r.
Laureaci Konkursu otrzymają statuetki "Srebrne Pióra" oraz nagrody pieniężne.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z: dr Anną Polak (sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), tel. 880 509 324, e-mail: [email protected]; dr. Januszem Łastowieckim (sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Naukowego), tel. 736 600 470, e-mail: [email protected]; Anną Polus (sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego), tel. 68 45 32 603, e-mail: [email protected].
Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji dołączonej do regulaminu i dostarczenie jej do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wraz ze zgłaszanymi materiałami, bądź przesłanie jej skanu drogą elektroniczną na adres właściwego sekretarza. Podane dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie w celach związanych z konkursem.

Zobacz Lubuskie Wawrzyny 2019:

Lubuskie Wawrzyny partnerzy konkursu

Szczegółowe zasady konkursu zostały zamieszczone w regulaminach Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego, dostępnych na stronie internetowej www.wawrzyny.norwid.net.pl.
Partnerami w organizacji Wawrzynu Literackiego są: Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze i Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.
Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w ramach którego działa Collegium Polonicum w Słubicach), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Filia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, natomiast partnerem organizacyjnym Wawrzynu Dziennikarskiego jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich w Zielonej Górze.
Zofia Mąkosa o książkach „Cierpkie grona” i „Winne miasto” - tomach trylogii Wendyjska Winnica

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska