MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi są bez pracy To dramat!

Jakub Pikulik 95 722 57 72 [email protected]
archiwum GL
Niemal co piąty bezrobotny w naszym regionie nie ukończył 25. roku życia. Żadne to pocieszenie, że gorzej jest w innych krajach europejskich.

- To fatalna sytuacja - grzmią specjaliści od rynku pracy. Jak pomóc młodym w znalezieniu zatrudnienia? - Szukanie zatrudnienia za granicą już coraz mniej się opłaca. Mam znajomych, którzy 6-7 lat temu wyjechali do Anglii i nie przejmowali się tym, że może tam nie być pracy. Teraz takie wyprawy to już wielkie ryzyko. Są coraz mniej opłacalne - mówi Marzena Koniawska, młoda mieszkanka Gorzowa. Sama pracuje w sklepie odzieżowym, chociaż skończyła studia w Poznaniu. Takich ludzi jak Marzena jest sporo.

W Polsce ponad 27 proc. ludzi do 25. roku życia nie ma pracy. Jeszcze gorzej jest w Irlandii (29 proc.), Portugalii (39 proc.), Hiszpanii (35 proc.) czy Grecji (57 proc.). W Lubuskiem 18,9 proc. spośród wszystkich bezrobotnych stanowią osoby do 25. roku życia. Tak duży odsetek młodych bezrobotnych sprawił, że unijni urzędnicy przygotowują program, który ma rozwiązać problem.

Więcej o całej sprawie przeczytasz w piątek w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska