Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Nóż w wodzie" z epilogiem na scenie w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Za nami pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Jazzujące Muzeum"

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Po pokazie, zagrało trio jazzowe „The Epilogue” w składzie: Aleksander Bohatkiewicz (gitara basowa, mowa), Kuba Kolanko (instrumenty klawiszowe, wokale) i Dariusz Ratkowski (perkusja, instrumenty perkusyjne).
Po pokazie, zagrało trio jazzowe „The Epilogue” w składzie: Aleksander Bohatkiewicz (gitara basowa, mowa), Kuba Kolanko (instrumenty klawiszowe, wokale) i Dariusz Ratkowski (perkusja, instrumenty perkusyjne). Jarosław Wnorowski
W czwartek (29.02), w sali koncertowej Muzeum Ziemi Lubuskiej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Jazzujące Muzeum”. Wystąpił zespół „The Epilogue”, którego członkami są muzycy, grający nie tylko na lokalnych scenach.

Potęga drumli

Tradycją cyklu stały się już prezentacje obrazów ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tym razem był to obraz olejny „Kompozycja form I – Drumla” z 1970 r. spod pędzla Juliusza Majerskiego. To polski malarz, abstrakcjonista, który studia artystyczne odbył na wydziale grafiki w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu. Był współorganizatorem życia artystycznego na ziemi lubuskiej. Uczestniczył w wystawach plastyki lubuskiej w Zielonej Górze, Gorzowie i Międzyrzeczu.

Drumla najczęściej wykonana jest z metalu, przy czym instrumenty europejskie wykonywane są ze stali, natomiast azjatyckie z brązu.
Drumla najczęściej wykonana jest z metalu, przy czym instrumenty europejskie wykonywane są ze stali, natomiast azjatyckie z brązu. Jarosław Wnorowski

Drumla najczęściej wykonana jest z metalu, przy czym instrumenty europejskie wykonywane są ze stali, natomiast azjatyckie z brązu. Czasami np. na Dalekim Wschodzie, Indochinach, Alasce wykonywany jest z drewna, bambusa lub innych materiałów. Dzięki swojej prostej budowie instrument używany jest w różnych formach od wielu wieków i w różnych regionach świata: Środkowa i Wschodnia Azja, Indochiny, Indie, Alaska. W Europie popularny m.in. w muzyce cygańskiej.

- jak podaje wikipedia.

Jazowy Komeda

Po pokazie, zagrało trio jazzowe „The Epilogue” w składzie: Aleksander Bohatkiewicz (gitara basowa, mowa), Kuba Kolanko (instrumenty klawiszowe, wokale) i Dariusz Ratkowski (perkusja, instrumenty perkusyjne). To młoda, jazz-rockowa formacja z Zielonej Góry, która współpracuje z wieloma uznanymi już muzykami, również tymi zagranicznymi, takimi jak np. Rossano Sportiello (włoski pianista jazzowy średniego pokolenia, licznie koncertujący m.in. w USA). Zespół zdążył już zostać laureatem młodzieżowego festiwalu piosenki Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w 2022 r. Grupa obraca się w bardzo wszechstronnej muzyce i posiada własne aranżacje znanych i mniej popularnych utworów. W jej repertuarze znajdują się współczesne wersje standardów jazzowych oraz wykonania kompozycji wielkich jazzmanów jak: Herbie Hancock, Chick Corea, Ryo Fukui, Krzysztof Komeda (temat i wariacje z filmu w reżyserii Romana Polańskiego - "Nóż w wodzie"), a nawet jazzowa aranżacja kompozycji Fryderyka Chopina. Publiczność gorącymi owacjami przyjęła młodych muzyków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska