Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park Poetów zachwyca o każdej porze roku. Zobacz film i zdjęcia z tego magicznego miejsca

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Park Poetów w Zielonej Górze to magiczne miejsce, z wąwozami, stawami, bogatą roślinnością i zwierzętami. Zima, gdy teren przykryje biały puch, park wygląda bajkowo i jest chętnie odwiedzany przez zielonogórzan. Dlaczego? Zobacz film i zdjęcia! Znajdziesz na nich odpowiedź.

Park Poetów zachwyca o każdej porze roku. Zimą także prezentuje się pięknie i bajkowo. Wiedzą o tym doskonale obecni mieszkańcy Zielonej Góry, ale wiedzieli o tym także dawni zielonogórzanie. Park to przedwojenny teren rekreacyjny, o powierzchni około 101 hektarów, położony na terenach po dawnych kopalniach gliny na wschód od obecnej ul. Prof. Z. Szafrana, między końcem obecnej ul. Wazów i ul. Akademicką

Park Poetów w zimowej, marcowej krasie wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki.

Park Poetów zachwyca o każdej porze roku. Zobacz film i zdję...

Teren ten oficjalnie uznano za park 12 lat temu

Teren jest ciekawie ukształtowany. Zachwyca nie tylko rzeźba, wąwozy, jary, stary drzewostan, ale i trzy stawy: Dziady, Glinianki oraz Szmaragdowy. Pływają po nich kaczki, a zewsząd słychać śpiew ptaków.

Jest to jedyne miejsce w Zielonej Górze, gdzie występuje łuskiewnik różowy. Nie jest pod ochroną, ale w Lubuskiem jest rzadkością. Tu występuje 1,5 tysiąca stanowisk. Są tu też piękne okazy bluszczu pospolitego, który jest pod ochroną gatunkową.
Teren ten oficjalnie uznano za park 12 lat temu. A to dzięki inicjatywie Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

Park Poetów w zimowej, marcowej krasie wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki.
Park Poetów w zimowej, marcowej krasie wygląda bajkowo. Zielonogórzanie chętnie tu spacerują i podziwiają piękne widoki. Jacek Katos

Warto wybrać się na spacer do Parku Poetów

Pamiętajmy, że każdy spacer to skarb dla naszego organizmu. Nie tylko dlatego, że spalamy kalorie.
Przy szybkim chodzeniu zostaje pobrane 10 razy więcej tlenu. Obniża się niebezpieczeństwo zawału serca czy udaru mózgu o 50 procent. Spacer pomoże nam także uporać się ze stresem, smutnymi myślami i przesileniem jesiennym, Chodzenie redukuje choroby cywilizacji jak nadciśnienie, zużycie stawów czy bóle krzyża.

ZOBACZ TEŻ

Niewiele osób ciągle wie, że by zobaczyć wydmy, wcale nie musimy jechać wiele kilometrów nad morze. Wydmy śródlądowe możemy bowiem podziwiać w Bojadłach w powiecie zielonogórskim. Skąd się u nas wzięły? Powstały ok. 10 tysięcy lat temu, na terenach dawnych obniżeń, które wypełniały wody topniejącego lodowca. To one naniosły tu ogromne ławice piasku. Warto więc i to miejsce odwiedzić.

Ale hit! 10 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz, jakie cuda!

ZOBACZ TEŻ

O czym marzyła przez lata Zielona Góra? Wcale nie o tramwajach, jak chcą złośliwi. Wiele się o tych inwestycjach mówiło. Wywoływały one wiele emocji. Jedni bardzo chcieli, by te marzenia się spełniły, inni pukali się w czoło. Jaka byłaby dziś Zielona Góra, gdyby te planowane zadania stały się rzeczywistością?  Czy te niespełnione marzenia, kiedyś zostaną kiedyś zrealizowane?

To miało powstać w Zielonej Górze, ale się nie udało. O czym...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska