Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siedem miejsc parkingowych. Rodzice uczniów z Zielonej Góry martwili się, że przy nowej siedzibie szkoły zabraknie miejsc do parkowania

Wideo
od 16 lat
Rodzice uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze martwili się o miejsca parkingowe przy budowanej nowej siedzibie szkoły. Obwiali się, że będzie zaledwie siedem miejsc, kiedy dwie sale koncertowe pomieszczą blisko pół tysiąca osób. Sprawę zgłosili radnemu Jackowi Budzińskiemu, a ten złożył interpelację do prezydenta.

Budowa Zespołu Szkół Muzycznych w Zielonej Górze. Sprawa miejsc parkingowych

– Rada rodziców Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze zwróciła się z prośbą o zajęcie się sprawą, więc złożyłem odpowiednią interpelację. Rodzice zwrócili uwagę na to, że powstaje piękny obiekt, dzięki inicjatywie miasta i rządom Zjednoczonej Prawicy, ale projekt przewidywał zaledwie siedem miejsc parkingowych, to tzw. minimalne wymagania – relacjonuje radny miasta Zielona Góra Jacek Budziński.

W liście do radnego rodzice uczniów szkoły muzycznej napisali m.in., że są przekonani, że prezydent Janusz Kubicki, w podobny sposób, jak oni, postrzega rolę Zespołu Szkół Muzycznych w Zielone Górze: „Im większy prestiż szkoły, tym większa korzyść dla miasta i jego mieszkańców. Dodatkowo prezydent wysoko ceni rozwój ruchowy i aktywność fizyczną dzieci”.

– Rodzice wzięli sprawy we własne ręce. Zauważyli, że do rozbudowanego Zespołu Szkół Muzycznych przylega działka należąca do jednego z deweloperów, ale utraciła atrakcyjność, ponieważ praktycznie blok stałby przy szkole – wyjaśnia radny Budziński. – Miasto na prośbę rodziców zaczęło rozmowy z deweloperem. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Deweloper otrzyma inną działkę, a tę działkę przejmie miasto. Na tej działce będzie plac zabaw, bo do szkoły będą chodziły też małe dzieci. Będzie też boisko, bo przecież trochę trzeba się poruszać. A przede wszystkim będą tam dodatkowe miejsca parkingowe dla rodziców czy osób, które będą przyjeżdżały na koncerty.

Zielona Góra. Nowe miejsce na wydarzenia kulturalne

W sali widowiskowej będzie ponad 300 miejsc. Natomiast sala kameralna pomieści ponad 100 osób. Będą tam odbywały się koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

– To bardzo dobra wiadomość, nie znam jeszcze szczegółów, na ile miejsc będzie parking, czekam na ustalenia ostateczne ze strony urzędu miasta – podkreśla Honorata Górna, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. – Natomiast, sprawa parkingu została ujęta w sierpniu 2020 roku, kiedy zostało podpisane porozumienie pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotrem Glińskim, a prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim. W preambule porozumienia o wzajemnej współpracy i przejęciu szkoły jest ujęty parking. Cieszę się, że sprawy się finalizują pozytywnie dla szkoły, bo rzeczywiście po stronie miasta było zagwarantowanie terenu, a wykonanie parkingu leży po stronie ministerstwa.

Dyrektor szkoły podkreśla, że nowe miejsce będzie kuźnią talentów muzycznych dla Zielonej Góry i okolicy, a wręcz kołem zamachowym dla kultury miasta. Obiekt buduje się pry ul. Dzikiej w Zielonej Górze. Już wkrótce zacznie się etap wykańczania wnętrz. Będzie to siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, a także Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, które połączą się w Zespół Szkół Muzycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska