Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sulechów. Na strefie ekonomicznej Nowy Świat powstaje wielki zbiornik retencyjny!

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Gmina nie ponosi kosztów związanych z budową zbiornika retencyjnego
Gmina nie ponosi kosztów związanych z budową zbiornika retencyjnego Urząd gminy Sulechów
Od pewnego czasu w strefie ekonomicznej Nowy Świat koło Sulechowa bardzo dużo się dzieje. W marca br. rozpoczęła się tam budowa centrum dystrybucyjnego TJX Europe, należące do właściciela sieci salonów TK Maxx. Co ciekawe, firma odpowiedzialna za realizację tego projektu, Panattoni, rozpoczęła także budowę dużego zbiornika retencyjnego. Co wiemy o tej inwestycji?

Zbiornik retencyjny i system odprowadzania wody

Jak informuje urząd gminy cała inwestycja dotyczy stworzenia sieci kanalizacji deszczowej na strefie, składającej się ze zbiornika retencyjnego oraz kolektora tłocznego z odprowadzeniem wód do Sulechówki. W przyszłości system będzie obsługiwał cały teren Nowego Świata.

- Cieszę się, że bez większych problemów realizowane są kolejne zadania w naszej strefie i nie mam tu na myśli tylko budowanego centrum dla TJX ale także prace związane ze zbiornikiem retencyjnym i rurociągiem do odprowadzania wód deszczowych. To wzmacnia nasz potencjał gospodarczy - podkreśla burmistrz Wojciech Sołtys.

Zdaniem włodarza gminy, dzięki rozwojowi infrastruktury wodnej w przyszłości łatwiej będzie przyciągnąć nowych inwestorów na strefę. - Zbiornik będzie służył całemu obszarowi. Co warto zaznaczyć, cały projekt jest realizowany i finansowany przez firmę Panattoni, dlatego korzyść dla naszego samorządu jest podwójna - podkreśla Sołtys. Zaplanowany termin zakończenia prac to koniec września br.

TJX Europe uruchamia swoje centrum dystrybucyjne w Sulechowie.

W Sulechowie powstaje ogromna hala. TJX Europe buduje centru...

Centrum stworzy ponad 1000 miejsc pracy

Przypomnijmy, najważniejszym obecnie realizowanym projektem na Nowym Świecie jest budowa centrum dystrybucyjnego TJX Europe. Budynek o powierzchni ponad 61 tys. mkw. stanie na 23-hektarowej działce. Będzie to drugie w Polsce, po Wrocławiu, centrum dystrybucyjne firmy w Polsce i szóste w Europie, a zarazem największe w Europie kontynentalnej. Produkty z nowopowstałego obiektu będą transportowane do ponad 200 sklepów Tk Maxx, znajdujących się w Austrii, Holandii, Niemczech i Polsce. Centrum tylko w pierwszym roku działalności utworzy ponad 1000 miejsc pracy. W przypadku tej inwestycji termin zakończenia prac na przełom roku 2022 i 2023.

Wideo: Otwarcie farmy fotowoltaicznej w Sulechowie

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska