Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga: Złodzieje grasują na Winobraniu!

Źródło: KMP Zielona Góra
Policjanci starają się wyłapać złodziei w tłumie.
Policjanci starają się wyłapać złodziei w tłumie. archiwum GL
Tysiące winobraniowych gości odwiedza centrum miasta. Tłum ludzi, których uwaga skupiona jest na różnych atrakcjach. W tym tłumie niestety są także złodzieje, którzy mają swoje "żniwo". W ciągu ostatnich trzech dni siedem osób straciło swoje portfele lub telefony komórkowe.

Na służbę w winobraniowych patrolach kierowanych jest codziennie 100 policjantów. Niestety nie mogą oni pilnować każdej osoby i sprawdzać czy nie jest właśnie okradana. Musimy sami pilnować naszego mienia. Pamiętajmy, że złodzieje tylko czekają na okazję kiedy my przestajemy pilnować swoich kieszeni, torebek lub telefonów.

W sobotę torbę z towarem wartości 1300 zł pozostawioną przy stoisku stracił jeden z winobraniowych sprzedawców pochodzący ze Szczecina. Wieczorem w pubie na deptaku złodziej ukradł torebkę zielonogórzanki, która straciła w ten sposób portfel z dokumentami, pieniądze i telefon.

W niedzielę w południe złodziej ukradł z kieszeni portfel zielonogórzanina, wieczorem inna zielonogórzanka straciła swój telefon komórkowy przechodząc w tłumie. Bawiącej na Winobraniu mieszkance Niemiec w nocnym klubie złodziej ukradł telefon komórkowy.

Wczoraj w nocy 29-latka została okradziona w jednym z zielonogórskich klubów i straciła telefon komórkowy. Również 37-letni mężczyzna stracił telefonu komórkowego.

Pamiętajmy, że złodziej może nas obserwować licząc na nieuwagę czy nieostrożność i wykorzysta każdą nadarzającą się okazję.

Jak uniknąć kradzieży portfela, torebki czy telefonu komórkowego:

1. Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak i zabezpieczyć kieszenie.
2. Staraj się nosić telefon czy portfel w miejscu trudnodostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich, ale przy sobie np. w kieszeni koszuli, wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki, w przedniej kieszeni spodni.
3. Natomiast nie wkładaj telefonu ani portfela do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka. To zachęca złodziei do kradzieży.
4. Unikaj pokazywania telefonu innym czy przeliczania pieniędzy w portfelu na ulicy czy w autobusie, pociągu - odwraca to Twoją uwagę od otoczenia i usypia czujność.
5. Jeśli musisz skorzystać z telefonu na ulicy, to staraj się to robić w miejscu, gdzie jest dużo ludzi - spowoduje to, że złodziej będzie się czuł mniej pewnie. Pamiętaj, że chowając go po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie on jest.
6. Jeśli udajesz się w miejsce, gdzie torebki nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, siłownia, fitness klub, szpital, zabiegi rehabilitacyjne, specjalistyczne badania lekarskie, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni.
7. Nie pozostawiaj swoich rzeczy bez nadzoru: w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta), na stoliku w pubie, biurku lub torebce w pracy czy w kurtce w szatni.
8. Nie pozostawiajmy otwartego mieszkania, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę, zwłaszcza gdy w przedpokoju kładziemy torebki, kluczyki od samochodu czy dokumenty.
9. Pilnujmy swoich rzeczy i nie pozostawiajmy ich w przypadkowych miejscach np. telefonów na sklepowych ladach czy torebek w przymierzalniach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska