Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek w Lubuskiem protestowały setki rolników. Drogi w regionie są już przejezdne

(b)
Tak wyglądało w piątek centrum Zielonej Góry
Tak wyglądało w piątek centrum Zielonej Góry Mariusz Kapała
Na piątek, 9 lutego, rolnicy zapowiedzieli ogólnopolski protest. Kierowcy w wielu miejscach mogą spodziewać się utrudnień. W Lubuskiem można spodziewać się utrudnień w Gorzowie, Zielonej Górze, Dobiegniewie, Kostrzynie, Słubicach oraz we Wschowie. Sprawdź, jak wygląda obecnie sytuacjach na drogach w regionie.

GODZ. 16.05 - WIĘKSZOŚĆ DRÓG JEST JUŻ W PEŁNI PRZEJEZDNA

O godzinie 16.00 zakończyły się w Lubuskiem protesty rolników. Nie ma też już utrudnień na mości granicznym w Kostrzynie nad Odrą. Protestujący rolnicy z regionu powracają do swoich domów.

GODZ. 15.29 - ROLNICY KOŃCZĄ PROTEST W ZIELONEJ GÓRZE

Rolnicy wciąż jeszcze są w mieście, kierują się w stronę w kierunku ul. Wrocławskiej. Stamtąd ruszą do swoich domów.

Więcej przeczytacie tutaj: Protest rolników w Zielonej Górze. Centrum miasta zablokowało blisko 250 ciągników. - To nie koniec - zapowiada Rafał Nieżurbida

GODZ. 14.45 - CIĄGNIKI NA RONDZIE PCK W ZIELONEJ GÓRZE

Nieprzejezdne rondo skrzyżowanie ulic Dąbrówki, Zjednoczenia i Wojska Polskiego. Policja kieruje ruchem.
Nieprzejezdna ul. Wojska Polskiego od strony UZ w kierunku centrum. Zakorkowane ul. Zacisze, Działkowa.

Tak wyglądało centrum miasta po godz. 13.00:

Tak wyglądało w piątek centrum Zielonej Góry
Tak wyglądało w piątek centrum Zielonej Góry Mariusz Kapała

GODZ. 14.05 - ZAKOŃCZYŁ SIĘ PROTEST W DOBIEGNIEWIE NA DK 22

O godz. 14.00 rolnicy zakończyli protest na drodze krajowej nr 22 w Dobiegniewie. Nie ma już utrudnień na trasie Strzelce Krajeńskie - Człopa.

GODZ. 13.35 - CIĄGNIKI JADĄ W KIERUNKU CENTRUM ZIELONEJ GÓRY

Protestujący rolnicy przemieszczają się z parkingu przy nowym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w kierunku centrum miasta. Przejazd kolumny ciągników zarejestrowała nasza Czytelniczka:

od 12 lat

GODZ. 13.30 - ROLNICY U WOJEWODY

Przedstawiciele rolników udali się do urzędu wojewódzkiego. Wręczyli swoją petycję wicewojewodzie Tomaszowi Nesterowiczowi.

- Mogę panów zapewnić, że pismo trafi do ministerstwa rolnictwa. Zgadzamy się z Waszymi postulatami - mówi wicewojewoda rolnikom.

Czytaj więcej: Gorzów: protestujący rolnicy zajechali do urzędu wojewódzkiego

Rolnicy dotarli przed budynek urzędu wojewódzkiego w Gorzowie
Rolnicy dotarli przed budynek urzędu wojewódzkiego w Gorzowie Jarosław Miłkowski

GODZ. 13.25 - UTRUDNIENIA NA S3

Policja zamknęła węzeł Gorzów Północ na drodze ekspresowej S3 i wytyczyła objazd drogą wojewódzką nr 119. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do godz. 16.30.

GODZ. 13.08 - ZABLOKOWANA UL. GRANICZNA W KOSTRZYNIE

Ulica Graniczna w Kostrzynie nad Odrą jest kompletnie nieprzejezdna. Rolnicy zablokowali drogę. W korku utknęły ciężarówki.

GODZ. 11.45 - ROLNICY ZGROMADZILI SIĘ PRZY UL. WROCŁAWSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE

Parking przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze zapełnił się traktorami z przyczepami. Na pojazdach protestujący umieścili hasła. Organizatorzy zapowiedzieli udział 100 traktorów. Rolnicy mają wyjechać do centrum miasta o godz. 13.

GODZ. 11.30 – ROZPOCZĄŁ SIĘ PROTEST W DOBIEGNIEWIE

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 22 na odcinku Strzelce Krajeńskie - Człopa mogą spodziewać się utrudnień w rejonie Dobiegniewa. Natkną się tam na przemieszczające się ciągniki. Protest potrwa do godz. 14.00.

GODZ. 11.40 - ROLNICY PROTESTUJĄ W KOSTRZYNIE

W Kostrzynie nad Odrą zamknięty jest odcinek drogi między Rondem Twierdza a przejściem granicznym. Wjazd do miasta od strony Słubic i Górzycy jest zblokowany przez około 80 ciągników.

GODZ. 11.05 - ROLNICY GROMADZĄ SIĘ PRZY WĘŹLE S3 W GORZOWIE

W Gorzowie rolnicy zgromadzili się na stacji paliw przy południowym węźle drogi S3. Przed 11.00 było ich już kilkudziesięciu. Mieszkańcy na pewno poczują utrudnienia związane z ich protestem. Rolnicy zamierzają bowiem jechać dwoma pasami, a oprócz tego mają w planach podjechać też pod urząd wojewódzki.

Czytaj więcej: Rolnicy znów będą protestować na ulicach Gorzowa

W Gorzowie rolnicy zgromadzili się na stacji paliw przy południowym węźle drogi S3
W Gorzowie rolnicy zgromadzili się na stacji paliw przy południowym węźle drogi S3 Jarosław Miłkowski

GODZ. 10.39 - W ZIELONEJ GÓRZE ZAPOWIADANE SĄ UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Do Zielonej Góry przyjedzie ok. 100 pojazdów rolniczych. Ciągniki wjadą do samego centrum miasta. Kierowcy i pasażerowie autobusów miejskich mogą spodziewać się sporych utrudnień. Protest potrwa od godz. 13.00 do 15.00.

W związku z tym, że rolnicy wcześniej będą gromadzić się na parkingu przy ul. Wrocławskiej, Zakład Komunikacji Miejskiej przewiduje utrudnienia dla swoich pasażerów już od godz. 11.

Autobusy kursujące ulicami Wrocławską, Konstytucji 3 Maja, Podgórną, Chrobrego, Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego, Dąbrówki i Długą mogą przyjeżdżać na przystanki z opóźnieniem. Na pewien czas zostanie zamknięta ul. Bohaterów Westerplatte, wówczas z obsługi zostaną wyłączone przystanki Centrum.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, że ruch autobusów można śledzić na bieżąco za pośrednictwem interaktywnej mapy pod adresem: traveller.mzk.zgora.pl/vm/main

Czytaj więcej na temat protestu w Zielonej Górze: 100 rolniczych ciągników wjedzie do Zielonej Góry. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej

GODZ. 10.02 - CORAZ WIĘKSZE UTRUDNIENIA W KOSTRZYNIE

Około godziny 10 do Kostrzyna zaczęły zjeżdżać ciągniki i blokować drogi krajowe nr 31 i 22 od ronda Twierdza do przejścia granicznego.

W mieście jest dużo policji. Radiowozy stoją na newralgicznych skrzyżowaniach. Prawdopodobnie zablokowana będzie również ul. Sikorskiego już od ronda w centrum miasta. Kierowcy jadący w stronę Kostrzyna i wyjeżdżający z miasta powinny korzystać z dróg na Szczecin lub Gorzów. Te nie powinny być zablokowane.

Czytaj więcej: Protest rolników w Kostrzynie nad Odrą. Ciągniki zablokowały przejście graniczne i drogi krajowe

Kilkadziesiąt ciągników po obu stronach granicy zablokowało Kostrzyn nad Odrą
Kilkadziesiąt ciągników po obu stronach granicy zablokowało Kostrzyn nad Odrą Ryszard Dubik / Służby w akcji Kostrzyn nad Odrą

GODZ. 8.22 - ZAMKNIĘTY ZOSTAŁ MOST GRANICZNY W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ

Są utrudnienia na drodze krajowej nr 22. Po godz. 8 zamknięty został most graniczny w Kostrzynie. Rolnicza blokada zapowiadana jest do godz. 16.00.

Protestujący rolnicy gromadzą się na stacji Shell. Obecnie jest już około 30 ciągników rolniczych.

Czytaj także: Kostrzyn nad Odrą będzie sparaliżowany? Rolnicy z Polski i Niemiec zapowiadają blokady dróg. W mieście obradował sztab kryzysowy

TUTAJ ZAPLANOWANO PROTESTY W LUBUSKIEM

W województwie lubuskim rolnicy będą protestować w Gorzowie, Zielonej Górze, Dobiegniewie, Kostrzynie, Słubicach oraz we Wschowie w godz. 9.00 -16.00. W tym czasie mogą wystąpić duże utrudnienia w ruchu drogowym. Na drogach pojawią się policjanci ruchu drogowego, którzy w razie potrzeby będą regulować ruch i wskazywać kierowcom trasy alternatywne.

SPRAWDŻ MAPĘ PROTESTÓW W KRAJU

Rolnicy protestują przeciwko napływowi produktów rolnych i żywnościowych z Ukrainy, polityce rolnej Unii Europejskiej – szczególnie Zielonemu Ładowi oraz bierności polskiego rządu.

W piątek, 9 lutego wyjadą swoimi pojazdami na drogi w całym kraju. W Lubuskiem zapowiedzieli protesty w Kostrzynie, Zielonej Górze i Gorzowie. NSZZ RI „Solidarność” przygotował mapę protestów rolniczych, która aktualizowana jest na bieżąco. Wybierając się w podróż, warto sprawdzić, gdzie będą utrudnienia.

Mapa protestów:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska