MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy od kiedy zostanie wprowadzony trzeci etap znoszenia obostrzeń. Nareszcie pójdziemy do fryzjera, czy kosmetyczki!

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Premier Mateusz Morawiecki podał konkretne daty wdrażania trzeciego etapu luzowania obostrzeń.
Premier Mateusz Morawiecki podał konkretne daty wdrażania trzeciego etapu luzowania obostrzeń. Polska Press
Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski na specjalnej konferencji prasowej podali daty wprowadzenia trzeciego etapu luzowania obostrzeń. Dowiedzieliśmy się od kiedy będziemy mogli skorzystać z usług, fryzjerskich i kosmetycznych. Sprawdź, co zmieni się w najbliższym czasie.

Na ten dzień czekało wielu przedsiębiorców, ale też klientów, a w szczególności klientki salonów fryzjerskich czy kosmetycznych, które są zamknięte od dwóch miesięcy. Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podali konkretne terminy uruchomienia kolejnych etapów odmrożenia polskiej gospodarki.

Co zawiera trzeci etap? Według rządowej rozpiski, dotyczy on sektora gastronomii, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a także sklepów w galeriach handlowych. Dodatkowo - jeszcze w kwietniu - zaplanowano, że w ramach trzeciego etapu umożliwione zostanie organizowanie wydarzeń sportowych (w otwartej przestrzeni publicznej i bez udziału widowni), a także zorganizowanie opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3.

Morawiecki: - Zniesienia obostrzeń będą zależne od dyscypliny

- Cały czas apeluję o dyscyplinę. Rozumiem, że pandemia pozostawiła w naszych głowach bardzo trwały ślad. Wiemy też, że nic nie będzie już w taki prosty sposób, jak było wcześniej. Powrót do nowej normalności gospodarczej, zależy od naszego podejścia - mówił premier Mateusz Morawiecki - Nowe tygodnie nauczyły nas jak żyć z wirusem, a kolejne mają nam pozwolić żyć w nowym wymiarze. Wirus jest groźny i doskonale o tym wiemy. Widzimy, co dzieje się w śląskich kopalniach. Jednak w większości obszarów jest coraz mniej zakażeń. Nie chcemy zamykać województwa śląskiego, lecz chcemy jeszcze zwiększyć dla nich pomoc. Mamy dobre sygnały z pozostałych obszarów Polski. Tam liczba zakażeń jest bardzo niewielka. To skłania nas do przedstawienia trzeciego etapu odmrażania gospodarki - przyznał premier.

Koronawirus. Kiedy pójdziemy do fryzjera? Od kiedy zostaną otwarte zakłady fryzjerskie?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z usług fryzjerów skorzystamy ponownie od poniedziałku 18 maja. Oczywiście, w zakładach będą stosowane wszystkie środki ostrożności, a także wytyczne od Ministerstwa Zdrowia. Szczegółowe

Koronawirus. Co z zakładami kosmetycznymi? Kiedy będziemy mogli pójść do kosmetyczki?

Zakłady kosmetyczne zostaną ponownie otwarte w poniedziałek 18 maja. Zarówno pracownicy, jak i klienci będą musieli stosować się do obowiązujących zaleceń ministerstwa.

STRONA KOBIET – CIEKAWE INFORMACJE

Koronawirus w Polsce. Kolejny etap przywracania lokali gastronomicznych.

Otworzone zostaną kawiarnie, bary, restauracje - oczywiście z zachowaniem wszystkich restrykcji, z zachowaniem reżimu sanitarnego:

  • odległość dwóch metrów między stolikami,
  • limit czterech metrów kwadratowych na osobę,
  • dezynfekcja stolików,
  • dodatkowe wytyczne bezpieczeństwa.

Od 18 maja zwiększy się też limit pasażerów w komunikacji miejskiej. W kościołach oraz innych miejscach kultu religijnego będzie mogło pojawiać się więcej osób. Możliwe zostanie prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych.

Koronawirus w Polsce. Zmniejszony rygor na obiektach sportowych

Na stadionach, boiskach i orlikach będzie mogło przebywać więcej osób. Otworzone zostały hale sportowe i sale gimnastyczne, oczywiście z zachowaniem wszystkich ograniczeń.

Od 25 maja, w klasach 1-3 szkoły podstawowej zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi. Będą to zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Również zostaną dozwolone konsultacje maturzystów z nauczycielami. Od 1 czerwca wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli konsultować się z nauczycielami i poprawiać swoje oceny.

- Gospodarka musi funkcjonować. Musimy zrobić to w maksymalnie możliwym reżimie sanitarnym. Nadal musimy się izolować i dbać o bezpieczeństwo. Dużo zależy od nas - dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE: Chusteczki dezynfekujące. Jak je zrobić?

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska