Winobranie 2013. Drużyny biegną po puchar Lotto

(paw)
Mariusz Kapała
Na ul. Bohaterów Westerplatte wystartował czwarty Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Lotto. Wśród zespołów jest ekipa "Gazety Lubuskiej", a impreza odbywa się pod patronatem naszej redakcji.

Winobraniowy Bieg Lotto

Zawodnicy wystartowali przy biurowcu PGNiG. Pobiegną ul. Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego, Reja, Jedhaterówności, pl. Pocztowym, Drzewną, Kupiecką, pl. Matejki, Chrebrego, Bankową, al. Niepodległości, Ułańską i znów Bohaterów Westerplatte.

Do pokonania mają 2,5 km. Rywalizują drużyny. Reprezentację ma też "GL". To Ewelina Popławska, Aleksandra Maliszewska i Filip Pobihuszka.

Uwaga kierowcy! Ulice będą zamknięte. Pamiętajcie o tym, jeśli planujecie przemieszczać się po mieście samochodem. A utrudnienia potrwają kilka godzin, bo o 19.00 startuje 28. Nocny Bieg Bachusa na 10 km. Trasa jest ta sama. Biegacze pokonają cztery pętle.

Na starcie stanęło 100 drużyn. Wygrała jednostka wojskowa z Czerwieńska. Drugie miejsce zajął pułk artylerii z Sulechowa. Drużyna "Gazety Lubuskiej" była 39.

- Pod górkę, z górki... Trasa była fajna i urozmaicona. A patrząc na swój wynik, jestem pozytywnie zaskoczony - mówił na mecie Filip Pobihuszka, który 2,5 km pokonał w czasie około 10 min.

86. miejsce zajęła ekipa Falubazu. W jej składzie był Andrzej Huszcza, prezes Robert Dowhan i zawodniczka Klaudia Szmaj. - Od biegania wolę rolki i siłownię - przyznała Klaudia.