MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włodzimierz Czarzasty w Zielonej Górze mówił o jaskini antyaborcyjnego lwa. Skomentował trzy tematy, które we wtorek obiegły kraj

Wideo
od 12 lat
Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty odwiedził Zieloną Górę w ramach wyborczej akcji pn. „Lewica w trasie”. Podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się do spraw przeszukań u znanych polityków, wniosku o Trybunał Stanu dla Prezesa NBP i tabletki „dzień po”.

Sprawa tabletki "dzień po"

– Dzisiaj jaskinia antyaborcyjnego lwa, mówię o panu prezydencie Andrzeju Dudzie, ale w tej sprawie jesteśmy w stanie nawet z diabłem się spotkać, byleby walczyć o te rzeczy, które dla nas są jedne z najważniejszych, a dla kobiet najważniejsze, bo to jest prawo do ich ciał, do ich decyzji – mówił Włodzimierz Czarzasty w Zielonej Górze.

Chodziło o spotkanie posłanek Lewicy z prezydentem w sprawie podpisu rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne. Projekt został przyjęty przez Sejm i Senat RP, teraz czeka na podpis Prezydenta RP.

Konferencja prasowa Włodzimierza Czarzastego, współprzewodniczącego Nowej Lewicy, Zielona Góra, 26 marca 2024 r.

Włodzimierz Czarzasty w Zielonej Górze mówił o jaskini antya...

Wniosek w sprawie prezesa NBP

Marszałek Sejmu RP zabrał głos też w sprawie wniosku w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Adama Glapińskiego.

– Składamy ten wniosek z pełnym przekonaniem. Nie chcę wchodzić w szczegóły, które uzasadniają stronę merytoryczną, ale mogę powiedzieć jedno do pana prezesa: Jako szef instytucji zaufania narodowego, jako człowiek, który stoi na czele Narodowego Banku Polskiego, nigdy nie powinien pan oszukiwać ludzi, mówiąc młodemu pokoleniu, że może brać kredyty, bo nie będą podwyższane stopy procentowe, nie będą podwyższane w związku z tym raty za kredyty i nie będzie w Polsce inflacji, a powiedział pan to – mówił Wicemarszałek Sejmu RP.

W sprawie wtorkowego wejścia służb do domu Zbigniewa Ziobry i kilkudziesięciu innych osób, Czarzasty podkreślił, że wobec prawa wszyscy są równi, bez względu na to, jaka jest sytuacja.

– To jest pokazanie wszystkim, również nam rządzącym, że trzeba majątkiem państwa zarządzać w sposób uczciwy, pełnić funkcję w sposób uczciwy. Nikt, żadną funkcją się nie zasłoni. Uważam, że to jest dobry przekaz na przyszłość, żeby każdy wiedział o tym, że sprawiedliwość wcześniej, czy później zapuka do niego bez względu na to kim był i gdzie się znajduje – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Podczas konferencji prasowej mówiono o specjalnym SMS-ie dla mieszkańców. To skrót programu Szkoła, Mieszkanie i Szpital. O te trzy sprawy głównie chcą zadbać działacze Nowej Lewicy, startujący w wyborach samorządowych.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska