Wybory samorządowe 2018: Prezydent Janusz Kubicki...

  Wybory samorządowe 2018: Prezydent Janusz Kubicki przedstawił swoje propozycje [ZDJĘCIA]

  Maciej Dobrowolski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Janusz Kubicki przemawiał w Planetarium Wenus.
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Dobrowolski

  W poniedziałek w Planetarium Wenus Janusz Kubicki podsumował poprzednie lata swoich rządów i de facto ogłosił swój start w nadchodzących wyborach. Przy okazji poznaliśmy także drużynę prezydenta, czyli kandydatów jego komitetu do rady miasta.
  Spotkanie rozpoczęła prezentacja, która miała unaocznić widzom, jakim miastem była Zielona Góra przed rządami Janusza Kubickiego. – Nie da się mówić o przyszłości nie nawiązując do przeszłości. W pewnym momencie potencjał gospodarczy Zielonej Góry przestał istnieć, nie było nas na mapie. Upadły wielkie zakłady, takie jak browar, Zefam Polska Wełna. Kłóciliśmy się i patrzyliśmy na Gorzów. Zielona Góra nie miała pomysłu sama na siebie, zaczęliśmy porównywać się do Gubina czy Krosna Odrzańskiego.
  A to przecież o wiele mniejsze ośrodki. Chciałem to zmienić i zacząłem o to walczyć, wspólnie z moim współpracownikami, kolegami i przyjaciółmi. I ruszyliśmy do przodu – tłumaczył zebranym prezydent Kubicki.
  Zobacz galerię
  Następnie włodarz miasta wymieniał kolejne inwestycje, które udało się zrealizować w ostatnich latach, zarówno te starsze jak na przykład budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego czy też nowsze jak rower miejski. Na tej liście znalazło się też m.in. Centrum Przyrodnicze, Planetarium Wenus, nowe hospicjum, boisko do futbolu, Dom Harcerza czy też elektryczne autobusy – słowem wszystkie najważniejsze miejskie inwestycje.

  Sporo miejsca w wystąpieniu poświęcono kwestiom gospodarczym. – Dbajmy o nasze lokalne firmy. Jestem szczególnie dumny z takich przedsiębiorstw jak LUG czy też Streamsoft, które wywodzą się z Zielonej Góry – mówił J. Kubicki. I w tym kontekście pochwalił także Uniwersytet Zielonogórski, bowiem w jego ocenie firmy informatyczne lokują u nas swoje siedziby dzięki uczelni.

  Janusz Kubicki mówił także o przyszłych planach. – Nienawidzę obiecywać gruszek na wierzbie. Jak coś się powie to później trzeba tego dotrzymywać – przekonywał. Jako kolejne inwestycje została wymienia obwodnica południowa, intensywniejsza walka z ruderami oraz budowa kompleksowych dobrze zaprojektowanych osiedli, ze szkołami i przedszkolami.
  Zobacz galerię
  W kwestii braku miejsc postojowych miasto miało rzekomo rozważać budowę parkingów pod boiskami. Choć nie zdecydowano się na konkretne rozwiązanie prezydent obiecał zmierzyć się z tym problemem. Dowiedzieliśmy się także, że zapadła decyzja o budowie nowego bloku gazowo-parowego w elektrociepłowni.

  - Będę także zabiegał, aby powstały nowe kompleksy rekreacyjne. Marzy mi się rozbudowa Wzgórz Piastowskich. Tak, aby cała rodzina, dziadkowie z wnuczkami mogli pójść w to miejsce i wypoczywać – twierdzi Janusz Kubicki. Wedle prezydenta w tym miejscu mogłoby powstać m.in. lodowisko oraz całoroczny stok do zjeżdżania.

  Co warte odnotowania Janusz Kubicki powstrzymał się od atakowania swoich politycznych rywali - podczas spotkania nie krytykował konkurentów, ani nie odnosił się do ich propozycji.

  Na koniec konwencji poznaliśmy listy wyborcze do rady miasta komitetu KWW Janusz Kubicki Bezpartyjni. Znalazły się tam takie nazwiska jak Andrzej Bocheński, Robert Górski, Paweł Wysocki, Grzegorz Hryniewicz, Tomasz Sroczyński, Wiesław Kuchta, Filip Gryko, Andrzej Brachmański czy też Emilia Kondrad. Ale także i Robert Sapa, były członek Platformy, który został z niej wyrzucony po pewnych problemach z prawem...
  Zobacz galerię
  Zobacz też wideo: Zielona Góra. Piotr Barczak krytykuje Janusza Kubickiego za nadmierną ilość inwestycji w roku wyborczym

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo