MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów 2024 w Szprotawie! Mirosław Gąsik zwyciężył w pierwszej turze, ogromną przewagą głosów!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dopiero w powyborczy poniedziałek 8 kwietnia 2024 Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów burmistrza Szprotawy. Dotychczasowy włodarz zwyciężył w pierwszej turze, ogromną przewagą głosów. Jego dwóch konkurentów było bez żadnych szans. Zobaczcie wyniki poniżej.

W niedzielę 7 kwietnia 2024 na stanowisko burmistrza Szprotawy kandydowały trzy osoby. Obecny burmistrz Mirosław Gąsik zdeklasował kandydatów w pierwszej turze. Zobaczcie wyniki poniżej

 • Mirosław Gąsik (49 lat), KWW Mirosława Gąsika. 4.858 głosów i 72,25 proc. poparcia
  Obecny burmistrz Szprotawy ma też spore doświadczenie samorządowe. Był przewodniczącym Rady Powiatu Żagańskiego w latach 2014-18. W 2018 roku wygrał w drugiej turze w wyborach na burmistrza Szprotawy. Pokonał ówczesnego burmistrza Józefa Rubachę. W październiku 2019 roku burmistrz Mirosław Gąsik został zatrzymany przez CBA pod zarzutem żądania 500 tys. zł łapówki w zamian za pomoc w nabyciu nieruchomości stanowiącej własność gminy. Przesiedział w areszcie śledczym 9 miesięcy, po czym został wypuszczony przez sad i w sierpniu 2020 roku wrócił na zajmowane stanowisko, również decyzją sądu. 24 stycznia 2024 burmistrz został uniewinniony od wszystkich zarzutów przez Sąd Rejonowy w Żaganiu.
  W czasie, gdy burmistrz przebywał w areszcie, mieszkańcy gminy kilkakrotnie organizowali manifestacje w jego obronie. Gdy wrócił na stanowisko, ostro zabrał się do pracy. W mieście i na wsiach powstało wiele inwestycji, zaś w strefie przemysłowej w Wiechlicach jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać nowe zakłady. Między innymi chiński tygrys motoryzacyjny Minth, a wkrótce powstanie zakład chemicznego giganta Kingfa.
 • Łukasz Kowczyk (47 lat) KWW Niezależni dla Gminy Szprotawa. 1.429 głosów i 21,25 proc. poparcia.
  Łukasz Kowczyk również ma spore doświadczenie samorządowe, jako były radny miejski Szprotawy i etatowy członek zarządu powiatu żagańskiego. W 2014 roku ubiegł się o mandat radnego powiatu, ale go nie otrzymał. Za to został powołany do zarządu powiatu. Zajmował się m.in. sprawami geodezji i finansami. Obecnie pracuje w ZGKiM Iłowa. Zajmuje się administrowaniem zasobem mieszkaniowym gminy Iłowa, stadionem miejskim i cmentarzem komunalnym w Iłowej.
 • Dariusz Pankiewicz (56 lat) KWW Niezależni. 437 głosów i 6,5 proc. poparcia.
  Podinspektor Dariusz Pankiewicz jest policjantem na emeryturze. Przez kilka lat był zastępcą, a następnie komendantem komisariatu w Szprotawie. Obecnie pracuje jako dowódca zmiany w firmie ochroniarskiej z Wrocławia.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska