Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa prac Cezarego Bednarczyka zaskakuje światłem nad morzem i na miejskiej ulicy. Zobacz te obrazy w galerii Pro Arte w Zielonej Górze

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
W Galerii Pro Arte otwarta została wystawa prac Cezarego Bednarczyka pt. „Ze światłem”. Można ją oglądać do 18 listopada. Malarz jest zielonogórzaninem, a jego ulubioną techniką jest akwarela.

Jak przyznaje Cezary Bednarczyk, działa w różnych technikach akrylowych czy olejnych, ale najłatwiej jest mu się wyrażać w akwareli. Na wystawie prezentuje 51 prac, w większości wykonanych w ubiegłym roku. Nigdzie nie były one jeszcze pokazywane.

Otwarcie wystawy prac Cezarego Bednarczyka pt. Ze światłem w zielonogórskiej galerii Pro Arte

Wystawa prac Cezarego Bednarczyka zaskakuje światłem nad mor...

Wystawa w Pro Arte. Prace akwarelowe Cezarego Bednarczyka

Ciężko było mu znaleźć temat, łączący wszystkie prezentowane prace, ale na pewno elementy wspólnym jest światło.

- Zgłębiam to światło, w jaki sposób ono oddziałuje na otoczenie. Możemy to światło zobaczyć w różnych miejscach, np. nad morzem czy miejskiej ulicy – mówi Cezary Bednarczyk. – No i pamiętajmy, że najlepszym sąsiadem światła jest cień…

Malarz nie kryje zadowolenia, że swoje nowe prace może pokazać w swoim rodzinnym mieście. Urodził się w 1988 roku. W wieku 17 lat założył kapelę rockową… Ale to jednak malarstwo stało się jego wielką pasją. Jest absolwentem Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Otwarcie wystawy prac Cezarego Bednarczyka pt. Ze światłem w zielonogórskiej galerii Pro Arte
Otwarcie wystawy prac Cezarego Bednarczyka pt. Ze światłem w zielonogórskiej galerii Pro Arte Tomasz Daiksler

Kim jest autor wystawy "Ze światłem"?

Cezary Bednarczyk dyplom uzyskał w 2015 roku w pracowni prowadzonej przez profesora Stanisława R. Kortykę. Finalista 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „PROMOCJE 2015”, Galeria Sztuki w Legnicy (2015); laureat wyróżnienia w Konkursie Sztuk Wizualnych Dziennika Gazety Prawnej „Pro Arte” na najlepszy dyplom artystyczny, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2016). Brał udział w wystawach: Struktury, Galeria Twórców Galera, Zielona Góra (2012); Pejzaże, Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego (2014); Trójkąty i kwadraty, Muzeum Regionalne w Kutnie (2014); Się Maluje, Lubuski Teatr w ramach „Pokot-u”, Zielona Góra (2015); Wybór, Galeria CKiS „Wieża Ciśnień”, Konin (2015); Dyplomy 2015, Galeria Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego (2015); Restytucje 4, Galeria CKiS „Wieża Ciśnień”, Konin (2016); Portret o wielu twarzach, Galeria Sztuki PRO ARTE, Zielona Góra (2016); Moje pola/My fields, Mediateka Szklana Pułapka, Zielona Góra (2016).

Otwarcie wystawy prac Cezarego Bednarczyka pt. Ze światłem w zielonogórskiej galerii Pro Arte
Otwarcie wystawy prac Cezarego Bednarczyka pt. Ze światłem w zielonogórskiej galerii Pro Arte Tomasz Daiksler

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska