MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żagań.Poleciała głowa komendanta żagańskiej policji. Powód? Szefowie formacji milczą, a ludzie wiedzą swoje...

Lucyna Makowska
Mł.nsp. Daniel Gotthardt nominację na szefa żagańskiej policji odbierał nieco ponad rok temu...
Mł.nsp. Daniel Gotthardt nominację na szefa żagańskiej policji odbierał nieco ponad rok temu... Arch. KWP Gorzów
Daniela Gotthardta ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Żaganiu odwołała nadinsp.Helena Michalak, szefowa lubuskiej policji. Na razie zastępuje go... pierwszy zastępca.

- Rozkaz popisany został 17 sierpnia, przez kierownictwo lubuskiej policji - poinformował sierż. szt. Mateusz Sławek z biura prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.- Obecnie zastępuje go mł. insp. Jacek Banc.
Pytany o powody dymisji stwierdził, że policja nie komentuje tej decyzji.
Skargi i wpadki nie wróżyły dobrze karierze komendanta
O odwołaniu 43-letniego mł. insp. Daniela Gotthardta mówiono od dłuższego czasu. A to za sprawą nagminnych skarg ze strony podwładnych kierowanych do kierownictwa lubuskiej policji. Policyjni związkowcy mieli skarżyć się na nierówne traktowanie funkcjonariuszy przez komendanta. Szerokim echem odbiły się też ostatnie wydarzenia w Iłowej, gdzie aresztowano policjanta podległego Gotthardtowi komisariatu. Podczas zatrzymania, funkcjonariusz miał przy sobie również narkotyki. Ale dużo poważniejszym zarzutem jest podejrzewanie go o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą, okradającą babkomaty nie tylko w lubuskim.
Policyjnej karierze powołanego 26 kwietnia 2018 roku na komendanta powiatowego żagańskiej policji nie wróżyło to niczego dobrego.
Rok temu zachował stanowisko
Przypomnijmy, to D. Gotthardt jako jeden z nielicznych, rok temu zachował stanowisko, po tragicznym wypadku w Świnoujściu, w którym pod koniec czerwca z okna ośrodka wypoczynkowego MSWiA wypadł szef lubuskich antyterrorystów. To tam odbywała się odprawa lubuskiej policji. Po odprawie w jednej z sal zaczęła się nocna impreza z alkoholem. Plotkowano, że po wypadku biorący w niej udział mundurowi nie chcieli poddać się badaniu na zawartość alkoholu i nie stawili się na porannej odprawie, jednak oficjalnie rzecznicy służby tego nie potwierdzili. Nieoficjalnie wiadomo, że D. Gotthardt, był wówczas jednym z nielicznych, który dmuchał w alkomat. Stanowiska stracili obecni na szkoleniu komendanci powiatowi policji w Żarach, Słubicach i Krośnie Odrzańskim. Z formacji „wylecieli” też wówczas powołani pełniący obowiązki komendantów, ale i szef lubuskiej policji i jego ówczesny zastępca.
Odwołanie po urlopie
Wróćmy jednak do szefa żagańskiej policji. D. Gotthardta zabrakło 24 lipca na tegorocznym święcie policji. Już wtedy przebywał na zwolnieniu lekarskim. Rozkaz o odwołaniu otrzymał najprawdopodobniej po powrocie do pracy.
Służbę w policji pełnił 25 lat, a ostatnie 14 lat na stanowiskach kierowniczych. Z Komendą Powiatową Policji w Żaganiu związany był od 2013 roku, gdzie najpierw był pierwszym zastępcą komendanta powiatowego, a od 27 lutego pełnił obowiązki komendanta.
Zastąpi ł komendanta
Teraz zastąpił go na stanowisku mł insp. Jacek Banc, który w policji służy od 28 lat, a przez 23 lata związany był z Komendą Powiatową Policji w Głogowie. Dotąd był on pierwszym zastępcą D. Gotthardta.

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska