Akademicy z Krakowa poczuli słodki smak zemsty. Zabrali siatkarzom Olimpii Sulęcin wszystkie trzy punkty

Robert Gorbat
Sulęcinianie (niebieskie stroje) zdołali wydrzeć rywalom z Krakowa tylko jednego seta. Natalia Grabarczyk/Tauron 1 Liga
AZS AGH Kraków pokonał w sobotę (11 lutego) Olimpię Sulęcin 3:1 w meczu 21. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi Mężczyzn. To był udany rewanż akademików za październikową wygraną sulęcinian w takich samych rozmiarach.

AZS AGH KRAKÓW – OLIMPIA SULĘCIN 3:1 (25:19, 25:18, 23:25, 25:20)

• AZS AGH: Borkowski, Miniak, Gomułka, Tokajuk, Rymarski, Krawiecki, Dereń (libero), Czyrek (libero) oraz Janusz, Putkowski, Zawadzki i Kraut.
  • Olimpia: Michalak, Prokopczuk, Subotić, Lipiński, Turek, Leitermeier, Sabczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Grzegorczyk, Szymczak, Koliński i Kłysz.
  • Sędziowały: Luiza Szymańczak i Agnieszka Myszkowska.
  • Widzów: 300.

Koniec marzeń sulęcinian

Jeszcze niedawno wydawało się, że krakowianie i sulęcinianie stoczą bezpośrednią rywalizację o miejsce w czołowej „ósemce” pierwszej ligi, premiowane udziałem w play offach. Po sobotnim meczu wiadomo już, że szansę na taki wynik mają tylko akademicy. „Olimpijczyków” kolejny raz czeka walka do upadłego o utrzymanie się na zapleczu Plus Ligi.

Akademicy ruszyli, jak lawina

Sobotni mecz trwał aż godzinę i 46 minut. W dwóch pierwszych setach goście trzymali się tylko do połowy tych partii. W pierwszym „odjazd” gospodarzy rozpoczął się od rezultatu 13:12, a w drugim od remisu 7:7. Ostre, bite z wyskoku zagrywki Łukasza Rymarskiego, szczelne bloki jego kolegów oraz skuteczne ataki Bartosza Gomułki i Karola Borkowskiego sprawiły, że miejscowi szybko uzyskiwali 3-4 „oczka” przewagi, którą następnie spokojnie pilnowali do ostatniej piłki.

Krótka chwila nadziei

Sulęcinianie podnieśli głowy w odsłonie numer trzy. Do stanu 20:20 zespoły szły „łeb w łeb”, choć tym razem to Olimpia posiadała inicjatywę, zaś AZS AGH wciąż ją gonił. W końcówce decydujące okazały się zagrywki Aleksa Kłysza, po których przyjezdni uzyskali trzypunktową przewagę (20:23). Kropkę nad „i” postawił za trzecim setbolem Grzegorz Turek, skutecznie atakując ze skrzydła.

Punkty zostały pod Wawelem

Marzenia Lubuszan od doprowadzeniu do tie breaka trwały do rezultatu 18:17 w czwartym secie. Ich katem okazał się świetnie serwujący Gomułka, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 22:17. W ostatniej akcji meczu Dominik Koliński nadział się na blok rezerwowego Jakuba Krauta i wszystkie trzy duże punkty zostały pod Wawelem.
MVP spotkania został wybrany Marcin Krawiecki.