Ani Mru Mru, Mozil, Szczęściarze, Flis Odrzański... Zobacz, ile się dzieje w Lubuskiem tego weekendu. I wybierz się!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Lubuskie Lato Kulturalne w OW Temar w Dąbiu: w sobotę, 10 lipca –– znakomity spektakl komediowy Lubuskiego Teatru – „Szczęściarze”. Grają m.in.: Ernest Nita, Janusz Młyński
Lubuskie Lato Kulturalne w OW Temar w Dąbiu: w sobotę, 10 lipca –– znakomity spektakl komediowy Lubuskiego Teatru – „Szczęściarze”. Grają m.in.: Ernest Nita, Janusz Młyński RADOCHNA ŚMIGIELSKA PHOTOGRAPHY/LT
Lubuskie sceny i place w weekend 9-11 lipca 2021 tętnią życiem. Zajrzyjcie do naszego kalendarium imprez. I wybierzcie się!

Międzyrzecz

Zespół Biała Ćma da koncert na zamkowym dziedzińcu

Muzyczne Oblicza Kultury to cykl koncertyów artystów na zamku pod patronatem burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. Na początek Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprosił zespół Biała Ćma.
Białą Ćmę założyli zielonogórzanin Kajetan Suder i gorzowianin Sebastian Siuda. Ciekawe nuty towarzyszą tu tekstom autorskim i polskich poetów (Ewa Andrzejewska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Marek Dyjak, Jacek Katos…), ale jest też utwór estońskiego barda Jaana Orelipoissa Pehka. Całość składa się na intrygującą, miejscami porywającą, piosenkę z tekstem. Mądrym tekstem, a to dziś niezbyt częste zjawisko… Biała Ćma ma na koncie płytę „Pojawienia”.
Biała Ćma da koncert na dziedzińcu zamku w niedzielę, 11 lipca o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Cigacice

Ahoj, już do nas płyną! 25. Flis Odrzański 2021 zawinie do Portu Cigacice oraz…

1 lipca 2021 r. w Ścinawie rozpoczął się 25. Flis Odrzański. Na liczącej 414 kilometrów trasie do Szczecina tradycyjnie są przystanki w Lubuskiem. Uwaga! W piątek, 9 lipca 2021 r. uczestnicy flisu zawiną do Portu Cigacice – będzie się działo!
Już o 14.00 w Porcie Cigacice rozpocznie się Bazar Rzeka, a o 15.00 ruszy pierwszy pokaz kulinarny (drugi o 17.00) – „Rarytas Lubuski w kuchni”. O 15.45 w Porcie Cigacice rozpocznie się prelekcja na temat ziół i ziołolecznictwa. O godz. 17.00 – oficjalne powitanie Flisu Odrzańskiego z odśpiewaniem Hymnu Flisu. O 19.00 – koncert Michała Zygmunta – Dźwięki Odry. O 20.30 – koncert Orkiestry Tanecznej Wihajster. Od 21.30 – zabawa z DJ Żabą.
W piątkowy poranek, 9 lipca 2021 r. o godz. 7.00 uczestnicy Flisu pojawią się w marinie w Nowej Soli. I w piątek o 17.00 – impreza w Cigacicach. W sobotę, 10 lipca o 12.00 spotkanie w Nietkowie, o 14.00 w Będowie, a o 18.00 w Gostchorzu. W niedzielę, 11 lipca o 8.00 - przystanek w Krośnie Odrzańskim.

Dąbie

Lubuskie Lato Kulturalne: kabaret Ani Mru Mru

W piątek, 9 lipca – w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego w Ośrodka Wczasowego Temar – czadu da znany kabaret Ani Mru Mru! Początek o 20.30.

Gorzów Wlkp.

Czesław powie: Dobry wieczór

Przed nami kolejna odsłona „Dobry Wieczór Gorzów”. Na głównej scenie na Starym Rynku w sobotę, 10 lipca od 19.00 czekają nas dwa występy. Najpierw w „Koncercie na luzie” zagrają muzycy Filharmonii Gorzowskiej (Aleksandra Bogacka-Pajdzik - wokal, Natalia Chmurczyk - ukulele, Mateusz Rzytka - gitara basowa, Aleksander Lasek - perkusja, Dawid Pajdzik - klawisze, gitara). Po nich będzie niecodzienne połączenie monodramu, stand-upu i koncertu - wystąpi Czesław Mozil.
(JM)

Dąbie

Lubuskie Lato Kulturalne: Kogo uszczęśliwią i rozbawią „Szczęściarze”?

W sobotę, 10 lipca – w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego w Ośrodka Wczasowego Temar – znakomity spektakl komediowy Lubuskiego Teatru – „Szczęściarze”. Na bohaterów sztuki (grają: Anna Stasiak, Janusz Młyński, Jerzy Kaczmarowski, Ernest Nita, Marek Sitarski) autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty nagle spada… szczęście. Ich los odmienia los (lub losy) z kolektury… Na horyzoncie pojawiają się miliony. I miliony kłopotów! Początek o 20.30. Bilety: 50 zł.

Gorzów Wlkp.

Masa propozycji. Tylko wybierać

W sobotę, 10 lipca w Wartowni przy Wale Okrężnym od 18.00 wystąpią: K-Paul, Jaykosy, Pitchracer, Simon, Size i Karlo. Z kolei o 20.30 na Scenie Letniej w Teatrze Osterwy rozpocznie się sztuka „Pierwszy raz” w wykonaniu Artura Gotza i Anny Walkowiak-Sikorskiej.
W niedzielę o 16.00 na Starym Rynku dwa koncerty - kwartet smyczkowy Con Amabile da koncert muzyki irlandzkiej, a po nim Balkan Spirit Projekt zaprezentuje muzykę bałkańską. O 18.00 na placu przed Filharmonią Gorzowską będzie kolejny Piknik Chopinowski (tym razem zagra Marcin Wieczorek), a o 20.30 na Scenie Letniej - monodram „Kolega Mela Gibsona” w wykonaniu Adama Dzieciniaka.
(JM)

Złotnik/Gmina Żary

Lubuski Teatr z „Gusłami” i Mickiewiczem w Złotniku

Tym razem Złotnik zobaczy spektakl „Gusła”, z którym Lubuski Teatr w Zielonej Górze objeżdża małe miejscowości w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Plenerowe widowisko na podstawie II i IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza wyreżyserował Grzegorz Bral. W obsadzie – dobrze znani z zielonogórskiej sceny: Elżbieta Donimirska, Aleksander Podolak, Joanna Koc, Romana Filipowska, Katarzyna Kawalec, Radosław Walenda, James Malcolm i gościnnie: Paweł Wydrzyński oraz Daniel Zawada. Aktorom towarzyszą muzycy.
W Złotniku najpierw w piątek, 9 lipca o 17.00 przy świetlicy wiejskiej – warsztaty dramaturgiczne, muzyczne, aktorskie i ruchowe z twórcami dramatu. A w sobotę, 10 lipca o 21.00 – widowisko „Gusła” i biesiada.

Zielona Góra

Malarstwo Joanny Sieradzkiej w Galerii Pro Arte

Galeria Pro Arte OZ ZPAP zaprasza na wystawę „Odbicia” - malarstwo Joanny Sieradzkiej. Ekspozycja czynna w galerii przy Starym Rynku od piątku, 9 lipca 2021 r.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: koncerty, filmy, spektakle…

Lato Muz Wszelakich w piątek, 9 lipca 2021

 • W piątek, 9 lipca o 11.00 – w cyklu „Bajki, bajdy, banialuki”: spektakl „Złota rybka” Teatru Cztery Kąty z Zielonej Góry. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.
 • W piątek, 9 lipca o 20.00 - Artystyczne Gniazdo Cafe Noir: koncert zielonogórskiego zespołu Meteroids w Cafe Noir przy al. Niepodległości.
 • W piątek, 9 lipca o 21.30 - kino letnie: „Wszystkie pieniądze świata”, reż. Ridley Scott.ZOK zaprasza do swojej filii w Pałacu w Starym Kisielinie.

Lato Muz Wszelakich w sobotę, 10 lipca 2021

 • W sobotę, 10 lipca o 10.00 - relaks na sportowo z Funfit 2. Instruktor: Elżbieta Tatarczuk. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolina Gęśnika.
 • W sobotę, 10 lipca o 12.00 - rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Clown Wesołek i Animatorzy oraz DJ Hannah. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolina Gęśnika.
 • W sobotę, 10 lipca o 18.00 - Koncert w Ogrodzie Botanicznym.
 • W sobotę, 10 lipca o 20.00 - Artystyczne Gniazdo Cafe Noir: koncert zespołu The Polished Head w Cafe Noir przy al. Niepodległości.
 • W sobotę, 10 lipca o 21.30 - okno na muzykę: Thalloris Quartet w składzie Beata Gołemberska (skrzypce), Anna Kulak (wiolonczela), Ewa Schuhmacher (altówka), Kamila Susłowicz (skrzypce). Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i Zielonogórski Ośrodek Kultury za zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu.
 • W sobotę, 10 lipca o 21.30 - rodzinne kino letnie: „Lego przygoda II”, reż. Mike Mitchell. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do swojej filii w Pałacu w Starym Kisielinie.

Lato Muz Wszelakich w niedzielę, 11 lipca 2021
W niedzielę, 11 lipca o 17.00 - Koncert Orkiestry Dętej Zastal. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal zaprasza na plac przed Filharmonią Zielonogórską.

Zespół Biała Ćma o debiutanckiej płycie „Pojawienia”

Zielona Góra

Rodzinny Rajd Rowerowy ze Stowarzyszeniem "Kolorowy Chynów"

W niedzielę, 11 lipca, o godz. 11.00 z boiska sportowego Chynowianka wyruszy Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów". Uczestnicy wybiorą się malowniczą trasą do Przytoku. Na miejscu zaplanowano wspólne grillowanie, gry i zabawy. Obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Zielona Góra, niedziela, 11 lipca, start o godz. 11.00, obowiązywały zapisy u organizatorów

Cigacice

Koncert Daniela Grupy na Przystani Tu

W sobotę, 10 lipca 2021 r., na Przystani Tu przy Porcie Cigacice da recital fortepianowy „zanim nadejdzie noc” - Daniel Grupa.
Urodzony w Sulechowie pianista, kompozytor, muzyk zespołu Anny Wyszkoni (od 2012 roku), szef artystyczny Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, miłośnik wspinaczki – zaprezentuje utwory ze swojej solowej płyty „Zanim nadejdzie noc” (premiera: marzec 2021).
Początek sobotniego recitalu Daniela Grupy na Przystani Tu – godz. 20.00. Wstęp wolny!

Zielona Góra

"Nie siedź w domu, wędruj z nami" - PTTK zaprasza na wycieczkę

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę, 11 lipca, na wędrówkę po Gryżyńskim Parku Krajobrazowym. Zbiórka uczestników na Dworcu Głównym PKP o godz. 9.15. Odjazd pociągu w kierunku Rzepina o godz. 9.33. Powrót do Zielonej Góry z PKP Radnica o godz. 15.28 lub godz. 19.28. Przewidziane są postoje nad jeziorami Jelito i Cisek z możliwością kąpieli. Prowiant we własnym zakresie.

Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące.

Zielona Góra, niedziela, 11 lipca, zbiórka na dworcu PKP o godz. 9.15.

Zielona Góra Drzonków

"Lubuskie bada się!" - czyli wielka impreza Narodowego Funduszu Zdrowia

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w sobotę, 10 lipca, w godzinach 12.00-18.00 na akcję pod hasłem „Lubuskie bada się! ”. - Chcemy przybliżyć założenia i korzyści programu „Profilaktyka 40 PLUS” - informuje LOW NFZ. - Podczas akcji będzie można uzyskać wsparcie przy zapisach do programu. Wspólnie z partnerami wydarzenia przygotowana została szeroka oferta zdrowotna oraz niespodzianki dla najmłodszych. Stoiska przygotowane będą na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Drzonkowie.

Program akcji "Lubuskie bada się!"

 • 12:00 Otwarcie spotkania
 • 12:00-16:00 Postój mobilnego Punktu Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
 • 12:00-18:00 Mobilny punkt pobrań zawierający pakiet badań diagnostycznych obejmujących program Diagnostyka
 • 12:00-18:00 Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze: profilaktyka nowotworów głowy i szyi- stoisko informacyjne - zapisy na badania; program kompleksowej rehabilitacji - stoisko informacyjne; program badań przesiewowych jelita grubego - stoisko informacyjne - zapisy na badania; wstępna ocena zmian skórnych; konsultacje dietetyczne; pomiar ciśnienia, poziomu cukru; promocja szczepień; prezentacja karetki, resuscytacja, pierwsza pomoc.
 • 12:00-18:00 Stoisko informacyjne- Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ
 • 12:00-18:00 Stoisko - Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ
 • 12:00-18:00 Wydawanie Kart EKUZ Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ
 • 12:00-18:00 Stanowisko informacyjne – Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska konsultacje z ekspertami dotyczące polipragmazji
 • 12:00-18:00 Zielonogórskie Amazonki - nauka samobadania piersi.
 • 12:00-18:00 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nerka – Choroby nerek. Życie po transplantacji nerki.
 • 16:00 Quiz – wiedza o zdrowiu
 • 12:00-18:00 Fundacja „Dr Clown” Oddział Zielona Góra Strefa dla dzieci.

Zielona Góra Drzonków, WOSiR, sobota, 10 lipca, godz. 12.00-18.00.

Lubrza

Koncert „Anna German i Czesław Niemen w naszej pamięci”

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy zaprasza w sobotę, 10 lipca o godz. 17.00 na koncert „Anna German i Czesław Niemen w naszej pamięci” w wykonaniu Inny Kamaryan i Jarosława Królikowskiego.
Inna Kamaryan – śpiewaczka urodzona, podobnie jak Anna German w Uzbekistanie, nazywana przez krytyków za jedną z najlepszych interpretatorek twórczości znakomitej piosenkarki. Wrocławski Niemen – czyli Jarosław Królikowski o głosie do złudzenia przypominającym ten autora „Snu o Warszawie” czy „Dziwny jest ten świat”.
Koncert w parku - przed czołgiem. Wstęp wolny!

Sława

Rap Stacja Festiwal

Na nowej plaży nad jeziorem Sławskim wystąpią podczas imprezy Rap Stacja festiwal najpopularniejsze polskie rapowe gwiazdy. Będzie to muzyczne otwarcie wakacji w Sławie.

 • czwartek - sobota 8-10 lipca

Nowa Sól

Wiedeńska Gala Operetki

Widowisko muzyczno-kostiumowe „Wiedeńska Gala Operetki” z największymi przebojami z operetek i musicali, z tańcem i żartobliwą narracją odbędzie się w Nowosolskim Domu Kultury. Wystąpią artyści z zespołu Artes Ensemble pod dyrekcją artystyczną pianisty Andrzeja Janaszka w składzie: mezzosopran, tenor, wiolonczela i fortepian.
Ilość miejsc ograniczona. Bilet: 10 zł normalny, 5 zł - dla posiadaczy Nowosolskiej Karty Seniora.

 • Niedziela, 11 lipca, godz. 17.00.

Gmina Otyń

Rodzinny Piknik zdrowia

W Bobrownikach, na boisku odbędzie się drugi z zaplanowanych w gminie Otyń trzech pikników. Podczas pikników są promowane szczepienia przeciwko Covid-19 i Narodowy Spis Powszechny 2021. Są występy zespołu Prestige Musique, dla dzieci animacje, dmuchańce i inne atrakcje, a także stoiska gastronomiczne i zabawy.
10 lipca, godz. 16.00-19.00

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie