Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gmina Zabór. Powstaje grupa robocza w sprawie budowy obwodnicy Droszkowa

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Spotkanie dotyczące obwodnicy Droszkowa
Spotkanie dotyczące obwodnicy Droszkowa Gmina Zabór
W czwartek, 27 lutego, wójt Robert Sidoruk oraz Dariusz Tarnas, przewodniczący gminy Zabór, spotkali się przedstawicielami urzędu marszałkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich w celu powołania grupy roboczej, która dopilnuje budowy obwodnicy Droszkowa.

Najważniejsza inwestycją, która jest obecnie prowadzona w gminie Zabór jest budowa nowego mostu w Milsku i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 282, która będzie prowadziła do przeprawy.

Całe przedsięwzięcie wywołało wiele kontrowersji wśród mieszkańców – największe zastrzeżenia były związane z przebiegiem obwodnicy Łazu oraz brakiem funduszy w tej perspektywie unijnej na budowę obwodnicy Droszkowa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gmina Zabór. Burzliwe spotkanie na szczycie ws. budowy mostu w Milsku. Co ustalono?

W tej pierwszej kwestii mieszkańcy zwracali uwagę, że trasa będzie biegła zbyt blisko zabudowań, że przetnie niektóre należące do nich działki. Skarżyli się, że władze obiecywały wcześniej zupełnie inny przebieg trasy.

Z kolei w przypadku Droszkowa ludzie byli zdziwieni, że obwodnica nie zostanie wybudowana równocześnie z mostem. – Przeprawa spowoduje natężenie ruchu, nasza miejscowość zostanie zmiażdżona komunikacyjnie, przez spaliny i hałas nie będziemy mogli normalnie żyć – przekonywali.

W listopadzie ubiegłego roku, w Zaborze odbyło się spotkanie m.in. z marszałek Elżbietą Polak, na którym urzędnicy chcieli wyjaśnić mieszkańcom wszystkie kwestie. Rozmowy nie przyniosły przełomu, ale pani marszałek zaproponowała utworzenie specjalnej grupy roboczej, która ułatwi kontakty z mieszkańcami w sprawie budowy obwodnicy Droszkowa i Łazu . Wygląda na to, że ten pomysł w końcu zostanie wprowadzony w życie.

Na spotkaniu zjawiło się wielu mieszkańców i samorządowców, którzy są zainteresowani inwestycją

Gmina Zabór. Burzliwe spotkanie na szczycie ws. budowy mostu...

Wójt Robert Sidoruk oraz Dariusz Tarnas, przewodniczący rady gminy, spotkali się przedstawicielami urzędu marszałkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby powołać taką grupę.

– Ustaliśmy, czym dokładnie mają się zajmować jej członkowie oraz kto będzie brał udział w tych rozmowach. Ze strony Zaboru będą to trzy osoby, m.in. przedstawiciel urzędu gminy oraz radnych – tłumaczy wójt Sidoruk. – Powołanie tej grupy jest dowodem na to, że jako gmina chcemy przypilnować tematu budowy obwodnicy Droszkowa. To dla nas bardzo ważna kwestia, aby inwestycja została zrealizowana w nowej unijnej perspektywie finansowej.

Podczas spotkania omówiono także uwagi zasugerowane przez przedstawicieli gminy związane z utworzeniem dodatkowego bezpiecznego skrzyżowania, które usprawni komunikację do Droszkowa od strony Łazu, a także możliwości finansowania całej inwestycji.

Wideo: Zabór. Spotkanie w sprawie budowy mostu w Milsku i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 282

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska