MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Minister nauki przekazał Uniwersytetowi Zielonogórskiemu czek na 4,5 mln zł

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Rektor elekt prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski (pierwszy w lewej), minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek, rektor UZ prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński - przekazanie czeku, zwiedzanie Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego
Rektor elekt prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski (pierwszy w lewej), minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek, rektor UZ prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński - przekazanie czeku, zwiedzanie Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego Leszek Kalinowski
Symboliczny czek na 4,5 mln zł minister nauki Wojciech Murdzek wręczył w piątek, 10 lipca rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Tadeuszowi Kuczyńskiemu i rektorowi elektowi prof. Wojciechowi Strzyżewskiemu. Pieniądze zostaną wykorzystane na poprawę warunków studiowania na największej lubuskiej uczelni.

Minister nauki Wojciech Murdzek najpierw zwiedził nową siedzibę Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Z. Szafrana w kampusie A. Kiedyś w obiekcie była studencka stołówki. Po instytucie oprowadził gościa dr hab. inż. Robert Smoleński.

Minister UZ przekazał rektorowi czek
Po modernizacji obiekt zyskał inne przeznaczenie, i jak podkreślił minister, był pod wrażeniem tego, czym dysponuje instytut i zielonogórska uczelnia.
Przekazana wczoraj informacja o 4,5 mln zł w obligacjach Skarbu Państwa UZ – jak mówił rektor elekt prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski – oznacza, że można będzie realizować kolejne plany inwestycyjne. By studenci i kadra mieli, jak najlepsze warunki do rozwoju.
- To jest z tej puli obligacji, która była nowością w finansowaniu uczelni. Widzimy, że te pieniądze dotychczas przekazywane są dobrze ulokowane, że stwarzają taką piękną przestrzeń dla rozwoju uczelni. A rozwój uczelni to przecież dbanie o tych młodych ludzi, żeby uczyli się w jak najlepszych warunkach – zauważył W. Murdzek.
Rektor UZ prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński mówił, że niecałe dwa lata uczelnia dostała prawie 30 mln zł.
- Już połowę z tych pieniędzy wykorzystaliśmy. 15 mln zł stanowi zabezpieczenie kredytu. Dziękujemy. Otrzymane 4,5 mln zł też skutecznie wykorzystamy – podkreślał prof. Kuczyński.

Będzie konkurs dla kół naukowych na uczelniach

Przy okazji wizyty w Zielonej Górze minister nauki zdradził, że ministerstwo pracuje nad zmianami w sprawie działalności kół naukowych.
- Zamierzamy ogłosić konkurs dla kół naukowych, by wesprzeć ich działalność. By młodzi ludzie czuli, że są dobrze postrzegani. Że w nich inwestujemy. Że oni są nadzieją na szybki powrót naszej gospodarki do dynamicznego rozwoju. Zwycięskie koła otrzymają dofinansowanie do 70 tys. zł – tłumaczył minister,
I dodał, że dostanie je pięć najlepiej działających na uczelni kół.
W przypadku Uniwersytetu Zielonogórskiego takich kół naukowych jest 150/.

ZOBACZ TEŻ

III Mistrzostwa W Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny - Zielona Góra - hotel Grape Town - 29-30 listopada 2019

ZIELONA GÓRA: Mistrzostwa Polski w szyciu chirurgicznym stud...

Bartłomiej Patka, student medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim

Przyszli lekarze uczą się na platformie do gier. I namawiają...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska