Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Most w remoncie, rondo w budowie. Część Krosna Odrzańskiego rozkopana. Zobacz, jak wyglądają prace ZDJĘCIA

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Od wielu miesięcy trwa remont zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim. Obok przeprawy, na zbiegu ulic Podgórnej, Chrobrego i Trakt Książęcy powstaje rondo. Sprawdzamy, na jakim etapie są prace.

Podniesienie i remont zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim spędza sen z oczu wielu mieszkańców oraz kierowców, przejeżdżających przez miasto. W związku z inwestycją pojawia się wiele utrudnień, przez które powstają korki w Krośnie Odrzańskim. Do tego most tymczasowy na Odrze, co jakiś czas musi być "łatany".

Przy zabytkowym moście, u zbiegu ulic Podgórnej, Chrobrego oraz Trakt Książęcy powstaje rondo. Zapytaliśmy u inwestora — w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie, na jakim etapie są prace.

Tak obecnie wygląda remont przy moście w Krośnie Odrzańskim i budowa ronda:

Tak obecnie wyglądają prace przy moście w Krośnie Odrzańskim.

Most w remoncie, rondo w budowie. Część Krosna Odrzańskiego ...

Trwa głosowanie...

Czy rondo przy moście w Krośnie Odrzańskim jest potrzebne?

Do czerwca most w Krośnie Odrzańskim będzie zrobiony

- Na budowanym rondzie wykonane zostały prace umożliwiające otwarcie przejazdu w ulicę Podgórną i ulicę Kościelną, stanowiące jednocześnie dojazd do ulicy Nadodrzańskiej — informuje Jarosław Garbacz, rzecznik Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - To z kolei umożliwia wykonawcy rozpoczęcie kolejnego etapu robót, którym jest wykonanie muru oporowego wzdłuż ulicy Nadodrzańskiej oraz kolejnego fragmentu ronda.

Jak dodaje, następnie rondo będzie sukcesywnie udostępniane wraz z realizacją kolejnych prac i dążeniem do wdrożenia docelowej organizacji ruchu w jego obrębie oraz na dojeździe do mostu od strony ulicy Chrobrego.

Zapytaliśmy też kiedy zakończą się prace związane z remontem zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim.

- Zgodnie z obecnym harmonogramem robót przełożenie ruchu na podniesiony zabytkowy most jest planowane w czerwcu tego roku — podkreśla Garbacz. - Następnie wykonawca zajmie się demontażem mostu tymczasowego, wykonaniem muru oporowego wzdłuż fragmentu ulicy Chrobrego i realizacją pozostałych prac w obrębie ronda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska