MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzyczne podsumowania sezonu artystycznego w lubuskich filharmoniach. Operowo i o miłości, melodie na dzwony podczas koncertu promenadowego

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Będzie okazja do wysłuchania zielonogórskiej Orkiestry Dętej „Zastal”, która zagra koncert promenadowy z „muzyka lekką, łatwą i przyjemną”, w niedzielę (25.06) w parku pałacowym w Zatoniu o godz. 15.
Będzie okazja do wysłuchania zielonogórskiej Orkiestry Dętej „Zastal”, która zagra koncert promenadowy z „muzyka lekką, łatwą i przyjemną”, w niedzielę (25.06) w parku pałacowym w Zatoniu o godz. 15. Małgorzata Wnorowska
Bardzo różnorodnie, jeśli chodzi o style, zapowiada się weekend w obu lubuskich filharmoniach. Koniec bieżącego sezonu artystycznego tuż, tuż i nadszedł czas na muzyczne podsumowania oraz koncerty promenadowe. Nie inaczej będzie w naszym województwie.

Miłość w płynie

Filharmonia Gorzowska zaprasza w piątek (23.06) o godz. 19 na koncert, którego głównym utworem będzie opera komiczna Gaetano Donizettiego „Napój miłosny”. To dzieło w dwóch aktach z 1832 roku, opowiadające o miłosnych perypetiach biednego wieśniaka - Nemorina, który stara się o względy pięknej Adiny. Ślicznotka jednak wyśmiewa jego starania i tłumaczy mu, że jest zbyt zmienna i kapryśna, żeby kogokolwiek pokochać na całe życie. Gdy do wsi przybywają żołnierze, ich dowódca, zarozumiały sierżant Belcore oświadcza się dziewczynie, doprowadzając tym Nemorina do rozpaczy. Aby zdobyć jej przychylność, ten nabywa u wędrownego znachora Dulcamary napój miłosny, mający zapewnić mu powodzenie u dziewcząt. W rzeczywistości jest to jednak zwykła butelka wina. Operę wykonają: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej i Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. W roli solistów wystąpią: Joanna Moskowicz – sopran, Rafał Bartmiński – tenor, Tomasz Rak – baryton i Grzegorz Szostak – bas. W akcję opery, jako narrator, wprowadzać będzie aktor Teatru Osterwy – Mikołaj Kwiatkowski. Niestety, z uwagi na ogromne zainteresowanie widzów, nie ma już dostępnych biletów.

Będą bić w dzwony

Z kolei Filharmonia Zielonogórska zaprasza w sobotę (24.06) o godz. 19 na koncert promenadowy przed filharmonią, którego jednym z głównych bohaterów będzie carillon. To instrument muzyczny będący zespołem dzwonów, na których można wybijać melodie za pomocą specjalnej klawiatury . Carillon według definicji Światowej Federacji Carillonowej musi mieć co najmniej 23 dzwony, podczas gdy Instrumenty mniejsze lub grające tylko w trybie automatycznym są nazywane „kurantami”. Standardowy carillon koncertowy ma co najmniej cztery oktawy (47 dzwonów). Podczas koncertu m.in. „Libertango” Piazzoli - zagra na nim Magdalena Cynk. Swoim talentem podzieli się z widzami Adrianna Ferfecka – sopran (zaśpiewa m.in. arię „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” - Pucciniego), a całością zadyryguje Rafał Kłoczko. Wstęp wolny. W razie niepogody koncert zostanie przełożony na niedzielę o tej samej porze.

Trąby na powitanie lata

A jeśli ktoś lubi muzykę orkiestr dętych, to będzie okazja do wysłuchania zielonogórskiej Orkiestry Dętej „Zastal”, która zagra koncert promenadowy z „muzyka lekką, łatwą i przyjemną”, w niedzielę (25.06) w parku pałacowym w Zatoniu o godz. 15. Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska