Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są superwarsztaty, jest i ośrodek egzaminacyjny! Co zyskają uczniowie i nauczyciele? Zobacz zdjęcia i film!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Warsztaty dla mechaników (także lotniczych) w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze
Warsztaty dla mechaników (także lotniczych) w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze Jacek Katos
Nowoczesny warsztat z nowoczesnymi maszynami pozwolił na uruchomienie ośrodka egzaminacyjnego. Pierwsze egzaminy już się odbyły. A pierwsze zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w nowych pracowniach już niebawem, wszak początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami.

- Na te warsztaty czekaliśmy od wielu lat. Historycznie nasza placówka była szkołą przyzakładową i korzystała z bazy zakładów pracy - mówi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze Mariusz Kita.

Z nowych warsztatów skorzystają nie tylko przyszli technicy mechanicy

W ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego powstała nowa hala, a w niej warsztaty, w których kształcić się będą przyszli technicy mechanicy i technicy mechanicy lotniczy, ale i na pewnych etapach technicy elektrycy.
Dzięki nowym warsztatom ośrodek egzaminacyjny przeprowadził już pierwsze egzaminy w zawodzie mechanik. Odbyły się one w lipcu.

Dyrektor szkoły oprowadza nas po nowej inwestycji i nie ukrywa zadowolenia. Nowa hala oznacza nowe możliwości, ułatwi kształcenie uczniów w określonych zawodach, pozwoli rozwijać się placówce.

Obrabiarki sterowane numerycznie i nie tylko...

- Pracownia wyposażona jest w nowoczesne obrabiarki i maszyny sterowane numerycznie. Nasi uczniowie będą się uczyć obsługiwać te maszyny, programować obrabiarki sterowane numerycznie. Zajęcia odbywać się będą w grupach - podkreśla Mariusz Kita.

W innej pracowni, którą pokazuje dyrektor, uczniowie będą wykonywać elektronicznie rysunki, pracować symulacyjnie na urządzeniach. Następnie programy będą przenoszone na maszyny i młodzież będzie mogła już wykonać konkretne detale.
Ośrodek egzaminacyjny wyposażony jest w obrabiarki konwencjonalne jak i te sterowane numerycznie.

Wszystkie te zmiany powodują, że szkolnictwo zawodowe zyskuje coraz lepszą bazę (np. w zeszłym roku w Budowlance powstały nowoczesne warsztaty dla przyszłych geodetów), absolwenci szkół są coraz lepiej przygotowani do pracy w nowoczesnych zakładach pracy i bez problemu znajdują zatrudnienie. Fachowców wciąż brakuje.

ZOBACZ TEŻ

Lubuskie szkoły przygotowują się na powitanie uczniów we wrześniu. Jak będzie wyglądać nauka w nowym roku szkolnym?

Lubuskie szkoły boją się koronawirusa. Czy będą miały jak z ...

Niewiele osób ciągle wie, że by zobaczyć wydmy, wcale nie musimy jechać wiele kilometrów nad morze. Wydmy śródlądowe możemy bowiem podziwiać w Bojadłach w powiecie zielonogórskim. Skąd się u nas wzięły? Powstały ok. 10 tysięcy lat temu, na terenach dawnych obniżeń, które wypełniały wody topniejącego lodowca. To one naniosły tu ogromne ławice piasku. Warto więc i to miejsce odwiedzić.

Ale hit! 10 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz, jakie cuda!

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska