Siatkarze Olimpii Sulęcin mogli zdobyć w Siedlcach komplet punktów. Wywalczyli tylko jeden

Robert Gorbat
Sulęcinianie walczyli w Siedlcach o każdą piłkę. Umiejętności starczyło im na zdobycie jednego punktu meczowego. Artur Pawlik
W bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu 23. kolejki w Tauron 1 Lidze mężczyzn siatkarze Olimpii Sulęcin dość pechowo przegrali w sobotę (17 lutego) w Siedlcach. Gdyby utrzymali przewagę w trzecim secie, prawdopodobnie wróciliby do domów z kompletem trzech punktów.

PSG KPS SIEDLCE – OLIMPIA SULĘCIN 3:2 (25:17, 18:25, 25:22, 20:25, 15:10)

• PSG KPS: Szpernalowski, Sokołowski, Wójcik, Kowalczyk, Czyżowski, Tubiak, Tomczak (libero) oraz Kłęk, Kozłowski, Myśków i Sławiński.
  • Olimpia: Prokopczuk, Buczek, Michalak, Nowik, Gawrzydek, Bożek, Sobczak (libero) oraz Szymczak, Leitermeier i Cichosz-Dzyga.
  • Sędziowali: Sławomir Jażdżewski i Marcin Walerzak (obydwaj z Olsztyna).
  • Widzów: 286.

Szybko wyrównali straty

W bezpośrednich starciach drużyn, walczących o pozostanie na zapleczu Plus Ligi każdy punkt jest na wagę złota. Wiedzieli o tym siedlczanie i sulęcinianie, dlatego stoczyli niezwykle zacięty, trwający aż dwie godziny i 14 minut pojedynek.

Wahadło dobrego nastroju było w Siedlcach bardzo rozbujane – raz przechylało się na stronę gospodarzy, raz gości. W pierwszym secie miejscowi „napadli” na „Olimpijczyków” i zbili ich do 17. Przyjezdni nie radzili sobie z odbiorem zagrywek gospodarzy, zupełnie zawodzili nad siatką.

Od początku drugiej partii w ekipie trener Konrada Copa na boisku pojawił się Fabian Leitermeier, który zastąpił nie mającego swojego dnia Jakuba Buczka. Mimo tej roszady, początkowo zapowiadało się na „powtórkę z rozrywki” – rozpędzeni siedlczanie wygrywali 4:1, 12:8 i 15:13. Od tego ostatniego stanu zaczął się jednak koncert Letermeiera. Skrzydłowy Olimpii tak pociągnął zagrywką, że na świetlnej tablicy pojawił się rezultat 17:15 dla jego drużyny. Sulęcinianie już tego nie zmarnowali. Grali spokojnie i skutecznie, a ich zwycięstwo do 18 przypieczętował asowym serwisem Michał Gawrzydek.

Zmarnowali wielką szansę

Po trzeciej odsłonie ekipa z Lubuskiego powinna była wygrywać 2:1. Prezentując solidniejszą od gospodarzy siatkówkę cały czas utrzymywała inicjatywę, a w końcówce prowadziła 21:19 i 22:21. Wtedy stało się nieszczęście – w polu zagrywki PSG KPS pojawił się Michał Kozłowski i pociągnął do końca. Czyli do wygranej swego zespołu do 22.

Zmarnowana szansa tak rozzłościła przyjezdnych, że w czwartym secie od pierwszej piłki rzucili się przeciwnikom do gardeł. Dzięki świetnej skuteczności Tytusa Nowika w ataku wygrywali 11:8 i 18:13. O konieczności rozgrywania tie breaka, przy stanie 18:24, zadecydował ostatecznie… błąd zagrywki Jakuba Tubiaka.

Czy żółto-niebiescy mogli wygrać rozstrzygającą, piątą partię? Prowadzili w niej: 3:1, 6:3 i 7:4, lecz nie potrafili utrzymać tej przewagi. Od ostatniego stanu stracili cztery „oczka” z rzędu, a potem pozwolili rywalom odjechać od remisu 8:8 na 11:8. W ostatniej akcji meczu Leitermeier nadział się na blok Bartłomieja Wójcika i dwa duże punkty zostały na Mazowszu.