Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Suwerenna Polska prezentuje szóstkę programową

Daniel Sawicki
Wiceminister Piotr Cieplucha (w środku) mówił m.in. o możliwej stracie części suwerenności Polski na rzecz Unii Europejskiej.
Wiceminister Piotr Cieplucha (w środku) mówił m.in. o możliwej stracie części suwerenności Polski na rzecz Unii Europejskiej. Daniel Sawicki
Odrzucenie nowego traktatu tworzącego jedno państwo unijne, renegocjacja umowy partnerskiej z Unią czy wzmacnianie obronności w ramach NATO – to główne postulaty zaprezentowane w ramach „szóstki” Suwerennej Polski.

Partia Zbigniewa Ziobry konsoliduje się przed wyborami. Dlatego do Zielonej Góry przyjechał wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, który jest jednocześnie sekretarzem generalnym Suwerennej Polski. Jego zdaniem suwerenność państwa polskiego jest zagrożona.

- Na mocy traktatów o funkcjonowaniu Unii państwa narodowe przekazały niektóre kompetencje na rzecz Brukseli. Są to np. rybołówstwo, handel, polityka celna, swoboda przepływu towarów i usług. Ale sprawy dotyczące sądownictwa, lasów państwowych już takich kompetencji nie dają unijnym biurokratom. Niestety nowy traktat ma za zadanie pogłębić te kwestie i zagraża integracji europejskiej. Stary kontynent jest bardzo różnorodny i nie można przeprowadzać siłą nadmiernej integracji. To grozi rozpadem Unii.

Minister przypomniał również, że właśnie dziś przypada rocznica haniebnego postanowienia TSUE, na mocy którego Polska miała zamknąć kopalnie w Turowie.

- Gdybyśmy poddali się temu postanowieniu, stracilibyśmy 7 procent energii w Polsce. I właśnie o to nam chodzi, aby zablokować chorą politykę klimatyczną która zagraża stabilności państw europejskich – podkreślił Cieplucha.

Na pytanie, czy Suwerenna Polska wystartuje w wyborach w ramach Zjednoczonej Prawicy, czy samodzielnie, minister Cieplucha nie odrzucił pomysłu startu jako oddzielny komitet wyborczy.

- Oczywiście plan „A” to wspólny start Zjednoczonej Prawicy w najbliższych i kolejnych wyborach, aby nie dopuścić do władzy opozycji. Natomiast jeśli zajdzie konieczność, jako partia jesteśmy gotowi wystawić samodzielne listy do sejmu oraz kandydatów do senatu w każdym okręgu wyborczym – stwierdził wiceminister, który odniósł się również do postulatu Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział podniesienie pomocy z 500 złotych do 800 złotych na dziecko oraz zniesienie opłat za autostrady.

- Jeśli będą gotowe ustawy, to myślę, że będziemy popierać te projekty. Zauważamy, jednak że należałoby wprowadzić pewne zmiany w programie demograficznym, tak aby więcej środków trafiały do rodzin wielodzietnych. Chodzi o promowanie modelu rodziny 2+3, ponieważ obecne trendy demograficzne powodują, że za jakiś czas możemy mieć kłopoty demograficzne – przekonywał Cieplucha.

Olimpia Tomczyk Iwko, wicewojewoda lubuska podkreślała, że suwerenność Polski jest zagrożona, dlatego jej wzmacnianie jest nieodzowne, stąd sformułowanie „szóstki” Suwerennej Polski.

- W ramach naszej szóstki proponujemy: odrzucenie traktatu wprowadzającego jedno państwo unijne zamiast państw narodowych, renegocjację umowy z Unią Europejską, wzmacnianie obronności w ramach NATO w układzie USA Wielka Brytania Polska, tworzenie nowego obszaru wolności religijnej i gospodarczej, złotówka jako gwarant niezależności oraz stop dla propagandy lewackiej i ideologii gender – podkreślała Tomczyk-Iwko.

Przeczytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska