Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winobranie 2018: Specjalnie winobraniowe pociągi, w tym retro, kino na dworcu i inne atrakcje. Sprawdźcie rozkład jazdy i program wydarzeń

kali
Winobranie 2018 rozpocznie się 8 września i zakończy się 16 września.
Winobranie 2018 rozpocznie się 8 września i zakończy się 16 września. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
WINOBRANIE 2018. Od 8 do 16 września odbędą się Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018. Przed nami wiele imprez, koncertów, zawodów sportowych. Warto skorzystać z atrakcji i wrócić do domu po wieczornych koncertach. Jak? Specjalnym pociągiem Polregio. Sprawdźcie szczegółowy rozkład jazdy pociągów na Winobranie 2018 oraz program zaplanowanych wydarzeń przez Polregio.
WINOBRANIE 2018></a><br><br>POLREGIO  włącza się w obchody tego radosnego święta - Winobrania 2018. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. <br>- Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne atrakcje na stoisku usytuowanym przy charakterystycznej rzeźbie Bachusa. Odwiedzający znajdą tam również pełną informacje o wszystkich imprezach towarzyszących, informacje o aktualnym rozkładzie jazdy oraz ofertach specjalnych - mówi dyrektor lubuskiego oddziału POLREGIO Krzysztof Pawlak. - Nie zabraknie również konkursów z ciekawymi nagrodami.<br>Stoisko to tylko część atrakcji, które POLREGIO przygotowało dla odwiedzających Zieloną Górę. Poniżej prezentujemy imprezy, które będą się odbywały przez cały okres Winobrania 2018. <br><figure class=Przedstawiciele POLREGIO (od lewej) Krzysztof Pawlak, Paweł Nijaki, Wioleta Bartosz zapraszają na winobraniowe atrakcje
Przedstawiciele POLREGIO (od lewej) Krzysztof Pawlak, Paweł Nijaki, Wioleta Bartosz zapraszają na winobraniowe atrakcje FOT. Leszek Kalinowski



Winobranie 2018 z POLREGIO [ PROGRAM]


  • SOBOTA – NIEDZIELA 8 – 9 września
  • Warsztaty "Zostań maszynistą"
    Wszyscy odwiedzający stoisko w sobotę i niedzielę będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w prowadzeniu prawdziwego pociągu. Wiernie oddana kabina maszynisty to nie lada gratka zarówno dla prawdziwych fanów kolei jak również tych, którzy dopiero chcą poznać ten świat. Symulator będzie dostępny od godz. 12.00 do 18.00.
  • PONIEDZIAŁEK 10 września
  • Wycieczka śladami kolei w Zielonej Górze
    - Chcecie dowiedzieć się, gdzie w Zielonej Górze parkowały lokomotywy? A może zastanawiacie się, co kryje się za murami Zastalu? Na te i inne pytania odpowiemy na wycieczce śladami kolei w Zielonej Górze. Start o godzinie 11.00, zbiórka w poczekalni dworca w Zielonej Górze - informuje Krzysztof Pawlak. - Zaproszenie na wycieczkę dostępne na stoisku POLREGIO.
  • WTOREK 11 września
  • Poznaj tajniki pracy maszynisty, konduktora, pracownika Straż Ochrony Kolei
    We wtorek na dworcu w Zielonej Górze będzie można dowiedzieć się wszystkiego o kolejarskim fachu. Odwiedzający poznają między innymi tajniki pracy maszynisty, konduktora i pracownika Straży Ochrony Kolei. Warsztaty skierowane przede wszystkich dla dzieci i młodzieży ale nie tylko. "POLREGIO od kuchni" startują co godzinę od 9.00 do 13:00 na holu dworca.
  • ŚRODA 12 września
  • Wykład o historii kolei szprotawskiej
    Jeśli interesuje was gdzie prowadziły tory, które jeszcze kilka lat temu wiodły przez Zieloną Górę, to z pewnością zainteresuje was wykład o historii kolei szprotawskiej. W trakcie wykładu zaplanowany jest krótki przejazd do Czerwieńska, aby na własne oczy zobaczyć zabytkową lokomotywę parową. Zaproszenia na wykład będą do zdobycia na stoisku POLREGIO. Start o godz. 16.40 na hali dworca.
  • CZWARTEK 13 września
  • "Z POLREGIO do winnicy Julia"
    To wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić, jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Podczas zielonogórskiego święta to pozycja właściwie obowiązkowa. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg REGIO w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25 zł do kupienia na stoiku POLREGIO oraz w kasie w Zielonej Górze.
  • Kino na dworcu
    Również w czwartek POLREGIO zaprasza na niecodzienny pokaz filmowy. Co w nim niezwykłego? Ekran i leżaki ustawione będą w hali dworca w Zielonej Górze. Zobaczymy dwa filmy wyświetlane w ramach Solanin Film Festiwal. Pierwsza propozycja to film "Mocna kawa nie jest wcale taka zła", a druga to "Ja i mój tata". Start o godz.20.00 w hali dworca. Zaproszenia na seans do zdobycia na stoiku POLREGIO.
  • SOBOTA 15 września
  • Zawita do nas lokomotywa parowa
    Podczas Winobrania do winnego grodu zawita prawdziwa lokomotywa parowa. To jedna z niewielu okazji, żeby poczuć się jak pasażer z ubiegłej epoki i ruszyć w podróż w zabytkowym wagonie. Są to specjalne przejazdy pociągami retro z parowozem z POLREGIO. Pociąg powitać można już o godz. 10.09 na zielonogórskim dworcu. W drogę do Nowogrodu wyruszy po godz. 13:00 a około 16.50 do Krosna Odrzańskiego. Bilety w cenie 50 zł dostępne będą na stoiku lub w kasie na dworcu Zielona Góra, obowiązują zniżki szkolne, studenckie i inne ulgi ustawowe.
  • NIEDZIELA 16 września
  • "Z POLREGIO do winnicy Julia"
    To wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Podczas zielonogórskiego święta to pozycja właściwie obowiązkowa. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg REGIO w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25zł do kupienia na stoiku POLREGIO oraz w kasie w Zielonej Górze.



PROGRAM WINOBRANIA 2018]

POCIĄGIEM NA WINOBRANIE 2018- ROZKŁAD JAZDY


Specjalne pociągi powrotne po koncertach w ofercie "POLREGIO na Winobranie"
Chcesz wpaść na Winobranie i nie martwić się o korki i miejsca parkingowe? Oferta "POLREGIO na winobranie" to doskonała alternatywa dla samochodowej wyprawy. W naszej ofercie w niskiej cenie dojedziesz i wrócisz do domu po wieczornych koncertach plenerowych. Godziny przyjazdu i odjazdu możesz dostosować do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy godziny ostatnich odjazdów w poszczególnych kierunkach.
  • Zielona Góra 22:05 – Nowogród Osiedle 22:39 – Żary 23:04 – Żagań 23:16
  • Zielona Góra 22:30 – Sulechów 22:53
  • Zielona Góra 22:44 – Czerwieńsk 22:56 – Budachów 23:19 – Rzepin 23:43
  • Zielona Góra 23:50 – Nowa Sól 0:09 – Bytom Odrzański 0:18 – Głogów 0:51


Ceny biletów pociągów na Winobranie 2018
  • Nowa Sól lub Sulechów 15zł tam i powrót; powrót tylko pociągiem wieczornym - 10 zł
  • Bytom Odrzański 20zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym - 15 zł
  • Głogów - 30zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym - 20 zł
  • kierunek Żary, Żagań, Rzepin oferta standardowa.

* Od powyższych cen obowiązują ulgi ustawowe (szkolna, studencka).



WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia

WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ:







Winobranie 2018 to nie tylko koncerty i spotkania ze sztuką. To także sportowe emocje. W tym roku na pewno ich nie zabraknie! W programie Winobrania 2018 znalazło się mnóstwo wydarzeń m.in. Nocny Bieg Bachusa, IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej czy Bieg Gladiatora. Sprawdźcie, jakie jeszcze imprezy sportowe odbędą się podczas Winobrania 2018. Program znajdziecie na kolejnych slajdach >>> WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ: Winobranie 2018: Winobusem do lubuskich winnic na Festiwal Otwartych Winnic [ROZKŁAD JAZDY WINOBUSÓW, BILETY];nf[/b] Zobacz korowód winobraniowy na archiwalnych zdjęciach;nfPROGRAM WINOBRANIA 2018  ZNAJDZIECIE POD TYM LINKIEM

Winobranie 2018: IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puch...

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: KrawieckaJest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne.  Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu. Nie ma się co dziwić, że na miejsce zamieszkania wybrały sobie właśnie Winny Gród, gdyż są to dzieci Bachusa, rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku. Każdy z nich ma swoją historię i innego sponsora. Spotkać je można w różnych zakątkach miasta. Szczególnie upodobały sobie deptak. Robią zdjęcia, częstują owocami, obserwują mieszkańców. Wszystkie figurki, dość oryginalne i charakterystyczne. Hamlet, Skarboniusz, Naftikus, Aldemedus, Brukus, na pewno nie można przejść obok nich obojętnie. - Z nimi spacer po mieście to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa - zapewniają pracownicy centrum informacji turystycznej. Można się przy tym świetnie bawić, poznając uroki Zielonej Góry. Autorami zielonogórskich Bachusików są Artur Wochniak i Robert Tomak. Poznajcie wszystkie zielonogórskie Bachusiki, które już mieszkają w Winnym Grodzie.  Prezentujemy je na kolejnych zdjęciach w galerii. [b]Zobacz też: Odsłonięcie rzeźby Bachusika Polporka

Winobranie 2018: W mieście wina nie możesz ich przeoczyć. Po...

Jak dobrze znasz Bachusa? [QUIZ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska